אקיטה – Akita

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

גזעי כלבים: אקיטה

[divide color="#"]

 

אקיטה הוא גדול ואמיץ עם מראה עוצמתי במיוחד: ראש גדול ויציבה חזקה ובטוחה. רק המראה אל אקיטה עוצמתי מספיק כדי להכניס חשש בפני מי שרוצה לעשות צרות.

הגזע ידוע בנאמנות חסרת הפשרות שלו לבעליו, כמו כן הוא יכול להיות בצורה מפתיעה, מתוק ושופע חיבה לבני משפחתו. דמיין שומר אוהב שיעקוב אחריך מחדר לחדר, אשר כל משימת חייו היא פשוט לשרת אותך.

אקיטה הוא אמיץ מאוד, שומר טבעי למשפחה. יש לו אופי עקשן ובעל רצון חזק, הוא לא יפנה גב לאתגר. הוא בדרך כלל לא נובח אלא אם כן יש סיבה טובה, אבל הוא דיי קולי מה שמתבטא באנחות ומלמולים. יש בעלים שיגידו שאקיטה מדבר עם עצמו לפעמים, יש שיגידו שהוא יציע את דעתו על כל דבר, מאיך להעמיס את השוטף כלים לאיזה שעה הילדים צריכים ללכת לישון.

בזמן שהיצור הקסום הזה "מדבר" עם המשפחה שלו, הוא מאוד אדיש ושקט עם זרים. הוא באופן טבעי חששן מזרים. סוציאליזציה לגור אקיטה הוא חיוני כדי "לעגל לו קצת את הקצוות המחודדים", אבל בסופו של דבר אקיטה ישאר אקיטה – יצר מכובד עם נוכחות רצינית, לא חיית מסיבות.

האקיטה הוא כלב דומיננטי ויש צורך באילוף למשמעת, עם זאת לאקיטה אופי מיוחד משלו וצריך לדעת שהוא לא מגיב טוב לשיטות אילוף קשוחות. אם הבעלים מראה לו כבוד, הוא יכבד אותו בחזרה. למרות שהוא אינטלגנטי מאוד, קשיחות עורף היא חלק מהאופי שלו, מה שיכול להוביל לקושי באימונים. התוצאות הטובות ביותר יהיו אם תעשה שעורי בית כמו שצריך לפני.

אקיטה הוא גם יצור מאוד משפחתי, וצריך הרבה זמן עם המשפחה. הוא לא מסתדר לבד בחצר. למנוע ממנו קשר אנושי קבוע זה כמו למנוע מים מדג. האקיטה חייב להיות קרוב למשפחתו, אחרת יהפוך להרסני ואגרסיבי.

לא מומלץ לבעלי כלבים מתחילים, או למי שהוא בעל אופי עדין יותר.

 

[divide color="#"]

היסטוריה: אקיטה

[divide color="#"]

אקיטה נקרא על שם מחוז אקיטה בצפון יפן. אשר שם מאמינים שהוא נוצר. תיעוד על הגזע מגיע לשנת 1600, שם היה כלב שמירה למלוכה ביפנית, שם שימש לציד (כולל ציד דובים!)

הגזע הגיע לארצות הברית על ידי דמות ידועה ומוכרת: הלן קלר. היפנים החזיקו מהלן קלר והביאו אותה לעיר "שיבויו" לראות את הפסל המקורי של "האצ'יקו" הכלב הידוע שקיבל פרסום עולמי בשנות ה1920 על נאמנותו. הבעלים של האצ'יקו, פרופסור, חזק מביתו כל יום ב 3 בצהריים וכלבו הנאמן חיכה לו כל יום בתחנת הרכבת. כאשר הפרופסור מת, הכלב הנאמן המשיך לחכות באופן יום יומי עד מותו שלו כעשור אחרי!

הלן קלר כתבה ביומנה על האקיטה הראשון שקיבלת מיפן והביאה לארה"ב: "מלאך בפרווה" ושגזע האקיטה הוא "עדין, אמפטי, ונאמן".

לאחר מלחמת העולם השניה הגיעו עוד אקיטות מיפן על ידי חיילים אמריקאים.

האקיטה האמריקאי קיבל שינוי צורה על ידי הגידול האמריקאי. עקב כך נוצרו מחנות מצד אחד אלה שרצו לשמור על צורתו המקורית היפנית ואלא שעשו גרסה אמריקאית.

בגן החיות בלונדון היו צריכים כלב עם תכונות כמו של אקיטה – אומץ ונאמנות על מנת לגדל גור טיגריס שהתייתם מהוריו והיה צריך עזרה בגידולו. צוות הגן חיות הביאו אקיטה שגדל עם הגור ויכל להיות לו חבר למשחק נאמן ואמיץ.

מדובר בכלב באמת חסר פחד, בעל בטחון עצמי ובעל מחויבות ונאמנות חסרת חנופה למשפחתו.

 

[divide color="#"]

קישורים מועילים:

אקיטה בAKC

 

 
[divide color="#"]

סטנדרט הגזע:

[divide color="#"]

 

[divide color="#"]

instagram: #akita

[instagram-feed hashtag="#akita"]

עקבו אחרינו

הירשמו לרשימת התפוצה לקבל עדכונים

תרמו לנו!

תרמו לנו עכשיו על מנת לעשות דברים טובים

תעזרו לנו לעזור לכלבים שיעזרו לכם