דלמטי – Dalmatian
קרדיטhorseman7869 / Foter / CC BY

דלמטי – Dalmatian

גזעי כלבים: דלמטי

המראה המדליק והבלתי שכיח של ה- דלמטי יחד עם הסרט המפורסם "101 כלבים וגנבים" הופכים את הדלמטי לאחד הכלבים היותר פופולריים. הכלב היפהפה הזה מושך את העין ואת הלב וקשה למצוא אדם שלא אוהב את הגזע המיוחד הזה, אבל הדלמטי הוא לא לכל בית.

הדלמטיים הורבעו לרוץ מרחקים אורכים במיוחד לצד כרכרות, על מנת להבריח פושעים ולתת טא'ץ אריסטוקרטי מיוחד לכרכרה. אפשר להגיד שכרכרה עם דלמטי זה המרצדס של פעם.

עקב זאת אין זה מפתיע של- דלמטי יש מאגר בלתי נדלה של אנרגיה. הדלמטי לא רק מאוד אקטיבי הוא גם מאוד חכם וצריך אימון, חוקים ומסגרת מגורות.

יש לקחת חשבון דבר נוסף, לדלמטים יש פגם גנטי תורשתי של חירשות. 8 אחוז שדלמטי ייצא חירש וכ-30 אחוז שיצא חירש באוזן אחת בלבד.

אם החלטת על הגזע הדלמטי, כדאי שתתחיל לאמץ לך גם תחביב ספורטיבי חדש. הדלמטי -חייב- פעילות יום יומית ארוכת טווח וזמן – אופניים תהיה פעילות מעולה!

 

 

היסטוריה: דלמטי

המקור של הגזע המיוחד הזה למרבה האכזבה לא ידוע. כלבים מנוקדים היו ידועים אצל העמים הנודדים באימפריה הרומית, לפעמים נקראו כלבים צוענים. השם דלמטי הגיע מהמחוז דלמטיה שנמצא בקרואטיה.

לדלמטי היו תפקידים רבים במרוצת השנים, אך כאשר הגיע לאנגליה קיבל תפקיד מוגדר וקבוע: הדלמטי היה כלב כרכרות, כלומר רץ יחד עם הכרכרות לכל מקום. לא מפתיע שהוא מסתדר מצוין עם סוסים.

 

קישורים מועילים:

דלמטי בAKC

 

סטנדרט הגזע: דלמטי

Instagram: #dalmatian

[instagram-feed hashtag="#dalmatian"]

  • 0/5
  • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%

סיפורים קשורים

השאר תשובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *