איך לעזור לכלב עם כאבי פרקים?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

[sociallocker id="2525"]

כאבי פרקים יכולים להיגרם ממגוון סיבות פיזיות, או פשוט מזקנה. יש דרכים לעזור לכלב שלך להגיע לתפקוד הגבוה ביותר, יחד עם הפחתה של כאבים או חוסר נוחות.

סימנים של כאבי פרקים

אם תנועות הכלב שלך נראות איטיות יותר מהרגיל, או שהוא נע בתנועות נוקשות ומוזרות, יכול להיות שהוא חווה כאבי פרקים. פעילויות נורמליות כמו טיפוס מדרגות או קפיצה על הספה האהובה עליו יכולות להיות קשות עד בלתי אפשריות.

ליקוק אבוססיבי של אזור מסוים, צליעה, מפרקים נפוחים, התנגדות לפעילות גופנית, או רגישות למגע שלך כולם יכולים להיות סימנים.

מסאג' עבור כאבי פרקים

מסאג' עדין למפרקים הכאובים והאזור מסביב יכול לעזור לשחרר חלק מהנוקשות שהכלב שלך חווה. חלק מהמקרים עלולים לגרום לכאבים קיצוניים. תבדוק עם הווטרינר שלך שמסאג' לא יפגע בכלב יותר. הוא גם יכול לתת לך טיפים על איך לעשות זאת ביעילות.

 

תרופות ותוספים עבור כאבי פרקים

אם כאבי פרקים אצל הכלב שלך דורשים התערבות תרופתית, הווטרינר שלך יעזור קבוע מה בדיוק צריך. הוא יכול לתת מרשם לתרופה סטרואידית או לא סטרואידית נגד דלקתיות כדי להפחית את הנפיחות מסביב למפרק, או במקרים של כאב קיצוני לתת משככי כאבים נרקוטיים. הם יכולים גם להציע תוסף תזונה שמכיל אומגה 3 לדוגמה. המטרה בתרופות האלה היא להפחית את הכלב, להגביר את התפקוד והנוחות, ולעשות לטפל בגורם לכאבי פרקים ונוקשות.

אתה מוזמן לקרוא את המאמר הנוגע ל-בחירת ווטרינר

דיאטה עבור כאבי פרקים

אוכל איכותי, מסוג פרמיום יכול מאוד לעזור לבריאות הכלב שלך ולשמור עליו במצב טוב. האכלת כלב אוכל לא טוב או אוכל של בני אדם יכול לתרום להשמנה אשר גורמת לכאבי פרקים. כלב שמן יכול לחוות יותר כאב. שמירה על הכלב שלך במשקל תקין יכול לעזור להפחית כאבים ולשפר תנועתיות.

 

מיטה נוחה עבור כאבי פרקים

כלבים מסכימים לישון בכל מקום, כולל רצפות קשות, אבל מיטה אורטופדית טובה לכלבים יכול לעזור עם החוסר נוחות והכאבים של כאבי פרקים. הכלב שלך ירגיש נוח יותר במיטה שנותנת לו תמיכה. שינה טובה ונוחה גם תעזור לו לנוע בקלות יותר במשך היום.

 

מדרגות

למרות שהכלב שלך אולי היה מסוגל לקפוץ לתוך מיטה או על הספה, מעל מכשול או לתוך המכונית, הכאבים והחולשה שבאים יחד עם כאבי פרקים יכולים להוריד את היכולות האלה. אם הכלב שלך כבר לא מסוגל לעשות את הדברים הנ"ל ואתה צריך לתמוך בו באופן קבוע, קנה מדרגות פשוטות שמאפשרות להגיע לאזורים האלה ללא צורך בקפיצות גדולות. זה יעזור לך לעלות גם למיטה או לספה או לרכב לבד ובפחות מאמץ וכאבים.

 

פעילות גופנית עבור כאבי פרקים

אלא אם הווטרינר שלך אומר לך שיותר מדי תזוזה תגרום נזק, פעילות גופנית פשוטה היא חיונית לשמירה על המפרקים של הכלב שלך. חשוב לשמור על הכלב פעיל ברמה שהוא מסוגל. הליכות קצרות, או אם הוא מסוגל הליכות ארוכות יותר. תדבר עם הווטרינר ותנסה להבין את המגבלות שלו. יותר מדי פעילות גופנית יכולה לעשות יותר נזק מתועלת, אבל מעט מדי בעייתית גם כן.

 

טיפולים אלטרנטיביים עבור כאבי פרקים

בנוסף לתרופות קונבנציונליות, טיפולים ותרפיות, שיטות אלטרנטיביות יכולות לעזור לכלב שלך להתמודד עם כאבי פרקים. דיקור סיני עבור כלבים הוא אחד, טיפולי לייזר גם כן. שים לב שאתה לא שוכח לשלב טיפול קונבנציונלי יחד.

 

ניתוח עבור כאבי פרקים

במקרים קיצוניים כמו דיספלסיה באגן או דלקת פרקים חריפה, הווטרינר יכול להציע ניתוח כדי להסיר את הכאב.

אם הווטרינר נותן לכלב שלך מרשם בריאות, אם זה תרופות או פעילות גופנית או שילוב של השתיים, אתה אחראי לשמור על זה. יש לך אתה אחריות לשמור על הבן לוויה שלך לחיות חיים ארוכים ובריאים ולהירפא רפואה שלמה מכל המחלות והחוסר נוחות והכאבים שלו.

סביבה

אתה אולי תצטרך לאמץ סביבה חדשה ולהתאים אותה לשינויים במצב של הכלב שלך, אם זו פציעה, או פשוט זקנה. שים לב טוב לסביבת הבית שלך, שים לך לפעילויות הכלב שלך, היכן הוא מתקשה. תשנה מה שצריך כדי לעזור לו להתנהל ביתר קלות בבית.

 

הכלב הפעם אתלטי שלך אולי כבר לא פעיל כל כך היום. תהיה סבלני ויחד עם עידוד הוא יסתגל מהר. תעבוד יחד עם הווטרינר שלך כדי להפוך את הסיטואציה לטובה ביותר עבור הכלב שלך. אפילו עם כאבי פרקים, הכלב שלך יכול לחיות חיים מאושרים ופעילים.
[/sociallocker]

עקבו אחרינו

הירשמו לרשימת התפוצה לקבל עדכונים

תרמו לנו!

תרמו לנו עכשיו על מנת לעשות דברים טובים

תעזרו לנו לעזור לכלבים שיעזרו לכם