כלבים עוזרים לשיפור איכות החיים אצל קשישים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

לא צריך מדען כדי לדעת שכלבים עוזרים לנו להרגיש טוב; כל אחד שליטף כלב יודע את זה. המדע לעומת זאת, יכול להגיד לנו למה כלבים הם כל כך מרפאים. רק 15 דקות עם כלב יכול להפעיל תגובת שרשרת הורמונלית למוח, המורידה את רמות ההורמון האחראי על תגובת הלחם או ברח. התוצאה: ירידה בלחץ הדם, קצב לב וחרדה. בטווח הארוך הקשר בין בני אדם לכלבים יכול להוריד רמות קורטיסול, להלחם בדכאון ויכול אפילו להגן מפני מחלות לב ושבץ. זה מדוע כלבים עבור האוכלוסיה הקשישה הם כל כך חשובים. איכות החיים עולה פלאים.

[divide color="#"]

איכות החיים אצל קשישים וכלבים

[divide color="#"]

אחד מהדאגות הגדולות ביותר אצל היא לאפשר לקשישים להביא את הכלבים שלהם לבתי אבות, אבל הבעיה היא להבטיח שצרכים של הכלבים יפגשו. ד"ר לווין סיוורס, ווטרינר, מגיב על החשיבות של סיפוק צרכי הכלבים: "בני אדם מרוויחים המון מבחינת איכות החיים מליווי של כלב, אז זה חשוב שלקשישים יהיה כלבים לידם. אני גם חושב שזה חשוב מאוד לזכור את הצרכים הבריאותיים של הכלבים. קשישים יכולים לשכוח לתת תרופות או אפילו להאכיל את הכלבים שלהם. קהילות של קשישים כמו בתי אבות צריכים להיות מסוגלים לעזור לחוסים בהם לדאוג לכלבים ולהבטיח בריאות ושמחה גם לקשישים וגם לכלבים" אז המפתח למערכת היחסים בין כלבים לקשישים בבתי אבות היא להבטיח שהצרכים של הכלב מתמלאים.

למזלנו, הרבה קשישים חיים בבתי אבות שמאפשרים כלבים ואפילו מחזיקים איש צוות שאחראי על כל בעלי החיים במרכז. הוא דואג שהם נקיים מטוחים בריאים וכל הצרכים שלהם נפגשים.

[divide color="#"]

ההשפעה המדהימה של כלבים על איכות החיים של קשישים

[divide color="#"]

עבור קשישים, ההשפעות של חברים פרוותים יכולים להיות משני חיים. הליכה עם כלב היא פעילות סיבולת לב ריאה מעולה, אבל רק עצם הדאגה לכלב, הברשה, האכלה מספקת פעילות מוחית ואומרת שהקשיש נשאר פעיל ומחובר לעולם. כלבים יכולים לגרום לקשישים להרגיש נצרכים, והתחושה הזו יכולה להיות מתורגמת להערכה עצמית גבוהה יותר. במהלך מה שיכול להיות כמו בדידות קשה, האהבה ללא תנאי של כלב יכול להיות גם גשר ליצירת קשרים עם אחרים, הורדת לחץ, הגברת הפעילות המנטלית וחידוש העניין בחיים – שיפור ב-איכות החיים.

בעבר, מעבר לבית אבות משמעו היה איבוד הקשר עם בעל החיים מהבית. אמנם הרבה בתי אבות עדיין לא מאפשרים להכניס כלבים, יש הרבה כאלה שהשכילו לשלב בעלי חיים במרכז, אם זה דרך תכניות טיפול בעזרת כלבים.

"אנחנו פשוט לא מאפשרים להם להכנס" אומר סטיב ווינר מקים בית אבות שנקרא ٍSilverado Senior Living בחיוך, "אנחנו דורשים מהם. כלבים הם חלק אינטגרלי ממה שאנחנו עושים." מההתחלה המרכז קיבל בשמחה את הכח של כלבים ובעלי חיים ככח להביא שמח ושיפור ב-איכות החיים עבור אלה הסובלים מדמנציה.

קהילות כאלה לא מביאות רק כלבים, גם חתולים ודגים מתאימים, אבל גם סוסים קטנים, לאמות ואפילו קנגרויים קטנים. "אנחנו מבקשים מהקשישים לעזור לנו לטפל בהם" אומר ווינר. "האחריות הזו בונה הערכה עצמית"

בעלי חיים הם לא רק יעילים עבור הבעלים שלהם, אבל גם מוכיחים שהם בעלי השפעות חיוביות על קשישים אחרים במרכז. "לפעמים אחד מהקשישים יכול להיות מאוד מנותק ולא לתקשר הרבה, במפגש הראשון עם בעל החיים הוא יוצא מזה." אומר ווינר. "בעל החיים מוציא אותם מהכונכיה"

[divide color="#"]

ההשפעה של כלבים על תסמנות סאנדוונרס ודמנציה

[divide color="#"]

טיפול בעזרת כלבים עבור קשישים הוכיח את עצמו ככלי עוצמתי במה שאנחנו מכנים "תסמונת סאנדוואנרס" – התקפים של עצבנות ובלבול עבור אלה עם אלצהיימר. התקשורת הלא מילולית של בעלי חיים היא קבלה ורגיעה עבור אלה עם קשיים בשפה, חלק אפילו נזכרים בבעלי חיים אהובים שהיו להם.

The San Diego Human Society Pet-Assisted Therapy Program שם לב איך אפילו המטופלים הקשים ביותר הראו שיפור בתיאבון, יותר סוציאליות ושיפור בקוגניציה לאחר קשר עם בעל חיים. "כלבים מספקים אהבה ללא תנאי ותמיכה רגשית בדרך שאין לה הקבלה. התכנית טיפול בעזרת כלבים שלנו מביאה את האושר של כלבים לאנשים שבמקרה אחר לא היו יכולים להחזיק בעל חיים בחייהם.

אנחנו מעודדים אותכם ליצור קשר עם מוסדות עצמאית ולברר אם הם מספקים תכניות טיפול בעזרת כלבים למטופלים שלהם.

עקבו אחרינו

הירשמו לרשימת התפוצה לקבל עדכונים

תרמו לנו!

תרמו לנו עכשיו על מנת לעשות דברים טובים

תעזרו לנו לעזור לכלבים שיעזרו לכם