בלוטת התריס והכלב שלך

בלוטת התריס והכלב שלך

[sociallocker id="2525"]

בלוטת התריס

בלוטת התריס היא בלוטה קטנה הממוקמת מתחת לעור במרכז הצוואר. היא מווסתת על ידי בלוטה קטנה יותר הממוקמת במוח, הנקראת בלוטת יותרת המוח. הבלוטה הזו מסמנת לבלוטת התריס כמה הורמונים לייצר ואת הריכוז בדם. בלוטת התריס היא חלק עיקרי במערכת האנדוקטרינית של הכלב שלך. היא יכולה להיות בעלת השפעה של שלבים שונים בבריאות הכלב שלך, מאיבוד פרווה ועד איך התאים מתפקדים.

בלוטת התריס
בלוטת התריס

תת פעילות של בלוטת התריס

 

או היפוטירודואיזם (Hypothyroidism) היא תוצאה של מעט מדי מהורמון בלוטת התריס. זה נגרם בדרך כלל מהפסקת הפעילות התקינה של בלוטת התריס. הסיבה השכיחה ביותר לכך היא "Idiopathic Hypothyroidism" שלמעשה אומר שאין שום סיבה ביולוגית למה בלוטת התריס לא עובדת כראוי. עוד סיבה לכך היא דלקת בלוטת התריס אשר יכולה לעבור בתורשה. תת פעילות בלוטת התריס יכולה להיות בעיה רצינית אם לא מטופלת. יחד עם זאת, עם טיפול ראוי, הכלב שלך יכול לחיות חיים ארוכים ובריאים.

 

 

סימפטומים

 

הסימנים הקליניים יכולים להיות איבוד שיער, בדרך כלל בזנב או אחוריים שהם לא תוצאה מגירוד או נשיכות. סימנים אחרים הם עור יבש, שיער יבש וחולה ואפשרי גם שמנוניות העור. מקרים חריגים יכולים לגרום לכלב שלך להיות עייף ורדום וכבד משקל, אפילו כאשר על דיאטה. חוסר רצון להתאמן וליבידו (יצר מיני) מוחלש.

 

דיאגנוזה

 

בדיקת דם תיעשה כדי לוודא את הסימפטומים. כאשר התוצאות חוזרת ניתן לאשר את המצב, והווטרינר נותן מרשם לתרופות. התרופה הנמכרת היא Soloxine (levothyroxine) sodiu. התרופה הזו ניתנת פעם או פעמיים ביום, בהתאם להוראות הוורטינר.

אמורים לראות שיפור בבריאות הכללית של הכלב תוך 2-4 שבועות. שינויים בפרווה של הכלב ייקחו משהו כמו בין חודש ל6 חודשים, תלוי בקצב הגדילה של שיער חדש.

מעקב

 

בערך תוך 4 עד 6 שבועות, הווטרינר ידרוש בדיקת דם חדשה. אם התוצאות לא השתנו, המינון של התרופה יצטרך להשתנות.

[/sociallocker]

  • 0/5
  • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%

פרסם תגובהhttp://leerburg.com/thyroid.htm

סיפורים קשורים

השאר תשובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *