סמויד – Samoyed

גזעי כלבים: סמויד

 

ידוע גם בתור "Sammy-smile" (חצי-חיוך), בגלל הזווית הקטנה למעלה של הפה שלו. זה הוא כלב שמח, עם אופי טוב שתמיד מסתכל על החלק המלא בכוס.

האהבה של הסמויד לבני אדם כנראה מקורה בקשר הקרוב עם ה"סמוייאדים" (היום ידועים כ"ננטסקי") האנשים שגידלו אותם במשך אלפי שנים בסיביר. הכלבים האלה משכו מזחלות, עדרו צבאים, צדו חיות קטנות והגנו על השבט מפני טורפים. הכלבים גם חיו יחד עם האנשים, שיחקו עם הילדים ועזרו להתחמם במזג האוויר הקר.

גם היום סמויד בעל מוינטין של כלב חכם, אצילי ומשפחתי. בדרך כלל בוחר להחבר לאדם אחד במיוחד, אבל שופע חיבה לכל המשפחה.

יחד עם החיוך מאפיין נוסף של הסמויד הוא פרווה לבנה עבה במיוחד! בחודשי החורף, היא כל כך סמיכה שבקושי אפשר לראות את העור ממתחת – מה שאומר נשירה כבדה מאוד באביב. ותאמינו או לא פרוות הסמויד שימשה לייצור בגדים חמים ויפים.

מגדלים צריכים לקחת בחשבון את ההשקעה הדרושה בטיפוח הפרווה.

סמויד הוא כלב קולני, הוא צווח מילל ונובח כדי להביא את תמיכתו או התנגדותו. הוא חייב פעילות גופנית והרבה אחרת יהפוך להיות הרסני. יש לו יצר ציד מאוד חזק והוא לא יכול להתנגד לאינסטינקט לרדוף אחרי כל דבר.

הוא כלב חכם לאילוף אבל צריך גישה שמתאימה לו.

 

היסטוריה: סמויד

הסמויד המתוק שימש כאמור למגוון עבודות עבור העם הסמויידי בסיביר הקפואה. מספרים שאנשי הסמויד הרשו להם להתקרב ולהיות במעגל המשפחתי מה שטיפח אמון ונאמנות בגזע שנשאר עד היום.

סמויד יצא להרפתקאות מחוץ לסיביר בסוף המאה ה19 ותחילת המאה ה20 כשהוא שימש לסחיבת מזחלות במשלחות מחקר לאנטרקטיקה. הכלב הגזע עמד בקשיים גדולים מאוד, והוא אחד הגזעים המתמאימים ביותר להישרדות בתנאים קשים.

כלב שנקרא "אנטרקטיק באק" היה הראשון שהגיע לאנגליה על ידי המלכה אלכסנדרה והרבה סמוידים נוכחים באנגליה הם צאצאים של הכלב הזה.

סטנדרט הגזע נקבע רשמית ב1909 באנגליה ב1923 בארה"ב.

 

קישורים מועילים:

סמויד בAKC
 

 

 

סטנדרט הגזע: סמויד

 

 

Instagram: #samoyed

[instagram-feed hashtag="#samoyed"]

  • 0/5
  • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%

סיפורים קשורים

השאר תשובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *