ההבדל בין כלבי טיפול לכלבי סיוע

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

בין כלבי טיפול לכלבי סיוע

כלבי טיפול וכלבי סיוע הם 2 וריאציות של כלבים מאומנים היטב שעובדים על מנת לשפר את חייהם של בני אדם. למרות שלשני הסוגים יש השפעה אדירה על בני אדם התפקידים שלהם שונים מאוד.

המונח כלבי סיוע, נועד לתאר מגוון כלבי עבודה שמסייעים לאדם עם פעילויות היום יום שלו, כאשר הם מגבירים את איכות חייו ומספקים תחושה של עצמאות וחופש.

יש 3 תת-סוגים של כלבי סיוע

הידוע מכולם הוא הכלב נחייה. כלב הנחייה אומן במקצעויות על ידי ארגונים המתמחים בכך כבר מעל 70 שנה. כלבי נחייה נועדו לעזור לעיוורים או לקויי ראייה בניווט מהלך חיי היום יום שלהם.

הסוג השני של כלבי סיוע הוא כלב שמיעה. כלבי אלה נועדו להתריע לבעליהם החירשים או הלקויי שמיעה בפני סכנה, אזעקה או קול משמעותי, ולעזור להם לתפקד טוב יותר במשימות יום יומיות.

הסוג השלישי של כלב סיוע ידוע ככלב שירות. כלבי שירות יכולים לנוע בין כלבים שעוזרים לנכים על כסא גלגלים עד לאוטיסטים ולאלה הסובלים מתסמונות פוסט טראומה. כלבי שירות בעלי אישור כניסה חוקי לכל מקום ציבורי שאליו בעליו הולך.

כלבי טיפול סיפקו נחת, נחמה, תמיכה ואהבה למטופלים בבתי חולים, בתי אבות, בתים, בתי ספר, גני ילדים ועוד הרבה מקומות ואנשים שצריכים זאת. היום כלבי טיפול ידועים גם בתור כלבי טיפול בעזרת כלבים (Animal Assisted Therapy) או בקיצור AAT. טיפול בעזרת כלבים הוא "מונחה מטרה" כאשר כלבים או בעלי חיים מסייעים בטיפול ספציפי למטופל ספציפי. כלבים אלה מאומנים במיוחד ועובדים עם מקצוענים, כמו מטפלים מוסמכים או רופאים.

כלבים המשמשים לטיפול בעזרת כלבים הם לא כלבי בית או כלבי מחמד, אלה כלבים "מוסמכים" שזאת עבודתם. על כלבים אלה להיות מאומנים במיוחד ובעלי אופי וטמפרמנט שמתאים לעבודה מהסוג הזה.

עם זאת כל כלב מספיק תמיכה, נחמה ואהבה.

עקבו אחרינו

הירשמו לרשימת התפוצה לקבל עדכונים

תרמו לנו!

תרמו לנו עכשיו על מנת לעשות דברים טובים

תעזרו לנו לעזור לכלבים שיעזרו לכם