מחקר: נמצא קשר בין שיער אפור לבין חרדה פחד ואימפולסיביות אצל כלבים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

אנחנו יודעים ששיער אפור אצל בני אדם נגרם ממגוון סיבות. הרבה הורים לילדים יכולים להשבע שילדיהם גורמים לשיערם לקבל גוון אפור. תמונות לפני ואחרי של נשיאי ארה"ב מראים גידול אדיר של שיער אפור. כמובן, גם גנטיקה משפיעה, יחד עם מחלות.

מחקר חדש שנקרא "חרדה ואימפולסיביות: גורמים הקשורים להאפרה מוקדמת של שיער אצל כלבים"

במגזין "Applied Animal Behavior Science" מציע שהאפרה מוקדמת של שיער אצל כלבים יכול להיות קשור למגוון גורמים רגשיים.

התוצאות מבוססות על מחקר שנעשה על 400 כלבים בגילאים בין 1-4. נאספו נתונים יחד עם תצלומים של שיערים יחד עם שאלון שמולא על ידי בעליהם של 42 שאלות. השאלון כלל מידע לגבי התנהגות חרדתית, אימפולסיבית, פחדים, גודל, גיל, מין, מספר כלבים וחתולים הגרים ביחד, זמן ללא השגחה, מסורסים או מעוקרים, בעיות רפואיות ושעות פעילות גופנית.

החוקרים מצאו קשר בין שיער אפור מסביב לאף והתנהגות חרדתית, אימפולסיבית, פחד מרעשים חזקים, אנשים לא מוכרים או כלבים לא מוכרים. כמות השיער האפור קשורה חזק עם גיל הגיל, ונקבות היו עם יותר שיער אפור מאשר זכרים. לא נמצא קשר בין גודל, סירוס או עיקור, בעיות רפואיות, רגישות לרעמים, פחד ממקומות לא מוכרים, מספר כלבים או חתולים בבית, זמן ללא השגחה או השתתפות בפעילויות מאורגנוץ.

המחקר הזה מוסיף להבנה שלנו לגבי שיער אפור בגיל מוקדם מהרגיל אצל כלבים והוא פותח את האפשרויות לעזרה נוספת לכלבים. חרדתיות או פחד והתמודדות עם התנהגות אימפולסיבית קשים מאוד לכלבים, וכל עזרה שתנתן לכלבים כאלה יכולה לעזור.

האם לכלב שלך יש שיער אפור בגיל מוקדם מהרגיל? זה סימן שהוא צריך עזרה!

 

עקבו אחרינו

הירשמו לרשימת התפוצה לקבל עדכונים

תרמו לנו!

תרמו לנו עכשיו על מנת לעשות דברים טובים

תעזרו לנו לעזור לכלבים שיעזרו לכם