10 דרכים לגרום לכלב שלך להרגיש בטוח כאשר לבד בבית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

בסופו של דבר רוב הכלבים מסתכלים להיותם לבד בבית, אבל גורים ואפילו כלבים בוגרים יכולים להרגיש חוסר בטחון כאשר הם מנותקים מהלהקה האנושית שלהם, או אפילו להיות עצבניים ולחוצים כאשר משאירים אותם לבד. אי אפשר להסביר לכלב שאתה עוד מעט חוזר. הם צריכים ללמוד פעם אחר פעם לתת בך אמון מספיק שהם ידעו שזה בסדר וזה חלק מהשגרה. אתה יכול, עם זאת, להפוך את החוויה הזו להרב היותר בטוחה ופחות טראומתית עבור הכלב שלך.

בית שקט ושומם יכול להפוך בני אדם לבודדים ומפוחדים. זה יכול לקרות לכלבים גם כן. בתים צריכים להיות חמים, מוכרים ומנחמים עבור כלבים. כלב מפוחד יכול להיות לחוץ ואפילו הרסמני כתוצאה מהפחד. כדי לעזור לכלב שלך להרגיש יותר רגוע בזמן השהייה בבית, תנסה כמה טריקים שיתנו לבית הרגשה פחות ריקה ויספקו בטחון ובידור לכלב שלך.

 

צעצועי לעיסה

שעמום יכול לגרום לכלב לחפש אחר משהו לעשות, והבחירה תהיה כנראה להרוס את הבית כאשר אין אלטרנטיבות. גורים במיוחד נוטים ללעוס כל דבר שהם רואים. צעצועי לעיסה יספקו מפלט לשעמום והדחף ללעוס. תבחר צעצועי לעיסה שהם מספיק חזקים כדי לעמוד בעוצמת הלעיסות של הכלב שלך.

 

רדיו

השאירו את הרדיו עובד כדי שתהיה מוסיקה או דיבורים בבית. אפשר לבחור תחנת רדיו מרגיעה. האוזניים של הכלבים הרבה יותר רגישות משלנו. תקבע את הווליום לרמת סבירה כדי שהבית שלך ירגיש פחות ריק אבל גם לא גבוהה מדי כדי שהכלב יוכל להרגע. תחנת רדיו של תכניות דיבורים יכולה להיות מעולה. בונוס נוסף הוא שהדבר מרחיק פורצים.

 

טלויזיה

חלק מהכלבים נהנים מטלויזיה. למרות שהם לא צופים באותה צורה שאנחנו צופים בטלויזיה, הם כן מגיבים במידה מסוימת לגירוי הויזואלי והקולי  שטלויזיה מספקת. כמו רדיו, תבחר ערוץ שיכול להיות מרגיע לכלב שלך. דוקומונטרי בערוץ ההיסטוריה או נשיונל ג'יאוגרםפיק יכול להיות מעולה.

 

מקום מחסה

תספק לכלב שלך מקום בטוח ונוח שבו הוא יכול להרגע בשקט. כלב לחוץ מדי יכול להרגיש רגוע יותר באיזה פינה שקטה ובטוחה. כרית גדולה יכולה לעשות את העבודה, או כלוב טיסה אפילו יותר טוב, זה יתן לכלב תחושה טבעית שהוא נמצא בתוך מאורה מוגנית.

 

הסר פיתויים

כלב משועמם או לחוץ שנשאר לבד יכול להיות מפוצה לעשות דברים שהוא לא היה עושה מולך. אם הכלב עדין לא למד מה מותר ומה אסור לעשות, סביר להניח שהוא יבחן את הגבולות שלו כאשר אתה לא נמצא, לכן רצוי להסיר את הפיתוי מראש. כל דבר שהוא עלול ללעוס או לשחק איתו תשים במקום שהוא לא בהישג יד. תעשה סיבוב ותנסה לראות איזה חפצים קטנים אולי מונחים על השולחן קפה או במקום אחר. סגור את הדלתות לחדרים.

 

אורות

אורות הם מנחמים ויגרמו לכלב שלך להרגיש יותר בבית, אותו דבר כמוך. תשאיר לפחות אור אחד דולק באזור שהכלב נמצא בו. אם אתה לא רוצה שהאורות יהיו דלוקים ביום תתקין טיימר.

 

גישה החוצה ומקום שאפשר להתפנות

אם זה אפשרי שיהיה בבית, דלת קטנה לכלבים יכולה בהחלט להיות פלוס ענק. אם יש יצירה לחצר שבה הכלב יכול להתפנות ולמתוח קצת את האברים. אם אין אפשרות כזאת, חשוב לספק מקום שבו הכלב יכול להתפנות בתוך הבית, אולי ארגז חול, מקום שבו הכלב יודע שיוכל להתפנות ולא להכנס לצרות. כלבים בוגרים יכולים להתאפק יותר מגורים, אבל כלבים לחוצים אולי יתקשו יותר.

 

חפצים "בטוחים"

כרית אהובה או שמיכת התכרבלות שהכלב אוהב, או אפילו מגבת ישנה או חתיכת בגד עם הריח שלכם עליה יכול להזכיר לכלב שהוא בבית והוא בטוח. זה גם יכול להרגיע אותו שאתה עזבת אבל אתה חוזר.

 

מבקרים

אם אתה עומד לבלות הרבה זמן מחוץ לבית, כדי לשכור מישהו או לבקש מחבר או משפחה שיבלו קצת זמן כל יום עם הכלב כדי לתת לו נחמה מהזמן שהוא לבד. תבחר מישהו שאתה סומך עליך עם הכלב שלך ויכול לספק לו תחושת בטחון ואהבה. אם זה אפשרי תמצא מישהו שיכול לקחת את הכלב לטיול ולשחק איתו בחוץ. פעילות גופנית בהחלט תרומם את המצב רוח אחרי יום שלם לבד.

עקבו אחרינו

הירשמו לרשימת התפוצה לקבל עדכונים

תרמו לנו!

תרמו לנו עכשיו על מנת לעשות דברים טובים

תעזרו לנו לעזור לכלבים שיעזרו לכם