מסטיף – Mastiff

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

גזעי כלבים: מסטיף

[divide color="#"]

עוצמה זו המילה שעולה לך בראש שאתה רואה את הכלב הזה. נחשב לגזע הגדול בעולם והכבד ביותר!

למסטיף עם כל המאסיביות והגודל הזה יש דווקא אופי אצילי ונעים. עברו הימים שבהם הגזע הזה היה נלחם מול אריות או חיות פראיות אחרות. הגזע לובש עטרת כובד, גאווה ואומץ שרק למסטיף יכול להיות. הוא גודל להיות כלב שקט ורגוע, כל משפחתי מסור ושומר במקרה הצורך.

אם נותנים למסטיף מספיק זמן בחוץ בטיולים הוא יכול לחיות גם בדירה, המסטיף הוא בהחלט כלב של בית! הוא אוהב את הנוחות והחמימות של המשפחה.

הבעיות שלו באות בצורה של ריור רציני מהפה. הוא גם נוחר, מה שיכול להיות לא נעים. גם הגודל שלו, לא כל אחד יכול לדאוג לכלב בגודל הזה שלפעמים צריך להרים אותו.

אבל אם תסתדר עם בעיות אלה, המטסיף הוא משהו מיוחד ביותר.

[divide color="#"]

היסטוריה: מסטיף

[divide color="#"]

 

המסטיף הוא צאצא של אחד הכלבים העתיקים שתועדו – המולוסר – שנוצר אי שם בהרי אסיה. כלבים אחרים שנוצרו גם כן מהמולוסר הם המאסטיף הטיבטי, הסאן ברנדר, רוטווילר, דוג דה בורדו ועוד.

כלבים דמויי מסטיף ניתן למצוא בתיעוד במהלך ההיסטוריה בהמון תרבויות. ארכיאולוגים מצאו עצמות בארמון בבלי של דמוי מאסטיף שנלחם כאריות והתיעוד לעצמות אלה היה לאזור ה2500 לפני הספירה.

במהלך השנים שימש לצבאות חניבעל לעבור את האלפים, ובמהלך המעבר, הורבע המסטיף עם כלבים אזוריים וכך נוצרו גזעים כמו הסאן ברנרד, רוטווילר ואפילו הפאג שהוא גרסה מיניאטורית שלו.

[divide color="#"]

קישורים מועילים:

מסטיף בAKC

[divide color="#"]

סטנדרט הגזע: מסטיף

[divide color="#"]


[divide color="#"]

Instagram: #mastiff

[divide color="#"]

[instagram-feed hashtag="#mastiff"]

עקבו אחרינו

הירשמו לרשימת התפוצה לקבל עדכונים

תרמו לנו!

תרמו לנו עכשיו על מנת לעשות דברים טובים

תעזרו לנו לעזור לכלבים שיעזרו לכם