בורזוי – Borzoi

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

גזעי כלבים: בורזוי

[divide color="#"]

עם הגוף הארוך והרזה, הראש הדק והפרווה השטוחה, בורזוי הוא מיצג של אלגנטיות וקלאס. בורזוי הולכים בגאווה ובהתנשאות, ולא סתם, הם הרי רגילים לטייל בארמונות צארים רוסיים או לרוץ לצד זאבים בערבות רוסיה. אבל לפני שמביאים בורזוי צריך לחשוב טוב אם הוא מתאים לך.

מוערכים על החן והנועם שלהם, בורזוי ידועים במהירות הגבוהה יחד עם האישיות הרגועה שלהם. הם מעדפים ספרינטים קצרים על ריצות למרחקים ארוכים והם שמחים לחזור הביתה לנוח על הספה האהובה עליהם. הם לא כלבים בעלי אנרגיה גבוהה. אם אתה רוצה כלב שיבלה איתך על הספה בסלון בורזוי ישמח לעשות את זה איתך.

למרות האופי הרגוע והמראה המעודן, בורזוי הוא לא רק מיצג יפה בתערוכה. הכלב העצום הזה, הוא בעל צמא לקשר אנושי. הוא לא בחירה טובה עבור אנשים שנוסעים הרבה או לא נמצאים הרבה שעות בבית. הפרווה הכפולה שלו ששמרה על חום גופו בכפור הרוסי, מנשירה המון שיער וצריכה טיפוח.

האתלטיות הגבוהה שלהם מנוצלת לפעמים לספורט כלבים כמו אג'יליטי ומשמעת. אבל היכן שהוא באמת זורח הוא בשדה המירוצים, שם האינסטיקנט הטבעי שלו למרדף בא לידי ביטוי.

פעם כלב לוויה למשפחות מלוכה ואצולה רוסית, היום בורזוי הוא בעיקר כלב משפחתי. עם האופי המתוק והעדינות שלו, זו עבודה שהוא בהחלט מצטיין בה.

 

[divide color="#"]

היסטוריה: בורזוי

[divide color="#"]

היה ידוע פעם כוולף האונד רוסי, ספרות רוסית על הבורזוי מגיע ל1650, מתי שהסטנדרט הראשון לגזע נכתב בארץ מולדתו רוסיה. הורבה במשך מאות שנים עבור אצילים רוסים.

הציד של האצילים היה חתיכת תצוגה. היו מעורבים יותר מכלב אחד, בדרך כלל צדו בשלשות, יחד עם כלבים מגזעים אחרים, אשר נשלחו להוציא את הטרף מתוך המחילה כדי שהבורזוי ירדוף אחריו.

ב1873 נשארו מעט מאוד בורזוי, מה שהדאיג את אוהבי הגזע. מגדלים רוסים יצרו את האיגוד המלכותי כדי להגן על הגזע והרבה מקווי הדם של בורזוי בימינו בארה"ב ניתן לראות שמגיעים אחורה לכלביות שקשורות לאיגוד המלכותי הזה שנוצר. חברי האיגוד כללו את הדוכס הגדול ניקולס, הדוד של הצאר ניקולאס השני.

לצערינו, החיבור הזה עם האצולה והאריסטוקרטיה היה קטלני. הרבה בורזוי נרצחו באכזריות לאחר המהפכה הרוסית ב1918 עקב הקשר הזה. הגזע ניצל עקב כמה פריטים שניתנו במתנה למדינות אחרות ביניהם המלכה ויקטוריה והמלכה אלקסנדרה מווילס.

בארה"ב נקרא הגזע תקופה מסוים וולףהאונד רוסי. היום יש הבדל קטן מאוד בינו לבין אבותיו הרוסיים. הוא נשאר אחד האוצרות הגדולים מתקופת הצארים הרוסים.

מדורג מקום 96 מתוך 155 בפופולריות בארה".ב

 

[divide color="#"]

קישורים מועילים:

בורזוי בAKC

[divide color="#"]

סטנדרט הגזע: בורזוי

[divide color="#"]

 

[divide color="#"]

Instagram: #borzoi

[divide color="#"]

[instagram-feed hashtag="#borzoi"]

עקבו אחרינו

הירשמו לרשימת התפוצה לקבל עדכונים

תרמו לנו!

תרמו לנו עכשיו על מנת לעשות דברים טובים

תעזרו לנו לעזור לכלבים שיעזרו לכם