הרבה ווטרינרים לא ראויים לכבוד ולכסף שלנו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

[sociallocker id="2525"]
לאשתי ולי יש וטרינרית שלדעתנו יכולה ללכת על המים. אין ספק במוחי שלא נוכל למצוא וטרינרית טובה ממנה. היא באמת אוהבת ואכפתית כלפי בעלי חיים. אני יכול לכתוב מאמר בשבחה בלבד. מוסריות, מקצועיות, הדרך בה היא דואגת לחיות היא פשוט מדהימה. צריך להיות לידה רק כמה דקות בשביל לתת בה אמון ולהתאהב בה. כל מה שאני יכול להגיד שהיא מעוררת אצלי השראה.

זה מצער שהווטרינרית הזו היא לא דוגמה לכל הווטרינרים. האמת העצובה שהיא נדירה.

זו דעתי האישית שרוב הווטרינרים מונעים לשיקולי כסף ומושחטים מוסרית. זה מבוסס על הנסיון שלי של יותר מ50 שנה של בעלות, גידול ואילוף כלבים.

יש לי מעט מאוד ספק שכל בן אדם שנכנס לבית ספר לווטרינריה עושה זאת מכוונות טובות. אני מנחש שכל אדם צעיר שרוצה להיות ווטרינר אוהב בעלי חיים ורוצה לעבוד איתם כל חייו. מעטים שומרים על התשוקה הזאת במהלך הקריירה.

לאחר כל השנים האלה הגעתי למסנקה שווטרינר חייב להרוויח את הכבוד והאמון שלנו. הם לא מקבלים את זה ביום שהם קיבלו את התעודה של התואר. אנחנו לא נותנים כבוד והערכה לכל אדם שאנחנו נכנסים למשרדו ותעודה תלויה על קירו.

לצערנו מהנסיון שלנו רוב הרבה ווטרינרים לא ראויים לכבוד בכלל. למען האמת אני מכיר הרבה זונות (סליחה על הבוטות) שהרשיון שלהם צריך להלקח.

העובדה היא שמשהו קורה לאנשים האלה לאחר שהם מסיימים את האוניברסיטה.

הרבה נהיים גאוותנים ובורים. הם מפתחים תסמונת "אני אלוהים" עם אגו בגודל של אוטובוס.

הדוגמה המושלמת היא כשאתה שואל ווטרינר על דיאטה שמבוססת על אוכל טבעי בלבד. 98% יתנגדו. לאחרונה הייתה וועידת ווטרינרים בלאס ווגאס שהנושא היה דיאטה טבעית. הפוקוס היה איך להוריד לקוחות מהרעיון הזה. כלומר: רוב האנשים לא מורשים לחוות דעה ולהבין מה הצרכים התזונתיים של הכלב שלהם. הממממ !! רוב האנשים עושים עבודה די טובה בלהאכיל את עצמם, הילדים שלהם ומשפחתם.

הרבה ווטרינרים נהיים ציניקנים לאחר שמסיימים בית ספר לווטרינריה ומגלים במהרה שהם לא יתעשרו במקצוע הזה. אז הם נלחמים בגילוי הזה על ידי מכירת שירותים שלקוחות לא צריכים באמת. למעשה הם מה שאני קורא "זונת ווטרינריה".

יש באתר קישור לתכנית טלויזיה שעשתה כתבת תחקיר על ווטרינרים. הם לקחו את אותה החיה ל10 ווטרינרים שונים. זה לא יאמן מה כולם המליצו. לא היו 2 שהמליצו אותו הדבר וחלק מהם היו פשוט פושעים עם ההמלצות שלהם.

הרבה ווטרינרים מסיימים בית ספר לווטרינריה ולא מסתכלים אחורה לעולם. הם חושבים שאין יותר מה ללמוד. כשלמעשה היה להם אולי 6 שעות למידה על תזונת כלבים ו4 שעות למידה על בעיות התנהגות ו-אילוף כלבים. תעשו לי טובה, אנשים שמסיימים קורס של 10 שבועות של קורס משמעת בסיסית לכלבים מבינים יותר על אילוף מווטרינרים.

לרוב הפתרון של ווטרינרים לבעיות התנהגות יכולה להמצא בבקבוק תערובת של חומרי הרדמה.  הם לא מבינים שום דבר שקשור למבנה להקה או מנהיגות.

אני אציין גם את הנושא של חיסונים או שעדיף לומר יותר מדי חיסונים. בשנים האחרונות זה נהיה יותר ויותר ברור כשיותר מחקרים מוכיחים שחיסונים שנתיים הם לא רק לא נחוצים, הם מזיקים לבריאות כלבך. כתבתי על זה מאמר.

מחקר אחרי מחקר יכול לצאת ואוניברסיטאות ווטרינריה מוכרות המליצו על פרוטוקולים חדשים (פחות חיסונים) ועדיין אם תשאל את הווטרינר מה הוא חושב על חיסונים שנתיים תגלה שהוא חושב יותר על הארנק שלו.

אם כבר בנושא הזה אני אציין גם שהרבה מידע חדש שווטרינרים מקבלים מגיע מחברות תרופות או יצרני אוכל גדולים. בהחלט 2 קבוצות מכובדות ואמינות.

 

[/sociallocker]

עקבו אחרינו

הירשמו לרשימת התפוצה לקבל עדכונים

תרמו לנו!

תרמו לנו עכשיו על מנת לעשות דברים טובים

תעזרו לנו לעזור לכלבים שיעזרו לכם