וויפט – Whippet

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

גזעי כלבים: וויפט

[divide color="#"]

הכינוי של הוויפט הוא "גרייהאונד של עניים", הגזע האלגנטי הזה נוצר כנראה בסוף המאה ה-18 לחיפוש אחר ארנבות וציד קטן אחר כמו גם לתחרויות ריצה בהם הכלבים רצים במעגל אחרי ארנבת מזויפת. עם זה הזמן גילו שהם ירדפו גם אחרי סמרטוט שנע במהירות ותחרויות אלה נעשו פופולריות בקרב פועלים.

הכלב בגודל בינוני הזה בעל פרווה קצרה במגוון צבעים המכסה את גופו האתלטי והזריז. וויפט הוא סוג של גרייהאונד מיניאטורי ופותח על ידי שילוב של גרייהאונד וטריירים קטנים. התוצאה היא כלב יפה, עדין ושופע אהבה.

הוויפט נקרא כלב "הכל יכול" והוא מתחרה מצטיין באג'יליטי, צלחת מעופפת וכל ספורט אחר. ידועים גם באופי עצמאי, אשר יכול להיות מאתגר לאימוני משמעת. עם זאת הרבה וויפטים מתחרים בלי בעיה בתחרויות משמעת.

אם אתה חובב חתולים, וויפט אולי לא יהיה הרעיון הכי טוב. לגזע הזה יש יצר ציד גבוה. אמנם הוא יכול לחיות בשלום עם חתולים וחיות אחרות אבל היו מקרים שוויפט הרג חתול משפחה.

אותה סיבה גורמת לו להיות בעייתי בטיולים בלי רצועה, מאחר והוא בקלות נדלק ורודף אחרי דברים. יש שירדפו קילומטרים. וויפט צריך חצר גדולה לשחרר אנרגיות יחד עם הליכות וטיולים ארוכים.

בבית הגזע הוא עדין ובלי דרישות גבוהות, הרוצה רק להיות בחברתך.
[divide color="#"]

היסטוריה: וויפט

[divide color="#"]

 

גזע צעיר יחסית, כמה מאות שנים בסך הכל. נוצר בצפון אנגליה, ספציפית באזור לנצ'יסטר ויורקשייר באזור ה1700.

הוויפט נהיה פופולרי בקרב פועלים בצפון אנגליה, אשר העבירו שעות בצפייה בוויפט רודפים אחר ארנבות או חולדות. מרוצי וויפט נהיו פופולריים במיוחד ונעשו במסלולי ריצה מיוחדים אשר הוויפט היה רודף אחרי חתיכת סמרטוט או בגד, וכך נהיה שמם "מירוצי סמרטוטים".

אומרים שמעמד הפועלים הרביע את הכלב למהירות עבור מירוצים וציד ולאחר מכן המעמד הגבוהה השלים את העבודה על ידי הוספת של קצת גרייהאונד איטלקי ל"עידון" המראה.

היום הוא מקבל הערצה של מראהו הסטייליסטי, גיוון ומסירות. נמצא במקום ה60 בדירוג הגזעים הפופולרים.

 

[divide color="#"]

 

קישורים מועילים:

וויפט בAKC

[divide color="#"]

 

 

סטנדרט הגזע: וויפט

[divide color="#"]

 

 

Instagram: #whippet

[divide color="#"]
[instagram-feed hashtag="#whippet"]

עקבו אחרינו

הירשמו לרשימת התפוצה לקבל עדכונים

תרמו לנו!

תרמו לנו עכשיו על מנת לעשות דברים טובים

תעזרו לנו לעזור לכלבים שיעזרו לכם