מרמנו – Maremma Sheepdog

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

גזעי כלבים: מרמנו

[divide color="#"]

מרמנו הוא כלב שמירה על עדרים, אשר גודל באיטליה במשך עשרות שנים עדי לשמור על עדרים של כבשים בשטחים הפתוחים בהרים. כלבי "עולם ישן" דומים עם טמרפמנט דומה הם פירנאי ענק מצרפת, קומונדור וקוזווז מהונגריה, ומאסטיף טיבטי. מרמנו במקור היה מבלה את רוב זמנו יום ולילה עם העדרים, והפרווה הלבנה שלו הייתה מחקה את הפרווה של הכבשים. הם נוצר עם אופי שגורם לו לקחת אחריות רבה בשמירה על בטחונם של עדרים גדולים מפני טורפים על 4, בעיקר זאבים ומגנבים על 2 רגליים, בעיקר בני אדם. הוא עשה זאת בגבורה על ידי מלחמות על החיים ועל המוות.

מרמנו שופעי אהבה לבני אדם ולא מהססים להראות את זה פיזית. הם רוצים לדעת איפה בני המשפחה שלהם נמצאים כל הזמן ולהיות קרובים אלהם. הם ישענו עליך, יחסמו אותך עם הגוף ויתנו לך כיפים עם כפות הידיים הענקיות שלהם.

מרמנו לא מומלץ לבית בתור חית מחמד. מרמנו למעשה לא כל כך מחשיב עצמו לחית מחמד, אלא כלב עבודה, עם גנטיקה של 2000 שנות שמירה והגנה על עדרים, הוא צריך עבודה. הם בכל זאת הוא גדל בבית הוא חייב סוציאליזציה מגיל גורות וחייב להבחן לטמרפמנט מתאים.

בהשוואה לכלבים כמו רועה גרמני או דוברמן פינצ'ר, מרמנו הוא כלב עצמאי מאוד. בניגוד לכלבים הנ"ל הוא לא רגיל לעבודת משמעת צמודה מבני אדם ולקבלת פקודות. מרמנו הוא כלב עצמאי בשטח שרגיל להיות המפקד של עצמו ולקחת החלטות ללא בני אדם בסביבה.

 

[divide color="#"]

היסטוריה: מרמנו

[divide color="#"]

חלק טענים שבזמנו הוא 2 סוגים שונים "Abruzzese" והמרמנו. הראשון היה יותר בהרים הגבוהים והיה עם גוף גדול יותר בזמן שהמרמנו היה עם פרווה מעט קצרה יותר. ב1950 הוכרז על גזע יחיד שנקרא "Meremmano-Abruzzese". מדובר בכלב שמירה עדרים אירופאי קלאסי עם עבר והיסטוריה עתיקה וצאצא לכלבי רעיה מזרח אירופאים עצומים שנכחדו כבר מלפני 2000 שנה. מרמנו התפתח קטן יותר מכלבי רעיה דומים לו אבל שמר על מסורת של אדישות ועצמאיות. הוא בעל רצון עז ולא בקלות ניתן לאלף אותו, אבל הוא שומר-על.

[divide color="#"]

Instagram: #maremma

[divide color="#"]

[instagram-feed hashtag="#maremma"]

עקבו אחרינו

הירשמו לרשימת התפוצה לקבל עדכונים

תרמו לנו!

תרמו לנו עכשיו על מנת לעשות דברים טובים

תעזרו לנו לעזור לכלבים שיעזרו לכם