פקינז – Pekingese

פקינז – Pekingese

גזעי כלבים: פקינז

נקרא על שם עיר הבירה הסינית פקינג (בייז'ינג) – פקינז נוצר והורבה במשך שנים להיות הכלב המלכותי של משפחות המלוכה והאצילות בסין. היום הפקינז הוא כלב לוויה וכלב תצוגה נהדר שאהוב על כולם.

ל-פקינז יש פוזה נפוחה ומלאה בחשיבות עצמית ולא סתם עם היסטוריה כזאת. הפקינז יהיה אצילי ובעל גאווה והוא בהחלט יראה לך שהוא היה כלב מלכותי.

עם עיני לוז גדולות ופרווה רכה הפקינז ינענע את ישבנו בביתך בחן של בת מלך.

פקינז הוא גם כלב אינטלגנטי מאוד, אך עם זאת הוא בעל חשיבה עצמאית ועיקשת לכן אילוף יכול להיות מאתגר. הוא יחשיב עצמו להיות המנהיג בכל סיטואציה וצריך להיות עם התמדה ואסרטיביות בשביל לשכנע אותו אחרת, עם זאת הוא לא יגיב טוב למשמעת נוקשה או קשיחות יתר.

פקינז שופעי אהבה וחיבה למשפחתיהם ועם זאת יכולים להיות אדישים לזרים, מה שעושה אותם לכלבי אזהרה לא רעים. הם אמיצים מאוד ובהחלט יתעמתו עם איום.

הפרווה הארוכה והגולשת של ה-פקינז צריכה דאגה יומיומית כמעט, אלא אם החלטת לגלח אותה.

פקינז הוא כלב מסור ואוהב שיהיה מתנה וחסד בכל משפחה.

היסטוריה: פקינז

לפי האגדה הסינית, אריה התאהב עם סוג של גוף שנקרא מרמוסט. כדי לממש את אהבתו, האריה ביקש מהבודהה שיקטין אותו לגודל של הקוף הקטן אבל ישאיר לו את הלב ארי הגדול שלו והאופי העוצמתי. הבודהה הסכים, והאיחוד של השתיים נוצר ה-פקינז, הכלב-אריה של סין.

אולי לא בדיוק ככה נוצר הפקינז אבל זה סיפור טוב. הגזע הוא אכן עתיק יומין, בדיקות DNA מוכיחות שהוא אחד הגזעים העתיקים שמאמינים שקיים בסין עוד ב2000 לפני הספירה. הוא היה בן לוויה של אצילים, נסיכים ונסיכות וחברי המלוכה. "פשוטי העם" התשחוו להם, יחס שהם עדיין מקבלים היום מחלק מהבעלים שלהם.

ה-פקינז נשמר היטב בהסגר בסין שלא לומר בתוך הארמון כדי שלא ידלוף לארצות אחרות, אבל הגיע לידיים זרות עקב מלחמות אופיון ב1860.

ה-פקינז הראשון שהוצג לראווה בתצוגה בבריטניה היה ב1890. ונודע גם בשם פאג סיני אז.

 

קישורים מועילים:

דף פקינז בAKC

סטנדרט הגזע: פקינז

Instagram: #pekingese

[instagram-feed hashtag="#pekingese"]

  • 0/5
  • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%

סיפורים קשורים

השאר תשובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *