שאר פיי – Shar Pei

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

גזעי כלבים: שאר פיי

[divide color="#"]

משמעות השם שלו היא "פרוות חול" והוא מתייחס לפרווה המיוחדת והעוקצנית שלו. אבל זה לא הדבר המיוחד היחידי אצל ה-שאר פיי הסיני. הוא כלב "מקומט" – מלא קפלים של עור מכסים את גוף מה שגורם לו להראות גדול ממה שהוא באמת. האוזניים הקטנות שלו יושבות על ראש עוצמתי, לסת קצרה ולשון כחולה. הנגיעה הסופית היא הזנב העבה והעגול, המסתלסל מאחורי גבו.

שאר פיי הוא בהחלט כלב עם מראה מיוחד, אבל המראה הוא לא הדבר שגורם לכלב הזה פופולריות רבה שלה הוא זוכה. יש בו הרבה מעבר למראה ייחודי.

הגזע הזה הוא רגוע מספיק בשביל לחיות בדירה. הוא גם חושב עצמאי, לפעמים אדיש. המסורת שלו ככלב שמירה ולחימה הופכת אותו לכלב שמירה מעולה – עד כדי כך שחייבים ללמד אותו לא להגיב בצורה מוגזמת לאנשים שהוא לא מכיר.

אימון מוקדם הוא חיוני שאר פיי עקב האופי הקשה עורף שלו. הוא צריך בעלים שיידע לבסס מנהיגות בצורה אדיבה, והוא אפילו נוטה לא לכבד בעלים שלא עושה זאת. הוא לומד מהר, כל עוד תכונה העקשנות לו מתעוררת אצלו.

טיפוח הוא קליל עם שאר פיי. הוא באופן טבעי כלב נקי. מקלחות תכופות לא דרושות ואפילו מיותרות. עם כל הקמטים האלה, הוא יכול להיות מועמד לבעיות עור אז כן יש לשים לב לכך.

שאר פיי לא פופולרי כמו שהוא היה בעבר, שלמעשה זה דבר טוב עבור הגזע. פופולריות גוברת מובילה להרבעה גוברת, במיוחד אצל מגדלים לא אחראים ולא מנוסים והתוצאה כלבים עם בעיות גנטיות, מחלות ואופי לא רצוי. לצערינו הרב זה מה שקרה לשאר פיי ב1980. מגדלים אחראים עובדים היום על שיקום הגזע.

 

[divide color="#"]

היסטוריה: שאר פיי

[divide color="#"]

שאר פיי סיני נוצר במחוזות הדרומיים של סין היכן שהוא הוערך כציד, רועה, שומר ולוחם. חלק מההיסטוריונים מאמינים ש-שאר פיי הוא כלב עתיק יומין, אבל אין הוכחות לכך. פסלים שמזכירים שאר פיי מגיעים ל200 לפנה"ס זמן שושלת האן, למרות שאלה דומים גם לצ'או ולפאג.

בהמשך ליצירת הרפובליקה הסינית, פופולריות הגזע בסין נמחקה לגמרי. כמה כלבים עם זאת נשארו בהונג קונג וטאוויאן. אם לא המאמצים של אדם אחד, מאטגו לאו, מכלביית Down-Homes בהונג קונג, שאר פיי אולי היה נכחד.

תודות לו, מספר קטן של שאר פיי הגיעו לארצות הברית ב1973 ואוהבי הגזע הקימו את המועדון הרשמי של הכלב ב1974. הכלב התקבל רשמית כגזע באמריקה ב1991.

 

[divide color="#"]

קישורים מועילים:

שאר פיי בAKC
 


 


[divide color="#"]

 

סטנדרט הגזע: שאר פיי

[divide color="#"]

 

[divide color="#"]

Instagram: #sharpei

[divide color="#"]

[instagram-feed hashtag="#sharpei"]

עקבו אחרינו

הירשמו לרשימת התפוצה לקבל עדכונים

תרמו לנו!

תרמו לנו עכשיו על מנת לעשות דברים טובים

תעזרו לנו לעזור לכלבים שיעזרו לכם