בוסטון טרייר – Boston Terrier

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

גזעי כלבים: בוסטון טרייר

[divide color="#"]

בוסטון טרייר יכול מאוד היה להיות לוחם שוורים ידוע לשמצה, אבל היום בחיים לא הייתה יודע את זה. הג'נטלמן האמריקאי הקטן הזה, כמו שהוא נקרא במאה ה19, הוא בהחלט מאהב, לא לוחם, למרות שזכרים ידועים ככאלה שמראים לפעמים את העבר הטריירי שלהם עם מעט פוזות וטריטוריאליות.

בוסטון טרייר ידועים עברו האינטלגנציה הגבוהה שלהם – לפעמים יותר מדי. הם מלאים חיות, בעלי טבע אוהב שאוהב אותם לנאהבים בעצמם, למרות שלעפמים עלולים להיות עקשנים כמו פרד. כל טענות על התנהגותם עם זאת מייד כשמסתכלים על העיניים הגדולות והעגולות שלהם.

למרות ש-בוסטון טרייר הם קטנים, הם קשוחים ושריריים. יש להם פרווה חלקה, זוהרת וישרה עם דפוסים שמזכירים חליפת טוקסידו – חלק מהסיבה שהם זכו לשם "ג'נטלמן אמריקאי". האוזניים המיוחדות גם כן נעמדות וזקורות והם דיי גדולות. וכמובן גם יש את העיניים העגולות הגדולות שכאילו אומרות "אני אוהב אותך".

בוסטון טרייר הוא כלב קטן ומלא חיות, עם אופי אוהב אשר הופך אותו לכלב משפחה נהדר. הם אוהבים ילדים ואוהבים לשעשע בני אדם עם ההבעות הפנים והשטויות שלהם. הם טובים במיוחד לדירות קטנות ואנשים מבוגרים. למרות העדינות והמזג הרגוע והיציב שלהם, הם יכולים לפעמים להראות קצת "פוזות" מהעבר הטריירי שלהם.

 

[divide color="#"]

היסטוריה: בוסטון טרייר

[divide color="#"]

למרות שכולם מסכימים שהבוסטון טרייר הגיע לקיום בשנות ה1800 המאוחרות בעיר בוסטון במסצ'וסטס, יש סיפורים מגוונים על היווצרות הגזע.

סיפור אחד הוא שאסופה של משפחות עשירות הרביעו בולדוג ומה שכבר נכחד היום שנקרא "טרייר לבן אנגלי" כדי ליצור כלב לחימה חדש. סיפור אחד הוא שבחור מבוסטון בשם רוברט סי הופר ייבא כלב מעורב מסוג בולדוג / טרייר אנגלי מאנגליה מכיוון שהוא הזכיר לו כלב שהיה לו בילדות.

לעולם לא נדע כנראה מה הסיפור האמיתי, אבל העבודה הידועה היא שכלב בשם ג'אדג' (Judge) הוא אבי הבוסטון טרייר- זה לפי "ספר הכלבים השלם" .

בהתחלה הרבה שמות ניתנו לכלב החדש – ראשי קלע (bullet heads), עגולי ראש, טרייר אמריקאי ובוסטון בולדוג.

ב1889 בערך 30 בעלים של בוסטון בול טרייר יצרו את האיגוד של הבול טרייר האמריקאי והם קראו לכלבים "עגולי ראש" או בול טריירים. הרבה מתנגדים היו לשמות, והשם שונה לבוסטון טרייר על שם מקום הימצאו.

הגזע הוכר רשמית ב1893, והיה אחד מ10 הכלבים הראשונים שנוצרו בארה"ב.

במהרה בוסטון טרייר נהיה פופולרי בארה"ב. ב1915 קיבל הגזע מעמד של הכלב הפופולרי ביותר, ונשאר בעשיריה הראשונה עד 1960.

שחקנים הוליוודיים ושחקניות העריצו את הבוסטון טרייר ורבים מהם בעלי אחד גם בימינו.

ב1976 נבחר להיות "הכלב הרשמי" של מדינת מסצו'סטס והקמע של אוניברסיטת בוסטון.

 

[divide color="#"]

קישורים מועילים:

בוסטון טרייר בAKC


[divide color="#"]

סטנדרט הגזע: בוסטון טרייר

[divide color="#"]

[divide color="#"]

Instagram: #bostonterrier

[divide color="#"]

[instagram-feed hashtag="#bostonterrier"]

עקבו אחרינו

הירשמו לרשימת התפוצה לקבל עדכונים

תרמו לנו!

תרמו לנו עכשיו על מנת לעשות דברים טובים

תעזרו לנו לעזור לכלבים שיעזרו לכם