טיפול באמצעות כלבים במכון DogTime

העמותה היא חלוצה בתחומה. לקוחותיה מאובחנים ע"י מיטב המטפלים בתחום.
אצלנו תזכו לאבחון פסיכולוגי ובניית תכנית טיפול באמצעות כלבים מותאמת לילדך.

צוות המכון

לארי2

ד"ר לארי ג'נסטיל

פסיכולוג המכון
פסיכולוג מומחה בעל שם עולמי. עבד 26 שנה במחלקת ילדים במרכז רפואי שערי צדק ומייסד הוסטל לשיקום בירושלים.
guf_0002_פול-150x150

פול אלמקייס

מנכ"ל המכון
מבכירי וותיקי המאלפים בארץ. הוגה שיטת הטיפול Dog-Time

טיפול בעזרת כלבים הוא תחום חדש יחסית, שהולך ומתפתח במהירות עצומה. גם התוקף המדעי של התחום הולך ומתחזק ומספר המחקרים בנושא הולך וגדל. הגוף הוותיק והגדול ביותר בישראל שעוסק בטיפול בעזרת כלבים הוא עמותת "כלבים בשירות אנשים"

זיגמונד פרויד תאר באחד המכתבים שלו את ההשפעה של הכלב שלו במפגשים הטיפוליים. הוא הבחין שכאשר הכלב היה נוכח, המטופלים הפגינו תסמיני הירגעות ומעבר מהמערכת הסימפטית למערכת הפאראסימפטית, כלומר ממצב של "הילחם או ברח" (חרדה, לחץ, דריכות) למצב של רגיעה ופתיחות. כיום, מטפלים רבים משלבים כלבים במפגשים הטיפוליים שלהם.

מחקרים מראים שעצם השהות במחיצתו של כלב, משחק או טיול איתו מפחיתה לחץ נפשי, תורמת לפעילות גופנית, מקלה על תסמיני דיכאון וחרדה, מרגיעה ואף מספקת מוטיבציה. בין קבוצות האוכלוסייה שנהנות מ"טיפול בעזרת כלבים" ניתן לציין ילדים על הקשת האוטיסטית, או כאלו המתמודדים עם קשיי התנהגות, קשיי למידה, נוער בסיכון, בעיות רגשיות, קשישים בבתי אבות, מכורים, פוסט-טראומתיים ואנשים בכל סוגי השיקום. למעשה הטיפול בעזרת כלבים יכול ללוות כמעט כל פעילות טיפולית.

על השיטה

במסגרת טיפול בעזרת כלבים נוצרת מערכת יחסים בין המטופל לבעל החיים ונפתחים שערים לריפוי, התפתחות וצמיחה משותפת.

במסגרת הטיפול תהיה עבודה משותפת בה המטופל מאלף את הכלב ומכין אותו לתחרויות שונות. האילוף שמהווה חלק חשוב ביותר לכלב מהווה גם הזדמנות מדהימה למטופל.

אילוף מייצר תקשורת ייחודית בין בעל החיים למאלף שלו. התקשורת הזו מסייעת לכל צד ללמוד לקרוא ולהבין את הצד השני ומפתח מודעות עצמית גבוהה יותר לגבי האופן שבו המטופל מתקשר את עצמו. 

מטרות הטיפול באמצעות כלבים

את הטיפול בעזרת כלבים ניתן להתאים במדויק לאנשים בגילאים ובמצבים שונים. אנחנו עובדים עם נוער בסיכון, נוער במסגרות חינוך מיוחד, ילדים עם לקויות למידה והיפראקטיביות, אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים, קשישים, נפגעי טראומה, ועוד.

תרמו לנו!

תרמו לנו עכשיו על מנת לעשות דברים טובים

תעזרו לנו לעזור לכלבים שיעזרו לכם