fbpx

10 דברים שהכלב שלך מנסה להגיד לך

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

אם כלבים יוכלו לדבר, החיים עם היצורים המופלאים האלה היו הרבה יותר קלים (לשני הצדדים). לצערינו, כלבים לא מדברים, אז הם מביעים את הרגשות שהם דרך הגוף על ידי סימנים. אמנם זה קשה בהתחלה, אבל זיהוי והכרה בסימנים כלביים משתפר מאוד עם הזמן ומשפר במיוחד את הקשר שלנו עם חברינו על ארבע. זה חשוב לשים תשומת לב קרובה לתנוחות הגוף של הכלב: אוזניים, פה, או זנב יכולים להגיד לנו דברים על הכלב כמו שהוא מפוחד, או לחוץ או שמח או רוצה לשחק.

אנחנו צריכים לנסות ולהבין את הכלבים שלנו דרך ההרגלים שלהם, אנחנו אולי רואים הרגל וחושבים שזה מוזר או אפילו שגוי, אבל למעשה זה סימן מובהק שהכלב מנסה לשדר לנו.

 

[divide color="#"]

 

1.פיהוק – דברים שהכלב שלך מנסה להגיד לך

כלב מפהק
כלב מפהק

אנחנו נוטים לחשוב באופן טבעי שכלבים מפהקים כי הם משועממים. אמנם זה נכון עם חלק מהכלבים כאשר הם שוכבים במיטה שלהם, אבל פיהוק הוא גם דרך שהכלב מנסה להרגע. כלב לחוץ יפהק וילקק את האף שלו כאשר המסר שהוא משדר הוא "אני מרגיש לחוץ, אבל בוא נרגע והכל יהיה יותר טוב"

 

 

2. נעיצת עיניים

 

כלבי שמירה דוברמן פינצ'ר
כלבי שמירה דוברמן פינצ'ר

כלבים יכולים לנעוץ עיניים לאורך תקופות זמן מטרידות. אנחנו שואלים את הכלב "מה? מה קרה?" אבל זה מסתמן כמו דבר חסר תועלת. אז, מה הם רוצים? כלב יושב, שקט שנועץ עיניים על הבעלים שלו כנראה רוצה תשומת לב או חטיף. המבט הכלבי הסתגל במשך מאות שנים כדי לגרום לנו בני אדם להרגיש חמלה ורגשות כלפי הכלבים שלנו, והם משתמשים בטריק הזה הרבה.

יחד עם זאת, נעיצת עיניים ישירה היא גם סימן לאגרסיביות. כלב בתנוחת גוף מאיימת כמו בתמונה ינעץ עיניים, יחשוף שיניים וינבח בקול נמוך.

 

 

3. "פמפום"

 

כלב מפמפם
כלב מפמפם

 

ההרגל המוזר הזה של כלבים הוא לא בדיוק מה שהוא נראה לנו. הרבה אנשים מאמינים שהכלב מנסה ל"פמפם" כלבים אחרים, דובונים מפרווה ואפילו בני אדם בגלל שהוא רוצה להראות דומיננטיות או בשביל סיבות מיניות. עם זאת, רוב הכלבים עושים את זה כצורת משחק. מאחר וזה מתקבל כדבר מביך, רוב הבעלים מנסים לאמן את הכלבים שלהם לא לעשות את זה.

פמפום, כמו תנועות גוף אחרות, יכולים להפוך לבעיה אם הדבר נהיה אובססיבי קומפולוסיבי, כלומר התנהגות שחוזרת על עצמה בצורה בלתי נשלטת. בעלים צריכים לשים לב עם הכלב נמצא בלחץ גבוה.

 

 

4. אוזניים מונמכות

 

אוזניים מונמכות
אוזניים מונמכות

 

האוזניים של הכלב יכולות לשדר לנו המון מידע. אוזניים נמוכות, אחורנית יסמנו לנו שהכלב מתבייש או מפחד. בכל מקרה, לגעת בראש של הכלב במקרה כזה זה לא רעיון כל כך טוב. אם אתה מכיר את הכלב, נגיעה עדינה בגב היא בסדר. נגיעה בכלב זר שמציג את הסימן הזה יכול להיות מסוכן.

 

 

5. אכילת קקי – דברים שהכלב שלך מנסה להגיד לך

 

זה מדויק. חלק מהכלבים אוכלים קקי, או שהם או של כלבים אחרים. זה נראה כמו הרגל מזעזע, אבל לא מדובר בשעשוע. בדרך כלל כלבים יעשו זאת בגלל שיש להם חוסרים בתזונה והם מנסים להשלים את זה דרך אכילה של קקי של כלבים אחרים, מאחר שחלק מהמזון שכלב אוכל לא מתעכל במערכת העיכול ויוצא כמו שהוא החוצה, כלבים יכולים למצוא מה שחסר להם בקקי של כלבים אחרים.

 

 

6. רדיפה אחרי הזנב

 

כלב רודף אחרי זנב
כלב רודף אחרי זנב

 

כלבים בדרך כלל עושים זאת בצורה של משחק. עם זאת, יכול להיות שמדובר בבעיה בבלוטות בעכוז, מזיקים בעכוז או אלרגיה כלשהי בעכוז. אז אם זה נראה שזה נעשה בצורה אובססיבית, צריך לבקר את הווטרינר.

 

7. חרדת נטישה

 

בסנג'י
בסנג'י

 

הרבה כלבים מתנהגים בצורה מושלמת.. עד שהבעלים שלהם עוזבים את הבית. ההתנהגות ההרסנית של הכלב כשהוא לבד נראה "חרדת נטישה". כלב חרדתי יכול להשתין, ללעוס או לנבוח. זה חשוב לפנות למומחה ולהתעייץ איך אפשר להתמודד עם הבעיה הזו.

 

 

8. ליקוקים

 

כלב מלקק
כלב מלקק

כלבים אוהבים ללקק את עצמם, כלבים אחרים, בני אדם וחפצים. כמובן, לפעמים כלבים מלקקים בגלל שהם אוהבים את הטעם. אבל ליקוק יכול להגיד לנו הרבה דברים. כלבים יכולים ללקק בצורה עקבית חלק מסוים בגוף שלהם, מה שיכול לסמן לנו שהם נפצעו או שנעקצו על ידי משהו. ליקוק הוא גם סימן להרגעה: כלבים לחוצים יפהקו וילקקו את האף כדי לנסות להירגע. כמובן, כלבים יכולים גם ללקק את הפנים של בני אדם כדי להראות חיבה ולזכות לתשומת לב.

 

9. הזנב של הכלב – דברים שהכלב שלך מנסה להגיד לך

 

זנב של כלב
זנב של כלב

המיקום והתנועה של הזנב של הכלב הוא דבר חיוני להבנה של המצב רוח שלו. כלבים שרוצה לשחק תמיד יכשכש בזנב, אבל לא כל כשכוש זנב הוא סימן לרצון למשחק. גם כלבים אגרסיביים יכולים לכשכש בזנב, לדוגמה. כלב דרוך יציב את הזנב בצורה ישרה ומחודדת למעלה, וכלב רגוע ישאיר אותו נמוך יותר.

 

 

10. נביחה – דברים שהכלב שלך מנסה להגיד לך

 

טיפול בעזרת כלבים בבית סוהר
כלב נובח

 

נביחה היא הצליל הטבעי שכלבים מפיקים. זה משרת כמה מטרות: כדי להודיע לכלבים אחרים על משהו יוצא דופן שקורה, כדי למשוך תשומת לב של הבעלים, כדי להביע אגרסיביות כלפי כלבים או בני אדם. כלב נובח יכול להיות מתרגש, שמח, מפוחד או אגרסיבי. זה חשוב לשים לב לשאר הסימנים, כמו התנוחה של הכלב, האוזניים והזמב, כדי לדעת על מה בדיוק הכלב נובח.

עקבו אחרינו

הירשמו לרשימת התפוצה לקבל עדכונים

תרמו לנו!

תרמו לנו עכשיו על מנת לעשות דברים טובים

תעזרו לנו לעזור לכלבים שיעזרו לכם