נשיקות מכלבים טובות בשבילך!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מחקר על הקשר האנושי-כלבי מציע שלמרות שהנטייה שלהם להריח ולאכול כל מיני דברים מגעילים, כלבים אולי עושים אותנו בריאים יותר עם נשיקות פרוביוטיות. אז שימו את היוגורט בצד ותנו לכלב שלכם בוסה.

חוקרים באוניברסיטת אריזונה מאמינים שהמיקרובים שבבטן של כלבים יכולות לעודד צמיחה של מיקרואורגנזימים חיוביים אצל בני אדם. הם מקווים לגייס משתתפים כדי לעזור להם לבחון את ההיפוטזה.

"אנחנו התפחתנו צד לצד יחד עם כלבים במשך מליון שנה, אבל אף אחד לא מבין בקשר האנושי-כלבי שגורם לנו להרגיש כל כך טוב לצד כלבים", אומר דוקטור לאנתרופולוגיה קים קלי.

"זה רק שהם חמימים ופרוותים ונאחנו אוהבים ללטף אותנו, או שיש משהו מעבר שקורה פה מתחת לפני השטח? השאלה האמיתית היא: האם הקשר בין כלבים לבני אדם קורה מתחת להכרה שלנו? אנחנו מאמינים שכן".

מחלקות שונות באוניברסיטת אריזונה הצוותו יחד עם אוניברסיטת קליפורניה, סאן דייגו כדי לראות האם קשר קרוב עם כלבים מחזק את הבריאות אצל אנשים מבגורים.

"אנחנו בעקרון רוצים לגלות, האם לכלב יש אותה השפעה כמו ליוגורט?" אומר קלי.

אנחנו כבר יודעים שאצל ילדים שגדלו עם כלבים הייתה נטייה להיות בריאים יותר מאשר ילדים שלא. הם סבלו מפחות בעיות נשימתיות וזיהומי אוזניים, ויש סבירות נמוכה להתפתחות של אסטמה ואלרגיות. המערכת החיסונית שלנו נבנית על ידי חשיפה לכמויות קטנות של בקטריות שהיא לומדת להלחם בהם. חשיפה שגרתית לחיידים של כלב גורמת לילדים לפתח מערכת חיסונית חזקה במיוחד.

 

נשיקות כלבים – המחקר

 

מחקר הרבה הראה שבעלי כלבים נוטים בדרך כלל להיות שמחים יותר והם בסיכון נמוך יותר לקבל התקף לב. אז הרבה המדענים מקווים להוכיח שילדים ומבוגרים שהחולקים חיידקים יחד עם כלבים נמצים בבריאות טובה יותר גם כן.

"אנחנו חושבים שאולי כלבים עובדים כמו פרוביוטיקה המעודדת את הבריאות של החיידים שחיים במעיים שלנו. הבקטריות האלה או "מיקרו ביוטה" מקבלים הכרה הולכת וגוברת כהדבר שקובע את הבריאות הפיזית והמנטלית שלנו, במיוחד כשאנחנו מזדקנים." אומר ד"ר צ'ארלס רייסון, חוקר באוניברסיטת אריזונה ופרופסור לפסיכיאטריה.

"אנחנו יודעים שלא כל החיידקים הם טובים. אנחנו יכולים להיות חולים מאוד מחיידקים "רעים", ורפואה מודרנית עשתה עבודה מופלאה בעבודה להגן עלינו ממחלות שנובעות מחיידים אלה, אבל לצערנו, על ידי חיסול החיידקים הרעים, אנחנו עלולים לחסל גם את החיידקים הרעים".

משתתפים במחקר חייבים להיות לפחות בני 50 ושאינם חיים על כלב ב6 חודשים האחרונים. הם יצתוותו לכלב שיחיה איתם בבית במשך 3 חודשים. חוקרים יבדקו בצורה לא פולשנית את הדיאטה של המשתתפים, רמת הפעילות הגופנית, החיידקים במעיים, ותפקוד המערכת החיסונית. הכלבים יעברו בדיקות זהות.

הבדיקות יחזרו על עצמם כל חודש כדי לראות ולתעד שינויים. כמו גם יתועדו שינויים רגשיים ושביעות רצון מהחיים אצל בני האדם.

עקבו אחרינו

הירשמו לרשימת התפוצה לקבל עדכונים

תרמו לנו!

תרמו לנו עכשיו על מנת לעשות דברים טובים

תעזרו לנו לעזור לכלבים שיעזרו לכם