גרוננדל (רועה בלגי) – Groenendael

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

גזעי כלבים: גרוננדל

[divide color="#"]

כלב רועים בלגי – גרוננדל הוא הגרסה השחורה חלקה של ארבעת כלבי הרעייה הבלגים (מלינואה, טרוורן ולאקנואה). אלגנטי ומלא חן, הוא בעל פרווה חלקה שחורה וארוכה ובעל מראה מרשים. הוא אתלטי בדיוק כמו שהוא יפה שומר על יכולות עבודה שלהם נועד במקור, מה שהופך אותו לבחירה מעולה עבור אג'יליטי, רעייה ותחרויות משמעת.

הרועה הבלגי משלב את הגיוון של כלב עבודה עם העדינות של כלב משפחה. מה שהופך אותו לחבר נהדר.

מכל התכונות שלו – יש לקחת בחשבון בראש הרשימה את כמויות האנרגיה שלו. הרועה הבלגי גרוננדל הוא לא כזה שנהנה לשבת בעצלות בבית, הוא כלב עבודה והוא חייב עבודה לעשות. כלבי רעייה כמו הרועים הבלגים הם מוכוונים לרדוף אחרי כבשים כל היום בלי הפסקה. האינסטינקט הזה לא נעלם רק בגלל שהם חיים בבית פאום. צפה לתת לו לפחות שעה פעילות גופנית ביום. הוא כלב חכם ביותר וצריך גירוי למוח גם כן.

אוהב ונאמן, הרועה הבלגי גרוננדל תמיד תמיד ישמור על המשפחה שלו אבל יש לשים לב שמהתלהבות הוא לא מנסה לרעות ילדים – זה דבר שאפשר לתקן בעזרת אימונים וגידול ראוי מגורות.

מסתדרים נהדר עם כלבים אחרים, אבל מאחר והם כל כך אוהבים לרדוף אחרי דברים, חתולים יהיו בעייתים.

לכלב הנהדר הזה יש מגוון תכונות מעולות אבל הוא כנראה לא בנוי לחובבנים. הוא אוהב, נאמן ואנרגטי, אבל הוא גם יכול להיות רגיש, עדין ובעל רצון עז. הוא כלב שצריך להקדיש לו הרבה זמן אנרגיה ואהבה.

 

[divide color="#"]

היסטוריה: גרוננדל

[divide color="#"]

הרועה הבלגי הוא גרסה אחת מתוך 4 של כלבי רעייה שנוצרו בבלגיה בשנות ה1800 המאוחרות. 4 הגרסאות הם המלינואה, טרוורן והלאקנואה וכאמור גרוננדל שידוע גם ככלב כבשים בלגי.

הרועה השחור פרווה הזה נוצר בעיקר על ידי המגדל ניקולס רוז, אשר הכלבייה שלו מתוארכת ל1893. הגזע לוקח את שמו מהאחוזה של רוז, שאטו גרוננדל, שנמצאת מחוץ לבריסלס. הגזע שיצר מיד נהיה פופולרי במשטרה בפריס וניו יורק בשנות ה1900 המוקדמות. בבלגיה, שוטרי מכס מפטרלים איתו בגבולות.

במהלך מלחמת העולם הראשונה גרוננדל שימש להעברת מסמכים והודעות.

היום הוא מתעלה בביצועים בכל תחומי הספורט הכלבני, מדורג 122 מתוך 155 בפופולריות בארה"ב.

 

[divide color="#"]

קישורים מועילים:

גרוננדל בAKC

[divide color="#"]

 

[divide color="#"]

סטנדרט הגזע: גרוננדל

[divide color="#"]

Instagram: #Groenendael

[instagram-feed hashtag="#Groenendael"]

עקבו אחרינו

הירשמו לרשימת התפוצה לקבל עדכונים

תרמו לנו!

תרמו לנו עכשיו על מנת לעשות דברים טובים

תעזרו לנו לעזור לכלבים שיעזרו לכם