קומונדור – Komondor

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

גזעי כלבים: קומונדור

[divide color="#"]

קומונדור אולי נראה כמו מטאטא על 4 רגליים, אבל מתחת לכל השיער הזה, יש כלב גדול עם אישיות גדולה. במקור הורבע כדי לשמור על עדרים – עבודה שהוא עדיין מצטיין בה היום – קומונדור הוא אינטלגנטי, עצמאי, ומגונן במיוחד, הוא לא נהנה יותר מאף דבר מאשר מלשמור על המשפחה שלו.

זה יכול לעורר כמה בעיות. דבר ראשון, זה יכול להיות לא נוח שהכלב שלך יושב ונועץ בך עיניים כל היום. דבר שני, יצר השמירה והחשדנות שלו כלפי זרים יכולה להוביל לבעיות (ותביעות) אם הוא תוקף מישהו שהוא חושד בו.

כמובן, הכלב הזה מגיע עם אחריות רבה. אתה צריך להיות מנהיג בעל בטחון כדי לזכות בכבוד של קומונדור. בעלים חלש ולא מנוסה לא מתאים כאן. צריך לעשות לקומונדור חשיפה מגורות לאנשים ובעלי חיים שונים. תצטרך לעבור תהליך של היכרות בין קומונדור לכל אדם שנכנס אליך הביתה, אבל מרגע שהקומנדור הכניס אותו תחת "כנפיו" הוא ישמח שיש לו עוד אדם לשמור עליו.

צריך גם לדאוג מפני כלבים אחרים. קומנדור יכולים להיות אגרסיביים מאוד כלפי כלבים שהם לא מכירים וחלק לא מסוגלים לחלוק בית עם כלב אחר, לא משנה כמה תנסה לגרום להם להסתדר. אבל, הם מסתדרים מצוין עם חתולים ושאר בעלי חיים.

גם הטיפוח של פרוות הקומנדור היא לא קלה. הסימן ההיכר הידוע של קומונדור – הרסטות הארוכות, לא צריכות הברשה, אבל חייבים לשמור עליהם נקיות מאבק ומזיקים. אם מזניחים אותם, הוא יכול לפתח ריח לא נעים בכלל.

בהתאם לשושלת של הגזע, קומנדור הוא מאותם כלבים גאונים שלומדים מהר מאוד. עם זאת, הוא כלב עם חשיבה עצמאית ויכול לברור איזה פקודות בא לו למלא ואיזה לא. אז תבחר את הקרבות שלך בתבונה.

קומונדור מגיע עם הרבה יתרונות ויחד עם זאת עם הרבה אחריות. הגזע הנאמן הזה ישמח להיות חבר, שומר ובן משפחה.

 

[divide color="#"]

היסטוריה: קומונדור

[divide color="#"]

התיאור המוקדם ביותר של הקומונדור מגיע אחורה מהמאה ה16, אבל הגזע היה בסביבה הרבה לפני הזה, שומר על עדרים במדינת מוצאו הונגריה. מאמינים שהוא צאצא של כלב רעיה רוסי.

לקומונדור יש יתרון מיוחד בעבודה שלו. בעזרת הרסטות הלבנות, הוא דומה מאוד לעדרים שעליהם הוא שומר – כבשים גדולות לבנות ומקורזלות – והוא מסוגל להתערבב ביניהם. מה שגם גורם לו להיעלם מעיניים של טורפים עד שזה מאוחר מדי.

כמו עם הרבה גזעים, מלחמת העולם ה2 השאירה את הקומונדור על סף הכחדה. לאחריה מגדלים נאמנים ניסו להחזיר את הגזע למספרים המקוריים שלו אבל זה לא צלח והיום הוא נשאר גזע נדיר ואנונימי.

 

[divide color="#"]

קישורים מועילים:

קומונדור בAKC

[divide color="#"]

 

[divide color="#"]

סטנדרט הגזע: קומונדור

[divide color="#"]

 

[divide color="#"]

Instagram: #komondor

[divide color="#"]

[instagram-feed hashtag="#komondor"]

עקבו אחרינו

הירשמו לרשימת התפוצה לקבל עדכונים

תרמו לנו!

תרמו לנו עכשיו על מנת לעשות דברים טובים

תעזרו לנו לעזור לכלבים שיעזרו לכם