בוגרים מספרים

בוגרים מספרים –

"יצאתי לפנסיה מוקדמת בסוף מרץ 2015. אחרי חצי שנה של חיפוש ייעוד עבור הנשמה, מצאתי את הקורס כלבנות שיקומית של עמותת כב"א. עבודה שיווקית רצינית והתמדה של יעל גריצנר סייעה לי מאד לבחור בקורס של כב"א
השיחה עם פול מנכ"ל העמותה ועם יעל גריצנר תרמה מאד בבחירה שלי בקורס של כב"א. אינני חושב שידעתי לקראת מה אני הולך לעשות אבל דבר אחד היה ברור לי, אני הולך לעבוד עם כלבים שאני מאד מאד אוהב בכדי לעזור לאנשים שצריכים עזרה. שילוב של שני חלומות בו זמנית ייעוד עבור הנשמה.
הלימודים התאורתים עבורי היו מקסימים בעיקר הלימודים בנושא השיקומי. היה ברור לי שלתחום זה אלך ולא לתחום של האילוף. האילוף יהיה כלי לסייע בטיפול השיקומי. המרצים בשני התחומים היו מדהימים, מעבר ללימוד היתה הבנה שהם מאמינים שאנו במקום הנכון ושהתרומה תהיה גם לנו וגם למטופלים. ישבתי בהרצאות ולא רציתי להפסיד אף רגע. חיכיתי בקוצר רוח לימי ראשון שבהם היו השיעורים. האווירה היתה נעימה, שילוב של כאלה שבאו לחפש מקצוע וכאלה שרוצים משהו מעבר למקצוע משהו לנשמה. למדתי לא פחות מהסטודנטים מאשר מהמרצים. אני חייב להגיד משהו שסטודנט שפוי לא היה אומר, נהנתי מאד מהמבחנים שעברנו בעיקר מהמבחן התאורתי השיקומי. פשוט הוליכו אותנו בצעדים זהירים לקראת העבודה האמיתית.
הצוות הניהולי של הקורס שכלל את יעל גריצנר שהיתה עמוד התווך ואליה הצטרפו מידי פעם אסיה ובחלקים היותר מעשיים נדב, עבודה מדהימה תוך התחשבות עם כל הלב בצרכים וברצונות שלנו. מצדיע ליעל על המסירות ועל הסיוע הענק שלה ושל אסיה בכדי לסייע בידינו להצליח בקורס. פשוט העסק תיפקד כמשפחה חמה ודואגת. את פול פגשנו בשתי הרצאות בתחום של ה – Dog- Time שעד עכשיו אני משתמש בכלי האדיר הזה. אני מצר שאת השלב של הסטאז לא ניצלתי כראוי נזרקתי למים לבד ונאלצתי לשרוד. פול חלק עלי בטענה שזאת הדרך הטובה ביותר לראות אם אתה אכן מוכן לחיים."

כיום אני שייך לצוות כב"א נבטים, יחידה נבחרת שפול בחר להקים אותה בכדי לטפל במטרופולין של באר שבע. אנו בשלב ההקמה ומקווים להוות יריב הגון לחברים בכב"א בית עזרא.

דובי לביא
קורס כלבנות שיקומית נובמבר 2015

העמותה בשבילי זה מקום שאם הוא לא היה קיים הייתי צריכה להקים אותו כי היא מקיימת תהליך שאני מאמינה בו- להציל כלבים מהסגרים ורשימות המתה ולהפגיש אותם עם נוער בסיכון אוטיסיטים וגם נוער שלומד במסגרות רגילות.

לפני הקורס כלבנות טיפולית ואילוף כלבים, הייתי סטודנטית באוניברסיטה ועזבתי את הלימודים באמצע להגשים חלום שהוא לטפל באנשים באמצעות כלבים. הגעתי לכב"א ומייד ידעתי שזה המקום שאני רוצה ללמוד בו כי הם בין היחידים בארץ שלא קונים כלבים גזעיים או אפילו מרביעים בעצמם, אלא לא מוותרים על הכלבים שאף אחד לא רצה, משקמים אותם, מאלפים אותם ולבסוף מוצאים להם בתים חמים. היום אחרי הקורס כלבנות טיפולית אני יכולה להעיד על עצמי שרכשתי ידע רב על עולם הכלבים ועולם הטיפול. הכרנו אוכלוסיות שונות שנעבוד איתם ולמדנו איך ליצור תקשורת נכונה עם כלב על ידי אילוף לדוגמא

העבודה היא ממש מתנה בשבילי. יש לי זכות להפגיש בין היצורים הטהורים האלה שנקראים כלבים לבני אדם שמבקשים את זה. הכלב כשמו הוא כולו- לב! הם מעניקים אהבה ללא תנאים לבני אדם, והמפגש מעניק לילדים תחושת בטחון, אחראיות. העבודה עם הכלבים מלמדת אותם התמדה סבלנות איפוק התחשבות ודברים רבים נוספים. כל הקרדיט לטיפול עצמו מגיע לכלב. אני רואה עצמי כמתווכת בין האדם לכלב ומשם הכלב יודע לעשות את כל העבודה. הם מעניקים חום ואהבה ומרגשים את הילדים עם האהבה שהם מעניקים, לא משנה להם מצבו הנפשי הפיזי של הילד, הם יאהבו אותו בכל מקרה, מה שאנחנו בני האדם לפעמיים נופלים בו. היו לי מספר מקרים שילדים התגברו על פוביה מכלבים דרך השיעורים איתי, הילדים מחכים כל השבוע למפגש ושהם רואים את הכלבים הם רצים אליינו וזה מאיר להם את היום 🙂

יעל פרץ
בוגרת מחזור מרס 2016 תשע"ו

באר שבע

בוגרים מספרים –

בחרתי בקורס מתוך אהבתי לחיות בכלל ולכלבים בפרט. אני מודה לצוות הניהולי שתמך בי ועזר לי לסיים את הלימודים בהצלחה למרות הקשיים הרפואיים שהיו לי באותה תקופה. נהניתי מהלימודים העיונים והמעשים. הלמידה למבחנים הסופים תרמה לי לשלוט בחומר העיוני והמעשי. נהניתי מהקשר הטוב והחם שהיה בייננו הסטודנטים וגם מול המרצים והצוות הניהולי.

חלק מהסטאז עשיתי בכב"א בית עזרא ואת רובו השלמתי בכב"א נבטים.

תודה לכולם על תקופה משמעותית מלמדת ומגדלת בחיי.

גל לביא
קורס כלבנות שיקומית נובמבר 2015

באר שבע

בוגרים מספרים –

הגעתי לפני שנה להתעניין בלימודים בחוות הכלבים שבבית עזרא. אני  בחור בן 25 לקוי שמיעה, חסר ביטחון וכבוי שרק מחפש לברוח מהתמודדות עם החיים. בחווה קיבלו את פניי בזרועות חמות. לאחר טיול קצר בכלביה נעמדתי מול אחד הכלובים וראיתי כלב שהמבט שלו שבה אותי, זה היה רגע שהכל פתאום התחבר להכל ונוצר הקליק, האנשים,הכלביה ובעיקר עם פול מנהל החווה ..

אז הגיעו הלימודים, כן נרשמתי לקורס כלבנות טיפולית ואילוף כלבים, החברים, המרצים, הכלבים, הפעילויות הסטאג'

פשוט כיף חיים אחד גדול.!

 

תודה לכם על הגשמת חלום!! עשיתי הסבת מקצוע לאחר 8 שנים כעובד מטבח לכלבן טיפולי. היום אני עובד במשרה מלאה מטעם עמותת כב"א."מלא אנרגיה מהפעילויות עם הכלבים והילדים

 

ואגב פו הכלב שלי, הוא הכוכב של הפעילויות, הילדים לא עוזבים אותו לרגע!

 

כל מה שנותר לי לומר זה תודה

גל בומנדיל
בוגר מחזור מרס 2016 תשע"ו

באר שבע

מה אומרים עלינו?

"הריני לאשר כי עמותת כב"א מספקת שירות למספר מסגרות הנמצאות בפיקוח השירות לטיפול חוץ ביתי באגף השיקום, המיועדות לאוכלוסיה גבולית עם קשיי תפקוד והסתגלות וכן לאוכלוסיית דיירים בעלי תסמונת פראדר-וילי. המסגרות מדווחות על שביעות רצון רבה מהשירות שניתן, הכולל, בין היתר, תוכניות של אילוף כלבים, תוכניות תחרויות ועבודה טיפולית הקשורה לגבולות פנימיים של המטופל והרגעה עצמית.

גליה ניב, מפקחת ארצית

משרד הרווחה, אגף השיקום, השירות לטיפול חוץ ביתי


"כבר במפגש הראשון אפשר היה ניתן לראות שינוי מדהים בתגובות הנערות ביחס לכלבים. כל אחת מהן "אימצה" לעצמה את הכלב החביב עליה, וגם הנערות שביטאו חשש רב מהכליבם, רכבו בהדרגה בטחון והתקרבו איהם. במהלך הפעילות למדו הנערות פקודות שונות ותרגלו אותן. לפקודתן הכלב יושב, הולך, קופץ ועוד

שירה רפאל, עו'ס

מרכזת הבית החם בלוד


"במערך הדיור מתקיים חוג לאילוף כלבים ומשתתפים בו כ-25 חוסים, ברמות תפקוד שונות. הפעילות נעשית בקהילה בסמוך להוסטל בשטחים ציבוריים, וכך גם זוכים לקהל מעריצים מעודד. הפעילות מקנה לדיירים כלים להתמודדות עם קשיים ומצבי לחץ, העצמה אישית, עבודה רגשית, העלאת הבטחון העצמי, וקבלת אחריות. הפעילות מועברת באוירה חיובית ונעימה – ובמקצעויות רבה תוך גישה אמטפית לכל דייר ויכולתיו. ממליצה לכם להתנסות!

גברת גושן יהודית

החברה לפיתוח שירותים קהילתיים רחובות


"תודתנו והערכתנו על ההדרכה המקצועית, המשלבת רגישות, הבנה לצרכיהם המיחדים של הדיירים, ותפיסת הפעילות ככלי טיפולי לקידומם ופיתוחם של המשתתפים מזה כשנה אנחנו נהנים מפעילות קבוצה, אחת לשבוע בתחום אילוף הכלבים. החוג מתקיים בחצר ההוסטל ובסביבה הקרובה מהווה מקור להנאה רבה בקרב המשתתפים בו, כמו גם כלי להתקדמות רבה בתחומי התפקוד השונים. הפעילות ביותה מבוססת על קשירת קשר אישי עם כלב ספציפי וקבוע, מיימנת את המשתתפים בתקשורת בינאישית ובתקשורת אדם/חיה על כל המשתמע מכך, הן ברמה הביצועית – מוטוריקה גסה, ביצוע הוראות, אחיזה נכונה והובלה, והם ברמה הרגשית – פיתוח רגישות והחתשבות בצרכי האחר, אחריות, בטחון, ויכולת נתינה. כמו גם סבלנות, וריכוז לאורך זמן. הפעלתת הכלבים עלידי מתן הוראות בתרגילים קבועים מאפשרת התקדמות הניתמת למדידה , ומחזקת הן את הזכרון והן את היכולת לקבל ולתת הוראות.

גברת ורדה קדמי

מנהלת הוסטל בית אלמוג

  • 0/5
  • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%