מה הם אלרגיות?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

[sociallocker id="2525"]
פשוט תגובה!

אלרגיה היא תגובה קיצונית של הגוף לאלרגן (דבר אשר הוא הסיבה לתגובה) שיכול להכנס דרך הרחה לריאות, דרך הפה או דרך העור. בדרך כלל, כשהחומרים האלה מוכחדים הסימפטומים יורדים. בעלי חיים מציגים אי נעימות על ידי גירוד ונשיכות גופם, או על ידי בעיות עיכול, או ריח גוף לא טוב, או פרווה לא בריאה, או על ידי קושי בנשימה ו/או חרדות.

הרבה בעלי כלבים מרגישים מתוסכלים בגלל שהם מטפלים באלרגיות כל שנה, ועדיין יש רק מעט הקלה לטווח ארוך, ועם הזמן שעובר הסימפטומים רק מתגברים. בעלים ינסו לעשות כמעט הכל. הם יחסלו את הגורמים שהם חושבים שגורמים לבעיה. הם יחפש את התרופה האחרונה או על ידי שינוי דיאטה שיכולה לעזור, אבל בדרך כלל עם חילוף העונות בעל החיים נהיה חלש יותר, התרופות פחות יעילות והדיאטה לא עובדת. זה מאבק אין סופי ומייאש.

אלרגיות נפוצות כשלא דואגים לגוף כמו שהטבע התכוון. כשהזמן עובר, מערכת החיסון של בעל החיים נהיית חלשה יותר, מה שמציב לחץ גובר על שאר המערכות, עד שכל הגוף קורס. לכן, זה לא נדיר לראות מחלות רציניות יותר כמו סרטן, אצל בעלי חיים מבוגרים עם היסטוריה של אלרגיות.

זה האמונה שלנו שהרבה אלרגיות הן פשוט סימן לחוסר איזון של מערכת החיסון בגוף, לא רגישות אמיתית לדבר זה או אחר. אני מצאתי שפחות מ20% מבעלי החיים החשודים באלרגיות לא אובחנו כראוי, ושאר ה80% נלחמים במערכת חיסון מדוכאת ודיאטה לא מאוזנת.

תרופות אלופטיות ווטרינריות, הסטנדרט במדינה שלנו, עדיין לא מבינות לגמרי איך מערכת החיסון שלנו עובדת. הן מאגדות סימפטומים תחת אבחנה כוללת ומנסים לדכא את הסימפטומים, במקום לטפל ולשקם את כל הגוף.

הנה סצנה קצרה על איך הגוף עובד. גוף של בעל חיים עומד כל הזמן מול חומרים מסוכנים, בסביבה, באוכל המסחרי שהוא אוכל, חומרים רעילים מצטברים בגוף, וכל מערכת העיכול סובלת. העור, האיבר המגן הגדול ביותר, לוקח על עצמו את התפקיד של להפטר מהחומרים האלה. התוצאה היא פצעים, גירודים, וכל מיני מחלות עור.  שתנן, פסולת שהיא תוצאה מעיכול חלבונים, מקדמת דלקתיות גבוהה במפרקים, והתוצאה היא לעיסת וליקוק הרגליים.

סטרואידים, בדרך כלל משתמשים בהם כדי להפחית דלקתיות מורידים זמנית את הסימפטומים. ההסבר הוא פשוט: הסטרואיד מוריד את הסימפטומים על ידי הורדת התגובה לרעלן, אבל לא מטפל בבעיה האמיתית, מערכת חיסון מדוכאת. זה מובן שבעל החיים לא ירגיש טוב יותר בטווח הארוך וכנראה ההפך.

כדי לחזק את המערכת החיסונית, זה חיוני לנקות את הגוף מרעלים. לפי הנסיון שלי תוספים וצמחי מרפא עוזרים לתקן חוסר איזון בסיסי. זה גם יעזור לשמור על רמות סוכר בדם יציבות והורמונים על ידי האכלה לפחות פעמיים ביום ולפעמים יותר אם צריך כדי לשמור על רמות סוכר יציבות. צריך לספק טיפוח ראוי וסביבה רגשית יציבה ובטוחה. צעדים אלה יעזרו לקבלת מערכת חיסון חזקה יותר והעלמת אלרגיות.

ההגנה הטובה ביותר נגד אלרגיות היא התקפה חזקה. הצעד הראשון הוא לקבל אבחון ראוי מווטרינר כדי לוודא שאתה לא מתעסק עם מחלה רצינית. לא משנה מה הבעיה, קשה או אלה, יש הרבה פרוטוקלים רפואיים מוצלחים שאתה יכול לעקוב אחרים.

מעל הכל, אל תוותר מראש. אין כדורי קסם. תצטרך לזכור שכמה שיותר הגוף היה מוזנח, כמה שיותר הוא סבל, ככה יקח זמן לשקם אותו, אבל זה אפשרי.

 

 
[/sociallocker]

עקבו אחרינו

הירשמו לרשימת התפוצה לקבל עדכונים

תרמו לנו!

תרמו לנו עכשיו על מנת לעשות דברים טובים

תעזרו לנו לעזור לכלבים שיעזרו לכם