גרייהאונד איטלקי – Italian Greyhound

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

גזעי כלבים: גרייהאונד איטלקי

[divide color="#"]

אם אתה חובב אומנות, יכול להיות שראית את ה-גרייהאונד איטלקי ביצירות אומנות מהמאות הקודמות, יחד עם הבעלים האצילים שלהם והאומנים המפורסמים. האצן האלגנטי הזה הוא הקטן שבכלבי הרוח – קבוצת כלבים שהורבו על מנת לצוד במרדף מהיר במיוחד. מזכיר מאוד את הבן דוד הגדול שלו – גרייהאונד.

זריז ואתלטי, יש לו גוף קטן, שרירי ואלגנטי עם צעדים גבוהים שמזכירים סוסים. גרייהאונד איטלקי שומר את האינסטינקטים הטורפים שלו וירדוף אחרי כל דבר שזז. הוא יכול להגיע ל40 קמ"ש לשעה! אז אם הוא משתחרר זה לא הולך להיות קל לתפוס אותו. למרות שהוא קטן, יש לו המון אנרגיה והוא כל הזמן מחפש הזדמנויות להוציא אנרגיה. גרייהאונד איטלקי יהיה כלב נהדר לריצות ומסלולי אופניים.

גרייהאונד איטלקי הוא בעל נפש עדינה, אוהבת ושופעת חיבה עם בני משפחתו, לעתים ביישן עם זרים. למרות גודלו יש לו נביחה מפתיעה שמזכירה כלבים גדולים בהרבה ממנו, מה שהופך אותו לכלב שמירה לא רע – למרות שהוא קטן קצת לגבות את הנביחות האלה.

זה גזע אינלטגנטי שקל לאלף, אבל צריך להפוך את זה לקל עבורו. הוא יכול לשגשג בספורט של כלבים כמו משמעת, אג'יליטי ומירוצים.

גרייהאונד איטלקי הוא מהכלבים הקטנים האלה שיש להם אופי ענק. הוא אוהב, מסור, נאמן ומכניס קסם לחיים. הוא צריך אימונים, תשומת לב – ולא לשכוח המון אהבה – ואז הוא יכול להיות כלב אלגנטי ומהמם לכל בית.

 

[divide color="#"]

היסטוריה: גרייהאונד איטלקי

[divide color="#"]

גרייהאונד איטלקי הוא גזע עתיק, כלבים כמוהו היום בסביבה כבר כנראה 2000 שנה. גרייהאונדים מיניאטורים נראה בהריסות של מה שנקרא היום טורקיה ויוון, ושלדים נמצאו בחפירות ארכיאולוגיות.

בימי הביניים, הגזע עשה את דרכו לדרום אירופה והיה פופולרי מאוד בקרב האריסטוקרטיה, במיוחד באיטליה – משם שמו. הרבה איטלקים היום משמרים את זכרונם ביצירות אומנות יחד עם הגרייהאונד האהוב שלהם.

ב1600 הגיע הגרייהאונד לאנגליה, וכמו באיטליה, מצא את דרכו לאצולה. אצילים כאלה כללו את מארי מלכת הסקוטים, הנסיכה אנה מדנמרק, צ'רלס פדריק מפרוסיה והמלכה ויקטוריה, אשר ממנה הגזע תפס הכי הרבה פופולריות.

האיגוד הכלבני האמריקאי רשם את הגזע ב1996, והגזע החל להתבסס בארה"ב. הפופלריות שלו הייתה נמוכה, אבל יכול להיות שבארה"ב ניצל הגזע מהכחדה. במהלך מלחמות העולם כאשר גידול והרבעת גזעים הפך להיות מותרות יקרה מדי הגזע כמעט ונעלם.

היום גרייהאונד איטלקי נהנה מרנסנס מספר 2, כאשר בעלי כלבים מודרניים מגלים את הגזע הקטן והאלנגטי הזה ואת ההתאמה המושלמת שלו לכל בית.

 

[divide color="#"]

סטנדרט הגזע: גרייהאונד איטלקי

[divide color="#"]

 

[divide color="#"]

Instagram: #italiangreyhound

[divide color="#"]

[instagram-feed hashtag="#italiangreyhound"]

עקבו אחרינו

הירשמו לרשימת התפוצה לקבל עדכונים

תרמו לנו!

תרמו לנו עכשיו על מנת לעשות דברים טובים

תעזרו לנו לעזור לכלבים שיעזרו לכם