למה כלבים מרפאים פוסט טראומה?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

הרבה יוצאי צבא מיחידות קרביות שלחמו במלחמות נמצאים במצב של פוסט טראומה עקב האירועים שהם חוו בקרבות. אמנם רובם נאבקים עם המצב הזה, אבל רובם לא יפתחו תסמונת פוסט טראומה (PTSD). תסמונת פוסט טראומה היא הפרעת חרדה שמתפתחת בעקבות אירוע טראומתי ומשלבת סימפוטמים של דריכות ועירנות מוגזמת (להיות עירני מדי לסביבה שלך), אדישות וכהות חושים (חוסר יכולת להרגיש רגשות), וחזרה של חוויה של אירועים טראומטים (פלאשבקים וסיוטים).

יש לנו טיפול מוכח שעובד עבור PTSD. זה כולל תרפיות התנהגותיות כמו טיפול קוגנטיבי התנהגותי, או טיפול על ידי חשיפה וטיפול על ידי מדיטציה.
טיפולים אלה הראו הצלחה, אך אין רפואה שלמה ל PTSD. הרבה מטופלים עובדים על הסימפטומים שלהם בכדי שהם לא ישפיעו עליהם באותה מידה. עם זאת, חלק מהסימפטומים יכולים לחזור בעתיד.

יש לנו מוסדות שמוכוונים לעבודה עם יוצאי צבא הנדרשים לטיפול בPTSD. הרבה מהעבודה שלי עוסקת ביחידים אשר היה להם בעיה לעבוד עם מוסדות כאלה ואחרים. חלק מהקשיים הם עצמאיים (לדוגמה, זה יכול להיות קשה להודות שאתה מתמודד וצריך עזרה. זה יכול להיות אפילו קשה יותר להודות שמישהו שאף פעם לא היה במלחמה יכול לעזור לך)

אבל בטיפול שלי, אני הולך על משהו חדש לגמרי.

כלבים. או יותר נכון טיפול בעזרת כלבים או כלבנות טיפולית

הנה כמה מהסיבות אשר כלבים מרפאים פוסט טראומה:

1. כלבים מרפאים פוסט טראומה כי כלבים הם ערניים ודרוכים. כל אחד שאי פעם חווה סיוט יודע שכלב בחדר מספק מידע. הם יודיעו לך מייד אם אתה בסכנה או שרק היה לך סיוט. השכבה הנוספת הזו של עירנות דומה לחברים בצבא שסובבים אותך ואפשר להתסכל עליהם בשביל לדעת מה קורה. אף חייל לא נמצא לעולם לבד בשדה הקרב. אותו הדבר כאשר יש לך כלב שנמצא לידך. אתה לא לבד. אתה יכול לתת למוח לנוח מהחיפוש אחר מידע מהסביבה כי הכלב שלך עושה את זה בשבילך.

2. כלבים מרפאים פוסט טראומה כי כלבים הם מגוננים. בדיוק כמו עם החברים בצבא, הכלב פה בשבילך לשמור לך על הגב.

3. כלבים מרפאים פוסט טראומה כי כלבים מגיבים היטב ליחסי סמכות. הרבה אנשי צבא נתקלים בקשיים בפיתוח יחסים מתפקדים בחייהם הפרטים. הם רגילים לתת ולקבל פקודות. זה בדרך כלל לא עובד היטב בבית טיפוסי, כל אשה תגיד לך שהיא לא מסכימה לקבל רס"ר שיחלק לה פקודות בבית. אובחן, כלבים אוהבים את זה.

4. כלבים מרפאים פוסט טראומה כי כלבים אוהבים ללא תנאים. הרבה אנשי צבא חוזרים לחיי האזרחות ונתקלים בקשיי הסתגלות. לפעמים הם לומדים שהכישורים שלמדו בצבא לא מתאימים לאזרחות. זה יכול להיות הרסני לאדם שהיה בתפקיד מכובד בצבא. כלבים לא משחקים משחקים כאלה. הם פשוט אוהבים אותך.

5. כלבים מרפאים פוסט טראומה כי כלבים עוזרים לפתח אמון. אמון זה עניין רציני בתסמונת פוסט טראומה. זה יכול להיות קשה מאוד להרגיש בטוח בעולם לאחר חוויות מסוימות והיכולת לפתח אמון בסביבה שלך יכולה לקחת זמן. כלבים עוזרים לרפא את זה על ידי שהם פשוט הם – אמינים ומסורים.

6. כלבים מרפאים פוסט טראומה כי כלבים עוזרים לנו להזכר ברגשות של אהבה. העולם יכול להראות די קודר לאחר מלחמה. דיברתי עם מילואימניק שקנה גור. הוא לא רצה שהגור ישן על המיטה שלו אז הוא קנה לגור שלו מיטה יקרה. הוא היה נלהב להכיר לכלב את המיטה החדשה שלו והוא זעם כאשר הכלב אכל אותה. הוא צעק עליו ו"הטיף" לו משמעת. הוא אמר לי שלאחר מכן הוא התיישב על הרצפה והרגיש מסכן על שצעק על גור שאכל מיטה. הגור בא אליו וליקק לו את הפנים. הוא הסתובב והסתכל על הגור ואמר "על מה אתה מלקק אותי? אני כועס עליך" הגור ליקק בזנב וליקק אותו שוב. והוא הרגיש אהוב.

והחלק הכי טוב הוא שזה לא משנה אם מדובר בפיטבול או צ'יוואוואה

עקבו אחרינו

הירשמו לרשימת התפוצה לקבל עדכונים

תרמו לנו!

תרמו לנו עכשיו על מנת לעשות דברים טובים

תעזרו לנו לעזור לכלבים שיעזרו לכם