שלשולים אצל גורים: גורמים ופתרונות

שלשולים אצל גורים: גורמים ופתרונות

[sociallocker id="2525"]
אני הרבעתי וגידלתי כלבים מאז 1978, מעל 340 המלטות של רועה גרמני. זה מתורגם לגידול המון גורים ולא מעט נסיון עם שלשולים אצל גורים.
במהלך השנים ראיתי לא מעט כלבים וגורים חולים. אחת הבעיות הנפוצות ביותר היא שלשולים אצל גורים.

המאמר הזה נועד לעזור לאנשים להגיע להבנה לגבי שלשולים אצל גורים. המאמר לא נועד לפענח את כל הגורמים או אפילו להסביר איך לפתור את הבעיה. הוא פשוט נועד להעביר קצת מידע שצברתי במהלך השנים עם גורים חולים.

אני אסביר את הוסגים השונים של שלשולים אצל גורים ואעביר כמה מהאפשרויות שלמדתי שיכולות להיות מועילות לבעלים כדי לשלוט על הבעיה.

 

יש 4 סוגים של שלשולים אצל גורים:

1. יציאות רגילות ומוצקות – לא שלשול.

2. שלשול יציאות רכות – נערמות אחת על השניה ונמרחות.

3. יציאות מימיות חומות – שלשול.

4. יציאות מימיות חומות עם דם – שלשול.

 

כולנו שואפים לקבל יציאות מוצקות ונורמליות אצל הכלבים שלנו. אם לכלב שלי יש טמפרטורה נורמלית ויש לו יציאות מוצקות ונורמליות אלא 2 סימנים חשובים לבריאות התקינה של הכלב שלי. תמיד יש יוצאים מן הכלל (לדוגמה, סרטן) אבל בכלליות זה דיי מדויק.

שלשולים אצל גורים וטפילים

אם לכלב יש שלשולים כתוצאה מעלוקות, הגורמים השכיחים ביותר הם coccidiosis  וGiardia (טפילי מעיים).שניהם יגמרו לשלשולים, אבל כל אחד צריך תרופה שונה.

לכל הכלבים יש מידה מסוימית של טפילי מעיים בבטן. כשכלב נכנס ללחץ (לדוגמה, נשלח במטוס לחו"ל, עובר לסביבה חדשה וכו') הלחץ יכול לגרום לטפילים לשגשג וגדול ולגרום לשלשולים. הפתרון הוא לתת לכלב תרופה שנקראת ALBON. כמה בדיוק הווטרינר יגיד לך.

בני אדם מקבלים Giardia כשהם שותים מים שיש בהם שאריות צואה. כשאתה הולך לקמפינג ושותה מהמים מהזרם אתה יכול לקבל Giardia. כשכלבים מקבלים הם צריכים טיפול בעזרת METRONIDAZOLE. קשה לווטרינר לאבחן Giardia מדגימת צואה. הכי טוב אם הכלב מגיע לווטרינר ונלקחת דגימה ישירות מהרקטום של הכלב. כך קל יותר לזהות.

2 הטפילים צריכים להיות מאובחנים ולקבל תרופה על ידי ווטרינר.

 

שלשולים אצל גורים – יציאות רכות ו"נמרחות"

כשכלב יש יציאה רכה אני יודע שמשהו קורה עם הכלב. יציאה רכה שולחת דגל אדום קטן וצוות הכלביה יודע שהוא צריך לספר לי על כך. הכלב הזה צריך להיות מפוקח עד שהוא חוזר ליציאות רגילות.

יציאות רכות יכולות להיגרם מ:

  • שינוי במזון של הכלב.
  • האכלת יתר
  • אכילת זבל
  • לחץ
  • אימונים או התרגשות

 

למעשה כשאני רואה יציאות רכות אני מתחיל לשאול את עצמי למה זה קורה.

כשאני רואה יציאות רכות אני מנחה את הצוות לתת לכלב קצת דלעת מקופסת שימורים. זה עוזר ליציאות מוצקות יותר.

 

יציאות חומות מימיות – שלשולים אצל גורים

יציאות חומות מימיות היא סימן חמור, זה סימן לגור חולה.

יציאות חומות מימיות – אסור להתעלם מהם. כשכלב משלשל ככה הוא פיקוח קרוב כדי לדאוג שהוא לא יתייבש. אם אתה לא יכול לעצור את זה תוך 24 שעות, פנה לווטרינר.

מה שאני ממליץ לבעלים גורים חדשים לעשות כשהם מקבלים את הכלב שלהם הוא לקבל תחושה של איך גור בריא מרגיש ונראה. על ידי כך אני מתכון לכמה העור שלו רפוי. גור בריא ורווי מים הוא בעל עור רפוי. אתה יכול לתפוס ולמשוך הרבה מעבר לשרירים. כשגור מתחיל להתייבש העור מתחיל להתכווץ.

כשזה קורה צריך להכניס לו נוזלים ומהר. תוודא שיש לו מים טריים, אפשר להוסיף קצת מרק עוף.

אם לכלב יש שלשולים זה רעיון טוב לתת לו הפסקה מאוכל מוצק ליום. זה נותן לקיבה זמן לנוח. כלבים וגורים יכולים בקלות לעבור יום בלי לאכול. אבל לא בלי מים.

אם הגור לא שותה הוא צריך להגיע לווטרינר. הוא צריך לקבל עירוי נוזלים וטיפול מתאים.

 

יציאות מימיות חומות עם דם – שלשולים אצל גורים

אם אתה רואה שלשול חום מימי עם דם, יש לך מקרה חירום. אתה צריך לקחת את הגור לווטרינר באותו הרגע. אם תחכה יום או יומיים סביר שתקבל גור מת.

גורים יכולים להתייבש ולמות תוך 24-48 שעות אלא אם יקבלו טיפול רפואי. זה מעבר לרמה של בעלי כלבים לטפל בשלשול שיש בו דם.

 

הערות כלליות

דבר אחר שאני ממליץ הוא להיות בטוח שאתה לא מרשה לווטרינר לתת לכלב שלך חיסונים בזמן שהכלב מתמודד עם יציאות לא תקינות. אתה גם לא רוצה בזמן שהוא לוקח אנטיביוטיקה. זה יכול להוסיף בעיות לטווח הרחוק.

אם הכלב שלך ממשיך עם יציאות רכות אתה רוצה לבדוק את התזונה שלו. חלק מהכלבים רגישים למזונות מסוימים. כדי לקבוע צריך לנסות ולבודד את מקור הבעיה. אם אתה מאכיל בדיאטה טבעית תנסה להפסיק עם דגנים וירקות. תאכיל רק בשר לזמן מה. אם אתה מאכיל אוכל מסחרי תנסה להחליף אוכל.

גור חמוץ
גור חמוץ

[/sociallocker]

  • 5/5
  • 4 ratings
4 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%100%

פרסם תגובהhttp://leerburg.com/diarrhea.htm

סיפורים קשורים

השאר תשובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *