בחירת כלבים גדולים מול בחירת כלבים קטנים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

הסיבה שהרבה אנשים נוטים לקחת כלבים גורים במקום כלבים גדולים היא בגלל שגורים הם כל כך חמודים!!! בדיוק כמו תינוקות אנושיים, גורים הם מקסימים. העובדה הפשוטה הזו כנראה גורמת ליותר בעיות למקלטי כלבים נטושים מאשר כל סיבה אחרת. זה מכיוון שגורים נשארים קטנים וכאלה מתוקים רק תקופה מסוימת. אז בזמן שרוב האנשים מתאהבים בגורים וחולמים על חיים שלמים של אהבה עם הגור הפרוותי שלהם, הם אולי לא כל כך מוכנים לחיות עם כלב בוגר. לצערינו, זו הסיבה לרוב נטישות ה-כלבים גדולים.

הכלבים שמתבגרים הכי מהר הם הגזעים הקטנים יותר. זה כנראה מהסיבה שגזעים קטנים נוטים להשאר קטנים, אז לא לוקח להם הרבה זמן להגיע לבגרות מלאה. עבור אנשים המחפש עבור "המראה הגורי", הגזעים הקטנים בהחלט מתאימים. שימו לב לכמה מהגזעים הקטנים שנוטים לשמר את המראה הגורי הזה

  • גזעי "טוי" נראים כמו גרסאות מיניטוריות של הגזע המקורי שלהם. לדוגמה, טוי פודל נראה כמו גרסה מיניאטורית של פודל רגיל, וכך הלאה עבור גזעים אחרים שהשם שלהם מתחיל ב"טוי".
  • צ'יאוואוואה הוא אחד מגזעי הכלבים הקטנים ביותר שלא בדיוק מסווגים כ"טוי". הכלבים הקטנים האלה הם אינטלגנטים ולפעמים הייפרים, אבל מגיעים לבגרות יחסית מהר מאוד.
  • טריירים: יש כמה גזעי טרייר שמתבגרים מהר. רוב הטריירים נוטים להיות סקרנים ושופעי חיבה.
  • "שי צו" הוא גזע שאוהב לשחק והוא מאוד חברותי וידידותי. הגזע הזה מגיע לבגרות בפחות משנה, גם כן מהר.

מהצד השני של המטבע יש גזעי כלבים גדולים. חלק מהאנשים מעדיפים פשוט מעדיפים גזעי כלבים גדולים יותר. אולי הם רוצים סוג של הגנה או פשוט לא מחפשים כלב קטן. גזעי כלבים בגודל גדול יכולים להגיע לבגרות רק בגיל 18 חודשים, אבל יש כאלה שמגיעים לגודל מלא בין 6 חודשים לשנה.

כשזה מגיע לגזעי כלבים גדולים, יש כמה עניינים שבעלי כלבים צריכים לדעת לפני שהם בוחרים בכלב בגודל הזה. הם צריכים להיות מוכנים לתת לו פעילות גופנית וגירוי מוחי שראוי לכלב גדול. כמו כן, וזה אולי נראה מובן מאליו אבל זה שווה ציון, כלבים גדולים יותר לוקחים יותר מקום בבית. יש גם בעיות רפואיות שקשורות בדרך כלל לכלבים גדולים יותר, לדוגמה

  • ענייני עצמות ומפרקים. עקב הגודל של הגזעים האלה והמהירות בה הם גדלים, הם הרבה פעמים מציגים בעיות של עצמות ומפרקים. דרך אחת להלחם בזה היא דרך תזונה ראויה. תהיו בטוחים שאתם מאכילים אותם במזו פרימיום עבור כלבים גדולים.
  • תנועות מגושמות. אם אי פעם צפית בנער מתבגר מנסה לנווט את דרכו בעום, יש לך קצת הבנה לגבי מה כלבים גדולים עוברים. נער מתבגר הוא מגושם מכיוון שהוא גדל מהר מאוד ולא מספיק להסתגל לגודל שלו מהר כמו שהוא היה רוצה. גזעי כלבים גדולים שגודלים מהר הם בדיוק אותו דבר, אבל הם עוברים דרך שינויים גדולים בטווח זמן של כמה חודשים שהיה לוקח לבני אדם שנים לעבור אותם.
  • תפיסה מעוותת. גזעי כלבים גדולים לא באמת מבינים כמה הם גדולים, אז זה לא נדיר לראות אותם קופצים עליך או עושים דברים שהיו יותר מתאימים לגזעי כלבים בגודל קטן.

 

לא משנה איזה גזע בחרת, זכור שרוב הכלבים מגיעים לבגרות בפחות משנתיים. זה סיבה אחת מדוע חשוב לעשות את המחקר שלך לפני שהגעת להחלטה הסופית. ואל תהיה מפוחד לשקול כלבים בוגרים. עם כלב בוגר אתה יודע בדיוק מה אתה מקבל, והוא כבר יכול להיות מאומן. ובניגוד לסברה הידועה, כלבים זקנים כן יכולים ללמוד תרגילים חדשים!

 

עקבו אחרינו

הירשמו לרשימת התפוצה לקבל עדכונים

תרמו לנו!

תרמו לנו עכשיו על מנת לעשות דברים טובים

תעזרו לנו לעזור לכלבים שיעזרו לכם