אנחנו מאלפים את הכלבים שלנו או הם אותנו?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

אנחנו מאמנים את הכלבים שלנו כדי לעזור להם להתאים לסביבתנו, ללמוד דרכי התנהגות מוסכמים עלינו, כדי שהחיים המשותפים שלנו יהיו נעימים יותר ופשוט כי זה הדבר האחראי לעשות. אנחנו מלמדים אותנו מיומנויות הישרדות שמתאימות לסביבה אנושית. כמו ילד, אם כלב יודע מה מותר ומה אסור לעשות, הוא לומד לפעול על פי הגבולות האלה, אבל לפעמים הם גורמים לנו לתהות אם זה בעצם הם שמאלפים אותנו!

כלב יבחן את הגבולות שלו ברגע שיתאפשר לו, שזה חלק טבעי מתהליך הלמידה. זה לא עוצר כאשר הם מאומנים בגבול נורמלי גם כן. זה תהליך מתמשך כל חיי הכלב.

אנחנו מתחילים עם מטרות מאוד ברורות במוחנו כאשר אנחנו מאמנים את הכלבים, אבל לעתים אנחנו מוצאים את עצמינו מעקמים את החוקים כדי להתאים לאופי שלהם ולצרכים שלהם. אנחנו גם לא תמיד עושים את זה באופן מודע. אנחנו רואים התנהגות חמודה שלא בדיוק מתאימה למה שאנחנו מצפים – למשל, כשהם עולים על הספה להתכרבל אתנו כאשר החלטנו שעליה על הספה הוא בהחלט אסור! בקרוב מאוד זו נהיית התנהגות מקובלת שהכלב שלנו פשוט אילף אותנו לקבל.

הכלב שלך אוהב אותך. הוא נהנה מהחברה שלך. הוא מוצא בטחון בלהיות שייך וקרוב אליך. הכלב שלך ידחוף את הגבולות כמה שהוא יכול כל עוד הוא יכול. זה לא אומר שכלבים מנסים להיות רעים. זה פשוט אומר שהם חוקרים את הגבולות שלהם בעולם והם מנסים להראות לך מה הם אוהבים גם כן.

אולי החלטת לפני שהבאת כלב שאתה לעולם לא תרשה לו לקפוץ על אנשים, אבל מצאת את זה מחמם וחינני שהוא קופץ עליך כשאתה חוזר הביתה. אז עיקמת קצת את הכללים שמותר לו לקפוץ עליך אבל לא על אורחים. שוב, בדרכו שלו הכלב אימן אותך באותה מידה שאתה אימנת אותו.

אילוף כלבים הוא מאזן עבור שניכם. לעקוב אחרי קו ישר ונוקשה באימונים לפעמים לא מתאים, אז אנחנו משנים מה שצריך כדי שיעבוד עבורינו. כך גם הכלב שלנו. אתה פשוט צריך להבין שהמעשים שלך והתגובות שלך הם סימנים ברורים עבור הכלב שלך. אם אתה לא עקבי, הוא יזהה את זה וימצא דרך לעקוף זאת באופן טבעי. ללמד אותם דרכים אחרות שהולכות נגד הטבע שהם דורש חיזוק חיובי עקבי.

כדי לאמן את הכלב שלך בצורה ברורה, זה חשוב לתת סימנים ופקודות עקביים וברורים. כשאתה מחפף באימונים, הכלב שלך יגיב בהתאם. עד כמה שאנחנו נוטים לראות התנהגות אנושית אצל הכלבים שלנו, בסופו של דבר הם באמת זן אחר לגמרי. הם כלבים, והם מגיבים כמו שכלבים מגיבים. הם לא מגיעים לעולם עם ידיעה על הכללים המדויקים שדרושים כדי לחיות איתך בהרמוניה. אתה חייב ללמד אותם.

אימון הכלב שלך הוא כיפי ולהראות להם איך לחיות בסביבה אנושית זה חלק מהכיף, אבל אנו כבני אדם, מגיבים להם בדיוק כמו שהם מגיבים לנו. כל ילד חכם יודע איך להתחכם ולעבוד על אמא או אבא, אם מורשה לו; כלב הוא אותו דבר. אימון כלב הוא בסופו של דבר אימון אחד של השני!

עקבו אחרינו

הירשמו לרשימת התפוצה לקבל עדכונים

תרמו לנו!

תרמו לנו עכשיו על מנת לעשות דברים טובים

תעזרו לנו לעזור לכלבים שיעזרו לכם