רוטווילר – Rottweiler

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

גזעי כלבים: רוטווילר

[divide color="#"]

כמו הגיבור המיתולוגי הרקולס, הרוטווילר הוא חזק ואמיתי עם לב אוהב. הגזע נוצר בגרמניה על ידי חקלאים ועבד כרועה בקר וכסוחב עגלות עבור חלקאים וקצבים. העבודה הזאת נתנה את חותמיה על הרוטווילר בדמות צוואר רחב וגוף רחב וכבד. כשהוא זז, הוא נראה עוצמתי ובכושר, אבל כשתסתכל בעיוניו תראה חום, אינטלגנציה, דריכות וחוסר פחד.

רוטווילר שגדל כראוי הוא רגוע ובטוח בעצמו. בדרך כלל אדיש לזרים, אבל לעולם לא פחדן או חששן. יש לו בדרך כלל גישה של "נחכה ונראה" עם אנשים חדשים וסיטואציות חדשות. כל התכונות האלה באות ביחד ויוצרות כלב שהוא שומר טבעי שמוצלח גם בעבודות שיטור, צבא או בן משפחה.

רוטווילר טומן בחובו אינטסקט הגנה חזק וישמור על משפחתו במסירות נפש. זה הכרחי לתעל את הכח והאנרגיה שלו על ידי סוציאליזציה בגיל צעיר, אימון ומנהיגות, ועבודה לעשות. כאשר זה לא קורה, הוא יכול להעשות בריון מסוכן במקום שומר משפחה אוהב.

בניגוד למה ששמעת אולי, הרוטווילר הוא לא כלב רע, או עם מזג אלים. כשהוא גדל כראוי, הוא אוהב לשחק, עדין ושופע אהבה.

כמה שהרוטווילר הוא גזע נפלא, הוא לא עבור כל אחד. אתה לא רק צריך לאמן אותו כראוי אתה צריך להזהר ולהיות מוכן להתמודד עם סטריאוטיפים ואנשים שמפחדים מהגזע. בגלל גידול פושע ומזל רע רוטווילר הוצא מהחוק בכמה מדינות.

אתה יכול לתרום למאמץ לשקם את הגזע ולגדל רוטווילר אוהב ובריא. זה אומר להשקיע בו ובגידול שלו, ולא לזרוק אותו בחצר לשמירה ולשכוח ממנו. רוטווילר הוא כלב נאמן ומסור ואחד הגזעים החכמים ביותר, אם תקשיע בו את ההדרכה והיציבות שהוא צריך, תקבל את אחד הכלבים המוצלחים ביותר בעולם.

 

[divide color="#"]

היסטוריה: רוטווילר

[divide color="#"]

הרוטווילר הוא צאצא של המולסוס, כלב דמוי מסטיף עתיק. אבותיו צעדו בגרמניה עם הרומאים, הובילו את העדרים, בזמן שהרומאים כבשו את העולם. בזמן שהצבא צעד, הכלבים הגדולים הזדווגו עם הכלבים המקומיים ויצרו את הבסיס ליצירת גזעים חדשים.

אחד האזורים בהם הם עברו הוא דרום גרמניה, היכן שהרומאים ניצלו את האקלים והאדמה לחקלאות. הם בנו וילות עם גגות רעפים אדומים. 600 שנה אחרי, בזמן שבנו כנסיה חדשה המקומיים של העיר חפרו את העיר הרומאית העתיקה שהייתה במקום וחשפו את אחת הוילות עם הגגות רעפים האדומים. הגילוי נתן השראה לשם החדש של העיר: דה רוט ויל (הרעף האדום).

במשך השנים רוטווילר שגשגו עקב הגידול האדיר בבקר באזור שהיה כמו הטקסס של היום. כדי להגן על הכסף שלהם חלקאים תלו את הארנק על הצוואר של הרוטווילר שלהם כשחזרו הביתה. קצבים השתמשו בכלב גם כדי למשוך עגלות מלאות בבשר.

במשך השנים כאשר מסילות רכבת עשו את העבודה, הרוטווילר כמעט ונכחד. ב1901 המצב השתנה כאשר נוצר מועדון רוטווילר וניתן תאור רשמי וסטנדרט לגזע אשר השתנה מעט מאז.

שיא הפופולריות של הגזע הייתה באמצע שנות ה1990 כאשר מעל 100,000 כלבים נרשמו באיגוד הכלבים האמריקאי.

 

[divide color="#"]

קישורים מועילים:

רוטווילר בAKC

[divide color="#"]

 

[divide color="#"]

סטנדרט הגזע: רוטווילר

[divide color="#"]

 

 

[divide color="#"]

Instagram: #rottweiler

[divide color="#"]

[alpine-phototile-for-instagram id=353 user="danielpavis" src="global_tag" tag="rottweiler" imgl="instagram" style="gallery" row="4" grwidth="800" grheight="600" size="M" num="12" shadow="1" border="1" highlight="1" curve="1" align="center" max="100"]

עקבו אחרינו

הירשמו לרשימת התפוצה לקבל עדכונים

תרמו לנו!

תרמו לנו עכשיו על מנת לעשות דברים טובים

תעזרו לנו לעזור לכלבים שיעזרו לכם