בסנג'י – Basenji

גזעי כלבים: בסנג'י

ידוע כ"הכלב שלא נובח" מאפריקה, בסנג'י מושך מעריצים עם הפרווה הקצרה, הגוף הקטן והשרירי, דריכות תמידית, אוזניים זקופות וזנב ארוך ומקורזל. הגבות המקומטות נותנות לו לפעמים הבעת פנים מסקרנת ורשעית.

כל זה נשמע מעניין, אבל אנשים שלא עושים את מחקר על בסנג'י לפני שרוכשים אחד עלולים להיות מאוכזבים או מתוסכלים כאשר הם לא מוכנים לאופי ואישיות המיוחדת שלו.

התייעצות עם מגדל כלבי בסנג'י לפני רכישה כדי לשמוע ממנו יתרונות וחסרונות זה "מאסט".

בסנג'י הוא חכם ביותר, אבל הוא קשה עורף בצורה יוצאת דופן. המושג "רצון לרצות" מתאר הרבה גזעי כלבים, אבל בהחלט לא בסנג'י. הוא ידע טוב מאוד מה אתה מבקש ממנו, אבל אם הוא יבצע זה תמיד יהיה בסימן שאלה. הוא עלול לחשוב קודם ואז לציית, או שהוא יחליט שאין באמת שום סיבה טובה לעשות מה שתבקש ממנו. במקום זאת, בסנג'י ישתמש בחכמה שלו לדרוש ממך תשומת לב ולספק לו את צרכיו.

אומרים שהוא גזע טוב כדי ללמד אותך לנקות את הבית, כי כל דבר שישאר על הרצפה ישמש ללעיסה ומשחק.

בסנג'י הם גם אומני בריחה. אפילו חצר מגודרת לא תספיק להם. תן להם קצת זמן והם יברחו לחקור את העולם.

הגזע ידוע בתור גזע שלא נובח, אבל זה לא אומר שהוא שקט. הקוליות שלו ניכרת בצווחות, יללות, נהימות ובכיות.

בצד החיובי, בסנג'י אוהב לשחק, למרות שאם אתה רוצה כלב שירוץ להביא לך כדור או פריסבי חפש במקום אחר. הוא גם שומר נהדר. בנוסף הוא כלב תערוכות מדהים עקב הגישה האצילית והפרווה היפהפיה.

לא כלב עבור כל אחד, אבל מי שמעריך את האישיות והאינטלגנציה של הגזע, יכול להיות לו עניין וכיף גדול בחיים.

היסטוריה: בסנג'י

הבסנג'י הוא כנראה אחד הגזעים העתיקים ביותר מבין הכלבים המבויתים, ואולי זה מדוע הוא לא נובח. כמו האב הקדמון שלו הזאב, בסנג'י יכול לנבוח אבל בדרך כלל כמעט ולא וגם אם כן זה יהיה פעם אחת בלבד. יש תיאוריות שהוא כלב חצי מבוית. המטבוליזם שלו לא דומה לאף כלב אחר וכמו כלבים פראיים וזאבים הנקבה עוברת מחזור רק פעם בשנה בניגוד לכלבים מבויתים פעמיים.

בסנג'י התגלה על ידי מערביים באזור קונגו באפריקה המערבית במאה ה19. שם השתמשו בכלבים לציד של טרף קטן, סחיבת סחורות ואזהרה מפני סכנה. בסנג'י שצד היטב היה מוערך בצורה יוצאת דופן בשבטים מסוימים.

נסיונות להביא את הגזע לאירופה נכשלו, עקב מחלות שקיבלו הכלבים שהגיעו ליבשת ומתו במהרה. בפעם הראשונה שהצליחו להביא אותו הייתה ב1930.

מדובר בגזע נדיר, אז תתכונן להיות ברשימת המתנה אם אתה מחפש אחד.

 

קישורים מועילים:

בסנג'י בAKC
 

 

 

סטנדרט הגזע: בסנג'י

 

Instagram: #basenji

[instagram-feed hashtag="#basenji"]

  • 0/5
  • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%

סיפורים קשורים

השאר תשובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *