דוג דה בורדו – Dog De Bordeaux

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

גזעי כלבים: דוג דה בורדו

[divide color="#"]

דוג דה בורדו מוכר בזכות הסרט שבו כיכב יחד עם טום הנקס ב1989 שנקרא "Turner and Hooch". מדובר בכלב נאמן, בטוח בעצמו וטריטוריאלי. שמו מגיע מאזור בורדו בצרפת 600 שנה אחורה. הוא ידוע בראש הענק שלו, מזג חסר פחד, וגוף עוצמתי. דוג דה בורדו הגיע פעם ראשונה להכרה כאמור מהסרט הנ"ל ומאז צבר הרבה פופולריות.

מדובר בכלב מסור ושופע אהבה. יש לו מוניטין של כלב אוהב, מתוק ועדין, אבל הוא גם יכול להיות מאוד עקשן וגאוותן. סבלנות, התמדה באימונים הם חובה. במיוחד סוציאליזציה מגיל גורות כדי מלמנוע אגרסיביות כלפי זרים. נאמן ובטוח בעצמו הוא יכול להיות כלב שמירה מדהים, אשר מסוגל גם להתחרות בתחרויות רבות כולל עבודה ב-כלבנות טיפולית.

 

[divide color="#"]

היסטוריה: דוג דה בורדו

[divide color="#"]

יש מספר תאוריות לגבי המקור של ה-דוג דה בורדו. יכול להיות שהוא צאצא של ה-בולדוג, מאסטיף טיבטי והמולסוס הרומאי והיווני, או אולי ממאסטיפים שהגיעו לאירופה על ידי האלאנים (Alans). בערך בסוף ימי הביניים, דוג דה בורדו היה בשימוש ככלב להובלת בקר ושומר ראש אישי. הרבה דוג דה בורדו נתו במהלך המהפכה הצרפתית. לאחר המלחמה המספרים של הגזע עלו שוב. ריימוד טריקט (Raymond Triquet) והמועדון הגזע הצרפתי שלו הצילו את הגזע. דוג דה בורדו הוא עכשיו גזע מבוסס בצרפת ומקבל פופולריות עולה במדינות אחרות. הכלב היה בשימוש ככלב לחימה, הגנת עדרים, רעיית עדרים, שמירה, אומן לספורט לחימת שוורים, דובים ויגוארים וגם לציד חזירי בר. הגזע קיבל הכרה על ידי הAKC ב2008 בלבד.

[divide color="#"]

סטנדרט הגזע: דוג דה בורדו

[divide color="#"]

 

[divide color="#"]

 

Instagram: #doguedebordeaux

[divide color="#"]
[instagram-feed hashtag="#doguedebordeaux"]

עקבו אחרינו

הירשמו לרשימת התפוצה לקבל עדכונים

תרמו לנו!

תרמו לנו עכשיו על מנת לעשות דברים טובים

תעזרו לנו לעזור לכלבים שיעזרו לכם