fbpx

מה עושה מומחה להתנהגות כלבים?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

לנסות לאלף כלב שיש לו בעיות התנהגות יכול להיות דבר מתסכל. עבור חלק מהבעלים, מאלף מוסמך יכול לעזור לכלבים בהתנהגויות פשוטות יותר שאולי יש להם. אבל בעיות התנהגות רציניות צריכות עין של מקצוען כדי לעזור לכלב עם בעיה ספציפית. מה עושה מומחה להתנהגות כלבים, ואיך הוא עוזר לכלב שלך? כאשר אתה רוצה להתייעץ עם מומחה, למה בדיוק אתה יכול לצפות מ-מומחה להתנהגות כלבים?

מומחה להתנהגות כלבים הוא בן אדם שאוהב כלבים ולמד כדי ללמוד ולהבין התנהגות כלבים – מדוע הם עושים דברים מסוימים ומדוע הם פועלים בדרכים מסוימות. מומחה להתנהגות כלבים יסתכל על הסביבה של הכלב וינסה להבין מה גרם להתנהגות. אמונה מוטעת אחת שלחלק מבעלי הכלבים היא שמאלף כלבים טוב הוא גם מומחה להתנהגות כלבים וההפך. זה אולי נכון לחלק קטן מהמקרים אבל בטח לא לרוב.

מומחה להתנהגות כלבים הוא אדם שלמד תחום אחד ספציפי אצל בעלי חיים במקרה שלנו כלבים אבל זה יכול להיות ציפורים, עדרים, דגים, זוחלים ועוד. זה שכיח למצוא מומחה להתנהגות כלבים אשר ההתמחות שלו נוגעת בכמה התנהגויות ספציפיות, לדוגמה איך כלבים מזדווגים, איך הם מגדלים צאצאים, איך הם מגנים על עצמם ועל האוכל שלהם או איך הם צדים. כאשר אתה צריך להתעייץ עם מומחה להתנהגות כלבים בנוגע לבעיות התנהגות, אתה צריך לוודא שהאדם שאתה פונה אליו הוא בעל נסיון בבעיה הספציפית שבנוגע אליה פנית אליו.

כאשר כלבים מפתחים בעיות שאנחנו לא יודעים איך לגשת אליהם, מומחה להתנהגות כלבים הוא בן אדם שיכנס פנימה ויסתכל טוב טוב על כל הפרטים מסביב. הם מסתכלים על הסיבות שיכולות לגרום להתנהגות. זה יכול להיות פחד מברקים או שבעל חיים אחר גורם להם להרגיש לא בנוח. זה יכול להיות בעיה רפואית לא מזוהה או שזה משהו מהעבר הרחוק של הכלב. בעיות התנהגות אצל כלבים יכולות להיות גם קשורות לגזע כלב ספציפי שלא מתאים לגור בבית. אפילו הורמונים יכולים לשחק תפקיד בבעיות התנהגות שעין לא מיומנת לא תזהה לעולם. בעיות יכולות להופיע מכלב שהיה לו אימונים לא עקביים או לא היו לא אימונים בכלל והוא מבולבל לגבי מה מצופה ממנו. החלטות קשות אולי צריכות להתבצע כדי לשמור על רווחת הכלב שלנו, ו-מומחה להתנהגות כלבים יכול לתת לנו את ההמלצות הנכונות וההצעות שבעל כלבים אחראי יכול לפעמים לפספס.

מומחה להתנהגות כלבים יבקר בבית הכלב כדי לצפות איך הוא והמשפחה יוצרים קשר אחד עם השני. לא מעניין אותו נושא האילוף או המשמעת של הכלב, בגלל שהרבה פעמים שורש הבעיה לא קשור לזה בכלל. לאחר שהוא צופה בקשר האנושי כלבי, הוא יעזור לבעלים לעשות שינויים בסביבת הכלב, אשר יכולות לכלול בני אדם, כדי לשפר את התנהגות הכלב.

מומחה להתנהגות כלבים יעשה את העבודה שלו מהסיבה שהוא אוהב כלבים. יש לו לפחות תואר B.A או B.S, למרות שרוב הקריירות כ-מומחה להתנהגות כלבים דרשות תארים מתקדמים יותר. אלה אנשים שהם מומחים בתחומם ומסוגלים לעזור לך ולכלב שלך לחזור למערכת יחסים בריאה.

כאשר עובדים עם כל סוג של מומחה להתנהגות כלבים, זה חשוב להרגיש לגמרי בטוח איתו. אם הוא ממליץ טיפול נוקשה שאתה לא מסכים איתו, זה אחריותך להגיד משהו ולמצוא פתרון אחר, או למצוא מומחה להתנהגות כלבים אחר שישתמש בטכניקות אחרות שנוח לך איתם. כדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר, זה גם כן חשוב להבטיח שהבן אדם הוא בעל נסיון וידע בעבודה עם הבעיות הספציפיות של הכלב שלך.

חלק ממאלפי הכלבים עברו דרך תכניות וקורסי הכשרה שיכולים לעזור להם לטפל בחלק מסוים מהבעיות, אבל הרוב לא ידוע לטפל בבעיות התנהגות קשות.

מקלטים של כלבים מלאים בכלבים שהפשע היחידי שלהם היה שהבעלים לא לקח את הזמן כדי לגלות איך הוא יכול לעזור לכלב שלו. היום, רוב המקלטים שעובדים עם מומחה להתנהגות כלבים נעזרים בו כדי למצוא לכלבים בית ראוי. זה מעלה את הסיכוי שהכלבים יקלטו בבית החדש.

אם לכלב שלך יש בעיות התנהגות, תמיד תתחיל עם הווטרינר כדי לפסול בעיות רפואיות. הוא גם יכול להמליץ לך על מומחה להתנהגות כלבים שנצמא באזורך.

עקבו אחרינו

הירשמו לרשימת התפוצה לקבל עדכונים

תרמו לנו!

תרמו לנו עכשיו על מנת לעשות דברים טובים

תעזרו לנו לעזור לכלבים שיעזרו לכם