כלב וחתול ביחד: איך לעשות היכרות נכונה ובטוחה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

[sociallocker id="2525"]

כלב וחתול ביחד

[divide color="#"]

הרבה פעמים אני נשאל על איך לגרום לכלב או גור חדש להסתדר במשפחה עם חתול או חתולים, התשובה שלי תמיד "זה דבר שפשוט לעשות כל עוד אתה מוכן לחנך את עצמך בנושא של התנהגות להקת כלבים ועשיית כמה שינויים בדרך בה אתה חי עם החתולים שלך". אני מזכיר לאנשים שחתולים יכולים ליצור בעיות עבור הכלבים. זה לא בהכרח בעיה חד צדדית.

בעל הכלב הממוצע לגמרי לא מודע לעוצמה של ההתנהגות השורשית גנטית של "להקת כלבים" בכלב שלהם. הכלבים שלנו חיים את חייהם עם קוד ברור של חוקים שהם נולדים איתם.

במהלך השנים יצא לי לבצע היכרות של מספר כלבים לחתולים שלנו. כרגע יש לנו 5 חתולים. 4 חתולי חוץ/פנים ואחד הוא חתול הבית שלנו. הכלבים שלנו קיבלו והסכימו לחיות עם החתולים בלי בעיה.

הייתי מהמר על הרבה כסף שכמה מהכלבי משטרה שהיו לי בעבר לעולם לא היו מקבלים חתול. אם הם לא היו עוברים את התכנית שלי הם היו הורגים אותם.

עם זאת שנאמר, היו לי במהלך השנים כמה כלבים שלעולם לא הייתי סומך עליהם ליד חתולים כשאני לא שם. אם הייתי עושה את הטעות הזו ומרשה לכלבים האלה להיות ללא השגחה בזמן שהחתולים איתם, ספק קטן בלבי שהם היו נשארים בחיים (החתולים). הפתרון לשילוב כלב-חתול מוצלח עם הכלבים האלה היא לשלוט בסביבה בזמן שהם היו יחד ולדאוג שהכלב שלי תמיד יהיה תחת השליטה שלי, על ידי כלוב, או רצועה.

הבעיה הגדולה ביותר היא תמיד הבעלים. בעלי כלבים עושים טעויות עצומות אם הם רק מביאים גור או כלב הביתה ומנסים לתת לחיות להסתדר ביניהם. זה מתכון לצרות.

[divide color="#"]

 

 

[divide color="#"]

כלב וחתול ביחד: ההצלחה בבעיה הזו תלויה ב..

[divide color="#"]

  • היכולת של הבעלים להתמיד באימונים
  • המאמצים שהבעלים מוכן לעשות כדי להבטיח הצלחה
  • אם הבעלים מתכנן למסד מבנה להקה ואימוני משמעת
  • הכלבים
  • החתולים

 

[divide color="#"]

כלב וחתול ביחד: הצעד הראשון

[divide color="#"]

הצעד הראשון בתהליך ההתאקלמות של הכלב שלך לחתול היא לספק חשיפה בטוחה. הכלב צריך להיות או בכלוב או עם רצועה בתוך הבית 100% מהזמן. לפחות תקופה של שבועות, לפעמים זה יכול להגיע לחודשים. בלי למהר. אלה שמנסים למהר את התהליך מקבלים צרות.

אני ממליץ להשתמש בכלוב לכלבים. זו הדרך הבטוחה ביותר לקחת שליטה על הסביבה. זה מאפשר לך להתפקס על החתולים בזמן שהכלב בחדר.

בהתחלה החתולים יהיו בחדר נפרד בבית לפני שנכנס את הכלב לתוך הבית. אני תמיד ישים את הכלב עם רצועה כשאני נכנס לתוך הבית. זה מראה לו שהכניסה לבית היא חוויה תחת שליטה ולא איזה מקום שהכלב יכול להתפרע ולעשות מה שבא לו.

במילים אחרות אני תמיד שולט בחיות ובסביבה שאני מרשה להם להיות בה. ככה אני מונע תאונות. אני לא משאיר דברים לגורל.

אנשים שואלים בדרך כלל "מתי הכלב יכול להיות בלי הרצועה?" התשובה היא פשוטה – ברגע שאתה יכול לשלוט בכלב כשיש גירויים מסביב. אם אתה לא יכול לקרוא לכלב שלך כשהוא מפוקס על גירוי חזק כמו חתול – אז הכלב הוא לא תחת שליטתך והוא צריך להיות או עם רצועה, או בכלוב לכלבים או עם קולר אילוף חשמלי.

המבחן הזה יכול להתבצע על ידי שנשים את החתול בכלוב לפני שנכנס את הכלב הבית. הכלב צריך להיות עם רצועה. הבעלים יכול לעזוב את הרצועה ולתת לכלב לגרור אותה. אם הכלב מאבד שליטה ולא שם על הבעלים קצוץ, הבעלים יכול לקחת את הרצועה ולהוציא אותו בחזרה החוצה.

ההחלטה אם לתקן או לא לתקן או כמה חזק לתקן תלויה בכלב ואם אתה מאלף את הכלב או רק בוחן אותו. כתבתי על זה מאמר "תיקונים באילוף כלבים: התיאוריה מאחורי"

 

[divide color="#"]

בתוך הכלוב

[divide color="#"]

בתוך הכלוב הכלב מצופה להיות שקט ורגוע. אם הכלב נובח על החתול הוא מראה לו שהוא לא רצוי. אם הוא לא מפסיק אפשר או להניח שמיכה על הכלוב, או לרסס עם מיי לימון על הפנים של הכלב או לשים עליו קולר נביחות. בדרך כלל לא נשים קולר נביחות על כלב מתחת לגיל 16 שבועות.

הכלב לעולם לא מורשה להיות בתוך הבית ומחוץ לכלוב אלא הוא עם רצועה. לא נוציא אותו מחוץ לכלוב (עם רצועה) כשהחתול בחדר עד שיעבור שבוע אחד ללא נביחות.

זה לא אומר שהכלב נעול בכלוב כל הזמן, אפשר להסתובב איתו בחדר אבל עם רצועה. החתול יהיה בחדר אחר כשהכלב מחוץ לכלוב.

כשאני מביא כלב בוגר חדש העדיפות הראשונה שלי תהיה ליצור מבנה להקה. אני בדרך כלל מחכה מספר שבועות עד שאני נותן לכלב זמן בבית עם רצועה.

בעלי חתולים שמביאים כלבים מתמודדים עם 2 תהליכים בו זמנית. הם צריכים ליצור מבנה להקה עם הכלב החדש ובאותו זמן ללמד שהחתולים הם כעת חלק ממבנה הלהקה המשפחתי. כשהבעלים לוקחים את הזמן בדרך כלל אין בעיות.

בזמן שהכלב בכלוב, ניתן להרגיל אותו לזמם. בזמן שהוא לומד להתרגל לזמם יש לו מה שמעסיק אותו חוץ מהחתול.

כשיגיע היום ונרצה לתת לכלב להיות משוחרר באותו החדר עם החתול (כשהוא עדיין עם רצועה), זה רעיון טוב שהוא יהיה עם זמם.

במידה והכלב הבוגר מראה מידה הכי מועטה של אגריסיביות כלפי החתול – צריך לתקן אותו. עוצמת התיקון תהיה בהתאם לטמפרמנט הכלב. חלק מהכלבים פשוט צריכים לשמוע את המילה "לא!" בעוצמה חזקה – כשאחרים צריכים עוצמה 10 בקולר אילוף חשמלי.

התיקון צריך להיות חזק מספיק שהכלב יזכור פעם הבאה לחשוב פעמיים לפני שהוא יהיה אגרסיבי לחתול. אם עשית את האימונים שלך כראוי הכלב שלך יסתכל עליך כמנהיג הלהקה. מנהיגים קובעים מתי להשתמש באגרסיביות – לא כלבים אחרים בלהקה.

אם הכלב ממתעלם מהאזהרות שלך עשית עבודה לא טובה בביסוס מבנה הלהקה. תרצה לעבוד על זה כמו גם על אימוני משמעת.

[divide color="#"]

 

 

[divide color="#"]

חתולים וכלבים יכולים להיות חברים

[divide color="#"]

הטוב שבכל העולמות הוא כשהכלבים שלנו והחתולים שלנו נעשו חבירם.

אני חייב להגיד שיש קו דק בין לעשות היכרות בין הכלבים לחתולים שלנו לבין שהם ישחקו ביחד לבין שתהיה סביבה בטוחה.

ריצה בבית לעולם לא צריכה להיות מורשית, גם אם זה נראה כמו משחק. כשחתולים רצים זה בקלות יכול להדליק את היצר הציד של הכלב. יצא לי לחוות את החוויה המצערת של כלב של השכן שהרג את החתול שלו שחי איתו ביחד.

החתול רץ בגינה, לכלב הזה יצר ציד מאוד חזק, הוא רדף אחריו והג אותו לפני שמישהו היה יכול לעצור אותו. זה לימוד אותי לקח חשוב. כלבים יכולים להתנהג בצורה מסוימת בבית ובצורה אחרת לגמרי בחוץ.

 

[divide color="#"]

כלבים וחתולים

[divide color="#"]

חלק מהחתולים מקבלים כלבים יותר טוב מאחרים.

אחד מחתולי הבית שלנו (גרפילד) הגיע אלינו כגור. השני (פרד) כבוגר שאומץ. גרפילד גדל עם הכלב הותיק שלי (ניק) הוא סוג של אימץ את ניק בתור החבר הכי טוב שלו. הוא הסתכל עליו כאל תנור חימום. הוא היה מחכה שניק ישכב והיה מגיע להתכרבל בתוכו.

חודשים ניק היה קופץ בגועל ומתרחק. עם הזמן הם נהיו חברים עד שניק הרשה לו לעשות כל דבר שעולה על רוחו. הוא אפילו הרשה לו לאכול מאותה קערה שהוא אכל ממנה. זה פשוט הדהים אותי כי ניק היה אגרסיבי לכלבים אחרים והיה תוקף כלב זכר ללא היסוס.

מצד שני לפרד לעולם לא היה חיבה לכלבים, הוא למד לסבול אותם אבל לא מעבר לזה.

ומצד שלישי יש חתולים שמענים כלבים. הם יודעים בדיוק על איזה כפתורים ללחוץ כדי לגרום לכלב לכעוס כל כך עד למרדף. חתול המשרד שלנו יודע בדיוק מה אורך הרצועה של הכלבים כשהם קשורים לשולחן. הוא ישב בדיוק מחוץ לאזור שהם מגיעים וינעוץ בהם עיניים. אם הוא יתפוס את תשומת לב של כלב מסוים הוא ישר יקפוץ באוויר ויברח כי הוא יודע שזה ישגע את הכלב לגמרי.

[divide color="#"]

חתולים וגורים

[divide color="#"]

חשוב להבין שחתול יכול להוציא עין של גור עם הציפורניים שלו בקלות.

 

 

כלב וחתול ביחד: הסוף

עם קצת מזל תוכל לגרום לכלבים והחתולים שלך לחיות יחד בשלום. מאוד חשוב לקחת את זה לאט. לא חשוב כמה אתה רוצה שזה יקרה כבר, חייב לתת לדברים לקרות בקצב שלהם, מה שיכול להיות לפעמים חודשים. העצה הטובה ביותר שאוכל לתת לך היא לא לקחת הימורים בחיי החיות שלך.

[/sociallocker]

עקבו אחרינו

הירשמו לרשימת התפוצה לקבל עדכונים

תרמו לנו!

תרמו לנו עכשיו על מנת לעשות דברים טובים

תעזרו לנו לעזור לכלבים שיעזרו לכם