מניעת נשיכות כלבים בילדים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

[sociallocker id="2525"]
לפי מחקר מ1994 על ידי Mathews and Lattal בקירוב מיליון נשיכות כלבים קורות כל שנה בארה"ב – לפי המחקר 60-70% מאלה מערבים ילדים, בנים בשכיחות גבוהה יותר מבנות ושליש מהכלבים הנושכים שייכים למשפחה.

מחקר על ידי Beck בנעשה ב1975 מאבחן ש87% מ-נשיכות כלבים הם על ידי זכרים וקורות קרוב או בתוך בית הקורבן. מחקר נוסף ע ידי Sacks מאבחן ש70% מהילדים שנהרגו על ידי כלבים היו מתחת לגיל 10 ו22% היו מתחת גיל שנה כאשר 7% היו תינוקות שישנו.
[divide color="#"]

מה הורים צריכים ללמד את הילדים שלהם

[divide color="#"]

1. לעולם אל תפריע לכלב כשהוא ישן, אוכל או דואג לגורים שלו.

2. לעולם אל תלטף כלב, אפילו שלך, בלי שנתת לו לראות ולהריח אותך קודם.

3. ילדים חייבים תמיד לבקש רשות מהבעלים וההורים שלהם לפני שהם מלטפים איזה כלב. לעולם לא הרשתי לילדים שלי להיות ליד כליבם זרים בטח לא ללטף אותם.

4. אם הבעלים לא יכולים לשלוט על הכלב ולגרום לו לשבת בנינוחות כשהילד מתקרב ללטף אותו, תתרחק.

5. לעולם אל תגש לכלב אשר סגור מאחורי גדר, בתוך רכב, או קשור בשרשרת.

6. לעולם אל תתגרה בכלב מאחורי גדר או מעבר לחלון מכונית, ואל תשלח יד ללטף אותו.

7. לעולם אל תגש לכלב זר שאתה לא מכיר או כלב שהוא לא עם הבעלים שלו.

8. לעולם אל תברח מכלב שרודף אחריך. תעצור. תעמוד זקוף. תשאר רגוע. ידיים לצדדים. השאר שקט ואל תצעק. תתרחק לאט לאט עם הפנים לכלב אבל אל תנעץ מבט בעיניים שלו.

9. אם כלב תוקף אותך, "תאכיל" אותו בשרוול שלך, ספר לימוד או אופניים, או כל דבר שאפשר לשים בינך לבינו.

10. אם אתה מותקף, תעצור, תתכרבל לצורה של כדור, תכסה את הראש עם הידיים.

11. אל תרדוף אחרי כלבים.

12. אל תצעק ליד כלבים.

13. ילדים לא אמורים להסתכל לכלב בעיניים.

14. אם כלב מתחיל להסתובב מסביבך במעגל – תסתובב איתו, אל תתן לו להיות מאחוריך.

15. אם הכלב מראה התנהגות אגרסיבית (נביחות או נהימות) שים משהו בינך לבין הכלב – כמו כסא.

16. רק בגלל שכלב מקשקש בזנב לא אומר שהוא חברותי.

17. תמיד תבקש מהבעלים של הכלב אם זה בסדר ללטף אותו.

18. אם אתה באזור שיש בו כלב משוטט זר – תעזוב את האזור.

19. אם כלב ניגש אליך תשאר רגוע וללא תנועה. תשאיר את הידיים בצדי הגוף. תדבר בקול שקט ומרגיע.

20. אם כלב פצוע אל תגע בו או תנסה לעזור לו. קרא למבוגר.

 

אם אתה בעלים של כלב, במיוחד אם זה כלב שקיבל אפילו מעט אימוני תקיפה או הגנה זה החובה המוסרית והחוקית שלך להבטיח לעשות כל דבר אפשרי כדי שהכלב לעולם לא יהיה בסיטואציה שהוא יכול לנשוך ילד.

"האגודה האנושית" (The Humane Society) מעריכה שיש 800,000 נשיכות כלבים שדורשים רפואה דחופה כל שנה. נשיכות כלבים נמצא מקום שני בדירוג לאחר תקיפות מיניות המעבירות מחלות, כהבעיות היקרות ביותר במדינה. יותר מ60% מאלה שננשכו הם ילדים ו80% מהמתות הם של ילדים.

אני לא הולך להכנס לסיבות מדוע אנשים מאמנים כלבים לנשוך. אבל אם אתה רוצה לפתוח את העיניים אני מציע שתקנה ספר שנקרא "Fatal Dog Attacks – The Stores Behind the Statistics" . הספר יזעזע אותך. הטפשות של אנשים יהממו אותך.

אני הראשון להודות שבעיות קיימות כאשר אנשים לא מנוסים מנסים לאמן כלב לשמירה כאשר הכלב הוא בעל אופי לא מתאים. הרבה עושים את האימונים האלה בצורה לא מתאימה ולא אחראית. העבודה היא שרוב נשיכות הכלבים קורות מכלבים שכמעט ולא עברו שום אימון, שפשוט יש להם מזג גרוע. הם או חריפים יתר על המידה, דומיננטים או טריאוטריילים.

דוגמה מושלמת לכך היא מקרה שקרה בקנזס כמה שנים אחורה כאשר סבינה דוידסון הרשתה ל4 רוטווילרים שלה להרוג ילד בן 11 שגר בשכונה. המקרה הזה היה דוגמה לטעות אחר טעות.
[divide color="#"]

כלבים ותינוקות – מניעת נשיכות כלבים בתינוקות

[divide color="#"]

אני מקבל הרבה מיילים מאנשים שיש להם כלבים והם עומדים להביא תינוק לעולם. האנשים הכלב רוצים לוודא שלא יהיו להם בעיות עם הכלב.

יש פרוטוקול להתעסקות עם כלבים ותינוקות רכים. זה מתחיל בלעולם לא להרשות לאף כלב להיות ללא השגחה ליד התינוק שלך. אפילו לא ל5 שניות. בנוסף הכלב לעולם לא מורשה להכנס לחדר התינוק. לעולם! אם אין לך כלוב רשת זה הזמן לקנות.

כשהורים מביאים תינוק חדש הביתה מהבית חולים, הכלב לא מורשה להתקרב ולהריח את התינוק. למעשה הכלב צריך להיות מאומן להתרחק מהתינוק.

המטרה שלך היא ללמד את הכלב שהתינוק הוא התינוק שלך ואין לו שום קשר לכלב. התינוק צריך להיות מחוץ לגבול – לא מריחים אותו ולא נוגעים בו. הכלב צריך ללמוד שהתינוק נמצא במעמד גבוה ממנו המשפחה ואתה (מנהיג הלהקה) אוכף את המעמד הזה. זה לא שונה מאמא זאבה שלא מרשה לאף חבר אחד מהלהקה להתקרב לגורים שלה.

הדרך לקבוע את זה היא על ידי לקחת חפצים שיש להם ריח של התינוק, בגדים, מצעים, חיתולים מלוכלכים וכו'. להניח אותם באזור המחיה היכן שהכלב מורשה להיות.

לכלב אסור להתקרב לחפצים האלה. אסור לו לשחק איתם, או אפילו להגיע ולהריח אותם, וגם לא להתקרב. הכלב צריך ללמוד שיש בועה בלתי נראת מסביב לריח התינוק שאסור לו להכנס לשם.

אם הוא מנסה להתקרב ולהריח הוא מקבל תיקון. אל תטעה את עצמך לחשוב שהכלב לא יכול להריח את החפצים ממרחק.

כדי ללמוד איך לתקן את הכלב כאשר הוא מתקרב לתינוק אתה מוזמן לקרוא את המאמר התיאוריה מאחורי תיקונים באילוף כלבים.

לעולם אל תשאיר את החפצים בחדר לאחר שאתה עוזב, התייחס אליהם כאילו היו התינוק. הכלב והחפצים לעולם לא ביחד – לפחות לא לתקופה ארוכה.
[divide color="#"]

אמא מגינה על הילדה בת 2 שלה

[divide color="#"]

במקרה שקרה לאשה אחת באלווין, טקסס, אשר נשכה וקרעה אוזן של כלב בהגנה על הילדה בת 2 שלה שהותקפה על ידי פיט בול.

"היא מרגישה נהדר" אומרת צ'לסי קמפ על הילדה שלה, אשר נמצאת בבית ומחלימה מהאירוע אשר השאיר צלקת על פניה.

"את עושה מה אפשר" אומרת קמפ לחדשות ערוץ 11. "אין לי את הכח הפיזי לצדי"

קמפ עשתה בייבי סיטר על פיט בול של חברה אשר תמיד היה חברותי עד שלפתע הוא חשד בתינוקת.

"הכלב התקרב והוא היה פשוט סקרן" אומרת קמפ. "כשהוא הריח אותה, זה מתי שראיתי שהסתובב לו משהו אני חושבת שהוא הריח את הכלב שלי עליה"

קמפ אומרת שהיא הייתה חייבת להגן על התינוקת שלה. היא דחפה את האגרוף שלה לפה של הכלב ונשכה וקרעה לו את האוזן בזמן שהיא אומרת לילדה שלה להסתובב כדי שהיא לא תחנק מהדם. קמפ אמרה שהיא הייתה עושה אותו דבר לבן אדם שהיה תוקף את התינוקת שלה.

[divide color="#"]

כמה תמונות משוגעות ומסוכנות בטירוף

[divide color="#"]

התמונות הבאות מציגות את הסיטואציה המסוכנת ביותר שאני יכול לדמיין. הכלבים הרשו למסטיף להיות ללא רצועה ליד התינוקת.

מסטיף ותינוקת
מסטיף ותינוקת
מסטיף ותינוקת 2
מסטיף ותינוקת 2

הכלב מראה דומיננטיות על התינוקת, אם הדבר הכי קטן היה יוצא משליטה הוא היה יכול לתקוף אותה.

מסטיף ותינוקת 3
מסטיף ותינוקת 3

שוב הכלב מראה דומיננטיות על הילדה. ההורים היו ברי מזל שלא קרה כלום.

מסטיף ותינוקת 4
מסטיף ותינוקת 4

שוב, הכלב מראה סימני דומיננטיות. זה מטורף להרשות לכלב לעשות דבר כזה לתינוקת
[divide color="#"]

טיול עם הכלב והתינוק בו זמנית

[divide color="#"]

יש לך הזדמנות שניה להציג מבנה להקה כשמגיע הזמן לקחת את התינוק והכלב לטיול. הכלב, חייב להיות עם רצועה וקולר אילוף.

יש 3 סוגי קולרים: קולר שטוח, קולר צביטה, קולר דומיננטי וקולר אילוף חשמלי – איזה מהם תבחר תלוי באופי הכלב ורמת האימון. אישית הייתי משתמש בקולר צביטה או קולר אילוף חשמלי.

כשאתה מטייל עם הכלב אתה לעולם לא מרשה לו ללכת מלפני עגלת התינוק. הוא חייב תמיד להיות מאחורי. זה דבר גדול בשביל הכלב. הוא גנטית מבין שחברי הלהקה הגבוהים יותר הולכים מקדימה, עוברים בשערים קודם, יורדים במדרגות קודם והולכת ראשונים בטיולים.

אם כאשר אתה מטייל עם הכלב לבד הוא מושך אותך אתה צריך לפתור את הבעיה קודם שתצא עם התינוק. חוק הזהב ב-אילוף כלבים הוא כל פעם לאמן דבר אחד בלבד.

[divide color="#"]

ילדים בוגרים צריכים אימונים גם

[divide color="#"]

ילדים צריכים ללמוד לעולם לא לגשת לכלב זר ללא בקשת רשות מהבעלים, גם אם הכלב נראה חברותי.

זה לגמרי מפליא אותי כמה אנשים ביקרו אצלי בכלביה והרשו לילדים שלהם לרוץ לכלבים חדשים שהם לא מכירים.

ילדים צריכים לדווח להורים על כלבים משוטטים בשכונה. זה נותן להורים הזדמנות ליצור קשר עם הבעלים למנוע בעיה פוטנציאלית (אשר הבעלים כנראה יכחישו את קיומה). "ספארקי הזקן לעולם לא ינשוך ילד!" תשובה שגויה!!!

הגישה עם אנשים כאלה היא פסיכולוגיה הפוכה. זה מנוע אי נעימות ועוינות. אתה ניגש ומתנהג בדאגה כלפי הכלב. אתה לא רוצה שהכלב ידרס ברחוב. אתה הבנת בזמן שכיסחת את הדשא וראית את הכלב חוצה את הכביש ורכב עובר ליד שהוא יכול להדרס בקלות.

[divide color="#"]

מה לעשות ליד כלב אגרסיבי

[divide color="#"]

אם כלב נוהם או מתנהג באגרסיביות כלפיך או כלפי הילדים שלך. אל תצעק ואל תסתובב ותברח. זה יכול להצית אצלו את יצר הציד. כשזה יקרה הכלב ירדוף אחרי וסביר להניח שינשך אותך. בדיוק אותו הכלב היה יכול להתעלם לגמרי מבן אדם שהיה עומד במקום. הרבה פעמים הכלב היה מריח את הילד ועוזב.

העצה הטובה ביותר היא לפנות הצידה מהכלב ולהפנות ממנו את המבט (אל תנעץ בו מבט!). תעמוד בשקט ותשאיר את הידיים לצדדים. כלבים בדרך כלל לא נותנים קשר עין למשך זמן. הזמן היחיד בו הם נותנים קשר עין הוא ממש לפני שהם תוקפים, או בורחים. אז אם יש לך כלב דומיננטי שמקבל קשר עין מהילד, הכלב מפרש את זה כטרף שעומד לברוח. זה יכול להיות מספיק כדי להצית התקפה.

ילדים באופן אינסטנקטיבי ירימו את הידיים במטרה לא להנשך. הרמת הידיים יכולה גם להצית יצר ציד. הרבה אנשים חושבים שרק בריחה מציתה יצר ציד. זה לא כך. כל תנועה מהירה (לא משנה כמה קטנה) יכולה להצית את הכלב יצר ציד. קרא את המאמר מניעת נשיכות כלבים אצל ילדים

[divide color="#"]

מה לעשות במקרה של תקיפת כלב

[divide color="#"]

במקרה הגרוע ביותר הכלב יצא למתקפה במטרה לנשוך, הילד צריך לפול אל הרצפה ולהתכרבל בצורה עוברית עם הידיים מגינות על הראש. הכלב יפרש את זה כמצב כנוע. הוא אפילו אולי לא ינשוך בנקודה הזו. הוא יכול לקבל את ההכנעה ולעמוד מעל הילד לכמה שניות.

עכשיו זה החלק הקשה להרבה הורים. האם להסתכל הצדה כשהילד צורח ואתה רואה כלב זר עומד מעליו. אתה לא רוצה לרוץ אליו בצרחות. זה יכול להצית אצלו תקיפה.

זה הוכח שוב ושוב כאשר 2 כלבים זרים בודקים אחד את השני והבעלים מגיב בהיסטריה וצעקות. התגובה של הבעלים בדרך כלל היא שמציתה את ההתקפה. כל עוד הכלב לא נשך את הילד, השאר רגוע. תשיג נשק (ספרי פלפל, אלה, מוט ברזל). כמובן הדבר הכי טוב לעשות הוא לירות בכלב. זה לא באמת אופציה כי הילד קרוב מדי. ספריי פלפל זאת האופציה הבאה.

זו טעות לחשוב שהורים צריכים רק לדאוג מ-רוטווילר גדול או רועה גרמני של השכן. אני ראיתי כמה כלבים קטנים רעים במיוחד. אני עושה אימוני שמירה ותקיפה במשטרה כבר 20 שנה והנשיכה הכי גרועה שלי הגיע מה-פודל של אמא שלי. הוא רק נשך אותי פעם אחת.

 

 
[/sociallocker]

עקבו אחרינו

הירשמו לרשימת התפוצה לקבל עדכונים

תרמו לנו!

תרמו לנו עכשיו על מנת לעשות דברים טובים

תעזרו לנו לעזור לכלבים שיעזרו לכם