בורדר קולי – Border Collie

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

גזעי כלבים: בורדר קולי

[divide color="#"]

בורדר קולי, מאיפה להתחיל עם הגזע המיוחד הזה, מדובר ברב אמן, קוסם, מקצוען ואלוף אמיתי. אם אתה מחפשים מומחה לראיית כבשים הגעתם אליו. הדרך שבה הוא מתמרן את העדר למקום שהוא רוצה, זה תאווה לעיניים. הגזע החכם הזה יודע לעשות בדיוק מה שתרצה שהוא יעשה, זה מעורר פליאה.

בורדר קולי הוא בגודל בינוני, בעל כושר וסיבולת כמעט על טבעית – הוא ירוץ עד לאיבוד הכרה. גדל בגבעות הירוקות של סקוטלנד הוא היה רץ גם 100 ק"מ ביום. כלב עבודה אידיאלי, קשה למצוא יותר טוב.

אם יש לו צדדים רעים, הם באים לידי ביטוי במשפחה שלא מבינה את הצרכים של הגזע הזה. לא מדובר בכלב בית, מדובר בכלב עבודה שחייב לרוץ בחוץ והרבה. לא מדובר בכלב כרבולים אלא לרץ מרתון שרק רוצה לזוז. הוא רוצה – הוא צריך – הוא חייב עבודה.

לעמוד בקצב המנטלי והפיזי של ה- בורדר קולי זה מאמץ עילאי. מדובר בכלב היפר אקרטיבי שגם רטלין לא יעזור לו.

מדובר בכלב רעייה, לכן יש לו אינסטיקנט חזק במיוחד לאסוף עדר. מה שיכול להתבטא בכבשים, ילדים, חתולים, סנאים או כל דבר שזז כולל מכוניות. האינסטיקנט הזה דבוק אליו לנצח. האינסטקנט הזה חייב לבוא לידי ביטוי איכשהוא, אג'יליטי זה דוגמה מעולה. טיול בפארק פעם ביום לא יעשה את העבודה.

עם כל זה, עבור הבעלים הנכון, ה- בורדר קולי יהיה כלב מדהים. האינטלגנציה הגבוהה עושה אותו קל מאוד לאילוף. הוא רגיש, ויש לו כמעט יכולת על טבעית לדעת מה תבקש ממנו לפניך.

רצוי עבור בעלים שמחפש מי שיהיה מעורב איתו בפעילות ספורטיבית, אם זה ריצה, או ספורט כלבים. עם האימון הנכון מדובר באלוף בטוח.

 

כלב גזע בורדר קולי
כלב גזע בורדר קולי

 

[divide color="#"]

היסטוריה: בורדר קולי

[divide color="#"]

אבותיו של ה-בורדר קולי היו ביבשת בריטניה עוד לפני שקראו לו כך, ועזרו לאוכלוסיה המקומית בעבודת הרעייה. כלב רעייה היה בנכס החשוב ביותר עבור כל חוואי בבריטניה בזמנו.

ב1860 בתצוגת הכלבים השניה שהתקיימה אי פעם באנגליה ראית המלכה ויקטוריה כלב אחד שהקסים אותה –  הבורדר קולי.

ב1876 התקיימה תחרות רעיית כבשים בארמון אלקסנדרה בלונדון שבוא הביאו כמעט 100 כלבי רועים מכל בריטניה. הפליאה הייתה גדולה שהרועים כיוונו את הכלבים בעזרת שריקות ותנועות ידיים בלבד מקילומטרים כאשר אלה הזיזו את הכבשים ממקום למקום.

 

[divide color="#"]

קישורים מועילים:

בורדר קולי בAKC

הכלב החכם בעולם ישאיר אותך עם פה פעור

 [divide color="#"]

[divide color="#"]

סטנדרט הגזע: בורדר קולי

[divide color="#"]

 

 

[divide color="#"]

Instagram: #bordercollie

[instagram-feed hashtag="#bordercollie"]

עקבו אחרינו

הירשמו לרשימת התפוצה לקבל עדכונים

תרמו לנו!

תרמו לנו עכשיו על מנת לעשות דברים טובים

תעזרו לנו לעזור לכלבים שיעזרו לכם