קאנה קורסו – Cane Corso

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

גזעי כלבים: קאנה קורסו

[divide color="#"]

קאנה קורסו (קורסו בקיצור) הוא גזע כלב רציני ביותר עבור בעלי כלבים רציניים ביותר שרוצים בן לוויה שצריך אהבה והכוונה וגבולות בשביל להפוך אותו לכלב המדהים שהוא. הוא כלב משפחתי – בלבד! אל תצפה ממנו להתחבר לכל אדם אחר. אין לו שום עניין באנשים או חיות אחרות מחוץ למשפחה, אבל אלה שבמשפחה יזכו לנאמנות והגנה.

הכלב הזה צריך עבודה. הוא לא מסכים פשוט לשכב כל היום, והוא ימצא "עבודה" משלו אם לא תתן לו. בדרך זה זה יהיה ריצה לאורך הגדר ולנבוח, חפירת בורות לסין, או לעיסת רהיטים. אם יש לך חווה או משק, הוא ישמח לעזור לך עם החיות. אחרת, תערב אותו בספורט כמו אג'יליטי, גישוש, משמעת וכדומה.

 

[divide color="#"]

היסטוריה : קאנה קורסו

[divide color="#"]

קאנה קורסו הוא אחד מהרבה מיני כלבים סוגי מאסטיף. הכלב הזה התפתח באיטליה ואומרים שהוא צאצא של כלבי מלחמה רומאים. הוא בנוי בצורה קלילה יותר מהבן דוד שלו, הנפוליטן מאסטיף, והורבה על מנת לצוד, לשמור על רכוש, ולהיות כלב חווה כללי. העבודה בדרך כללה חזירים או בקר..

המילה "קאנה" כמובן, היא בלטינית "כלב" ומגיעה מהמילה "קאניס" (Canis). המילה קורסו מגיע אולי המילה "cohors", שאומר שומר ראש, או מהמילה "corsus", מילה איטלקית עתיקה שאומרת אמיץ או גיבור.

הכלב ירד מעבודות החווה כאשר העולם נהיה מכני יותר, וכמעט נכחד הגזע. אבל החל מ1970 אוהבי כלבים ניסו לשקם את ה-קאנה קורסו. גם איגוד איגוד קאנה קורסו ב1983, והFCI הכיר הגזע רשמית ב1996.

אדם שנקרא מייקל סוטיל ייבא את ההמלטה הראשונה של קאנה קורסו לארצות הברית ב1988, ועוד אחת ב1989. ב2010 סוף סוף הגזע קיבל הכרה מהאיגוד הכלבים האמריקאי הAKC

 

[divide color="#"]

קישורים מועילים:

קאנה קורסו בAKC

[divide color="#"]

 

[divide color="#"]

סטנדרט הגזע: קאנה קורסו

[divide color="#"]

[divide color="#"]

Instagram: #canecorso

[divide color="#"]

[instagram-feed hashtag="#canecorso"]

עקבו אחרינו

הירשמו לרשימת התפוצה לקבל עדכונים

תרמו לנו!

תרמו לנו עכשיו על מנת לעשות דברים טובים

תעזרו לנו לעזור לכלבים שיעזרו לכם