5 סיבות מדוע כלבים טובים עבור הבריאות הנפשית שלך

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מחקרים אחרונים מציעים שבעלי חיים, במיוחד כלבים, משפיעים על בעליהם בדרכים מיטיבות בצורה קיצונית. לבלות עם הכלב שלך מוריד לחץ, מפחית בדידות, משפר בריאות ומעודד סגנון חיים פעיל יותר.

בעלי כלבים נוטים להיות יותר רגועים ופחות לחוצים. לקיחת אחריות ודאגה לכלב מפתח תחושת אחריות, כמו גם בטחון עצמי. כלבים הם גם חברי לוויה בעלי ערך רב עבור אנשים מבוגרים יותר שבדרך כלל בודדים יותר. בעלי חיים הם חלק מהמשפחה ומביאים אושר מיידי ויש המון סיבות מדוע הם מוכיחים את עצמם להיות חברים טובים. הנה כמה מהסיבות החשובות יותר

בעלי חיים

 

מסגרת, שגרה, אימון

כלבים באופן טבעי מספקים שגרה (רוטינה), יציאה להליכה בבוקר ובערב והאכלה קבועה, עוזרים לבעלים בדרך הזו גם. בעלי כלבים מארגנים את יומם לפי הצרכים של הכלב שלהם, כך שהם ישארו בכושר תוך כדי. עשיית פעילות גופנית, תזוזה ופשוט להעביר זמן מחוץ לבית הוא הכרחי, במיוחד עבור אנשים בפנסיה שיש להם הרבה זמן פנוי. עם כלב כחבר הכי טוב לצדך, אתה אפילו לא תשים לב כמה זמן עבר. ארגון היום יום הופך להיות קליל ופשוט.

 

חברות יקרת ערך

להיות לבד יכול לגרום לאנשים להרגיש מבודדים, ובטווח הארוך, לגרום לחרדה או אפילו דכאון. כשיש לך זה אומר שיש לך חבר טוב לצדך תמיד. זה יכול להיות הבדל עצום לאנשים שגרים לבד. לדאוג לכלב גורם לאנשים להרגיש רצויים ושצריכים אותם ועוזר להם לעבוד ולפתור את בעיות חייהם. במהלך ההליכות היומיות, בעלי כלבים לפעמים עוצרים לשיחה עם בעלי כלבים אחרים, הם מבקרים בחנויות כלבים או שהולכים לשעורי אימון כלבים. במילים אחרים, הם נשארים מחוברים וכל הזמן פוגשים אנשים חדשים. זה חשוב לנסות לשמור על מסגרת חברתית בגיל מבוגר יותר, כאשר לפגוש אנשים חדשים נהיה קשה יותר. שיתוף נושאי עניין משותפים כמו כלבים, אומר שתמיד יש על מה לדבר.

 

פחות אלרגיות, פחות אסטמה, מערכת חיסונית טובה יותר

מחקרים הראו שאנשים שיש להם בעלי חיים מציגים מערכת חיסונית חזקה יותר ונהיים עמידים לסוגים מסוימים של אלרגיה, הכוללת דשא, אבק ועוד. בנוסף, הם נמצאים בסיכוי נמוך יותר לפתח אסטמה. בעלי כלבים בדרך כלל הם בעלי לחץ דם נמוך יותר גם במצבי לחץ, הם מצליחים להתמודד עם אתגרי החיים בצורה טובה יותר.

 

ליטופים הם מנחמים

כשיש לך כלב ללטף ולטפח, ההורמון אוקיטוסין (הורמון האהבה) משתחרר. ההורמון הזה קשור להורדת לחצים ועוזר בהורדת לחץ דם ולהקל על חרדות. להתקרבל עם הכלב שלך גם מנחם וגם מקל עליך.

 

לעשות חיים!

לעשות חיים
לעשות חיים

 

לשחק עם כלבים זה ממש כיף. הרבה אנשים שוכחים כמה הדברים הפשוטים האלה חשובים. לשחק תופסת, לצאת לריצה קלה, לגרד בבטן או סתם להתכרבל עם הכלב ולהתנהג כמו ילד. הכלב שלך נהנה מהמשחקים המטופשים האלה וזה גורם לך לצחוק בשניה. כשאתה מתחיל לחייך ולצחוק, משחרר סרוטונין ודופמין במוח שלך וגורם לך להרגיש רגוע ושמח יותר.

יש כל כך הרבה סיפורים מרגשים ומבדרים על כלבים ובעליהם אשר הצליחו להתמודד במצבי חיים קשים בתודה למערכת היחסים שלהם. כמו שהסופרת ג'ולי מיירסון כתבה: "יותר מהכל, כשהבטחון העצמי שלך נמצא בשיא השפל, כשאתה מרגיש חבוט, הכלב שלך ידחוף את האף שלו ליד שלך ויגיד לך, בתקיפות ורגישות, איזה בן אדם טוב אתה באמת". איכות המערכת היחסים שבני אדם יכולים לקיים עם הכלבים שלהם היא מה שחשובה.

עקבו אחרינו

הירשמו לרשימת התפוצה לקבל עדכונים

תרמו לנו!

תרמו לנו עכשיו על מנת לעשות דברים טובים

תעזרו לנו לעזור לכלבים שיעזרו לכם