למה הכלב שלי ישן כל כך הרבה?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

זה אולי נראה לך שהכלב שלך ישן יותר מדי, אבל סגנון החיים של כלבים, כמות הפעילות הגופנית וסוג הגזע שלהם יכולים להשפיע על כמות השינה שהם צריכים. אפילו גיל הכלב משפיע על כמות השינה שהוא צריך.

גיל וגודל

גור ישן באופן מוגבר. גורים מתרוצצים הרבה ומשמשים בכל טיפת אנרגיה ואז פתאום קורסים וישנים, לפעמים באמצע הצעד. זה בערך כמו להתנהל עם ילד אנושי שיש לו התפרצויות של אנרגיה והוא משחק בלי הפסקה עד שהוא פתאום נופל לעייפות. בהתאם, כלבים זקנים יותר ישנים יותר מכלבים צעירים. כאשר כלבים מזדקנים, הם מאיטים. הגודל של הכלב שלך יכול להיות פקטור נוסף. כלבים גדולים יותר נוטים לישון יותר מכלבים קטנים.

 

שינויים

כלבים מגיבים לאנשים ולסביבה שלהם. אם הם מאבדים בן לוויה, זה יכול להשפיע על ההתנהגות והמצב רוח שלהם. זה יכול להיות נכון לא משנה אם זה בן אדם או כלב אחר. הם נאמנים מאוד ואוהבים שגרה. איבוד מישהו קרוב יכול לגרום להם לדכאון ולכן אולי הכלב שלך ישן הרבה. קרא את המאמר איך לעזור לכלב הנמצא ב-אבל?

 

סיבות רפואיות

אם אתה דואג לכבי כמות הזמן שהכלב שלך ישן או שכמות השינה שלו הוגברה בלי סיבה, תבדוק אותו אצל הווטרינר. יש סיבות רפואיות שיכולות להיות קשורות לשינה עודפת. השמנה היא אחת מהם. עוד סימנים של השמנה הם אלרגיות ושינה עודפלת. מחלות מדבקות כמו וירוס הפרבו, או קדחת קרציות, לדוגמה, יכולות לגרום לכך השכלב שלך ישן יותר מדי. הווטרינר שלך צריך לזהות את הדברים האלה. ואל תשכח לקרוא את המאמר בנוגע לאיך כדאי לבחור ווטרינר

 

רמת פעילות

כלבי עבודה מבלים הרבה זמן בפעילות גופנית כל יום. הדרישות הפיזיות והמנטליות של כלב עבודה (כמו כלב רועים או כלב שמירה), דורשים שהם יישארו עירניים ודרוכים. עבודה נותנת לכלב משהו להתמקד בו ומשהו לעשות. כלב פעיל לא הולך להיות כלב ש-ישן כל הזמן.

רוב הכלבים חיים חיים רגועים יותר. הם אולי ישנים הרבה מתוך שעמום. אם אתה דואג, תדאג שיש לכלב שלך הרבה צעצועים ופעילות גופנית ואינטראקציה איתך ועם כלבים אחרים. קח אותו להליכות. תשחק איתו ותשאיר לו צעצועים שהוא אוהב. תחביא חטיפים בבית. תן לו פעילות שיגרו לו את המוח ואת הגוף. כמו שאנחנו משתעממים מחוסר מעש ככה גם הכלבים שלנו! אם לכלב שלך יהיה גירוי מוחי וגופני במהלך היום, הוא ישן טוב יותר במהלך הלילה.

 

דפוסי שינה

לכלבים יש דפוסי שינה דומים לאלה של בני אדם. ברגע שכלב מגיע לשינה עמוקה, אתה יכול לראות את הגוף שלו נרגע ומשוחרר. ברגע שהם מגיעים לשינה REM, זה נראה שהם חולמים ואפשר לראות אותם זזים ומתנוענים מתוך חלום. כלבים ישנים יותר מבני אדם, אבל השינה שלהם היא בעלת יותר הפסקות משלנו. הם מתעוררים בקלות, ובדרך כלל מאוד דרוכים.

אם אתה דואג לגבי כמות השינה של הכלב שלך, או שאתה רואה שינויים משמעותיים, תשאיר את כל האפשרויות פתוחות. זה תמיד טוב לגשת לווטרינר שלך. מעבר לכך אם הכל בסדר, תן לכלב שלך להתפנק! לפעמים שינה טובה היא פשוט חלק מהחיים הטובים

עקבו אחרינו

הירשמו לרשימת התפוצה לקבל עדכונים

תרמו לנו!

תרמו לנו עכשיו על מנת לעשות דברים טובים

תעזרו לנו לעזור לכלבים שיעזרו לכם