טרוורן (רועה בלגי) – Belgian Tervuren

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

גזעי כלבים: טרוורן (רועה בלגי)

[divide color="#"]

4 כלבי הרועים הבלגיים (מלינואה, טרוורן, לקינואה, גרוננדל) כולם דומים מאוד בפנימיות אבל לכל אחד חיצוניות שונה ומיוחדת. טרוורן הוא יפהפה, בגודל בינוני, עם פרווה ארוכה ועשירה בצבע אגוז מהגוני עם נגיעה של שחור, מה שנותן לו מראה מלכותי ועוצר נשימה. יש לו אותו גוף אתלטי ומה שנראה כמו אין סוף אנרגיה ושאר האיכויות שיש לכל הרועים הבלגיים.

טרוורן הוא צ'ארמר, בזכות האינטלגנציה, אלגנטיות, דריכות וחוש הומור. הוא אומר על המשמר בפני זרים, בטוח ביכולתו להגן על אנשיו ורכושו. אם המשפחה שלו הוא שופע אהבה ודורש זמן ותשומת לב. זה כלב שאוהב לעשות איתך הכל.

והוא יכול לעשות הכל. טרוורן הוא לא רק כלב רעייה בימינו. הוא עושה עבודת משטרה, הוא יכול להיות כלב טיפולי, הוא משתתף באין ספור תחרויות ספורט, מרעייה כמובן – עד אג'יליטי, משמעת וגישוש. סטנדרט הגזע – שקובע איך הכלב יראה ויתנהג – אומר ש-טרוורן הוא כלב שתמיד נמצא בתנועה ולא תראה אותו עומד אלא אם קיבל פקודה כזו. קח את זה בחשבון אם אתה בונה על טרוורן!

הכלב המדהים הזה לא מומלץ בדרך כלל לאנשים שלא מנוסים עם כלבים. המזג שלו והפעלתנות הגבוהה יכולה להיות יותר מדי למי שלא היה לו כלב עבודה בעבר. כלבי רעייה כמו הטרוורן הם מוכוונים בראש למרדף אחרי כבשים כל היום. האינסטקט הזה לא נעלם פתאום בגלל שהכלב נמצא בבית עם משפחה. הוא צריך לפחות שעה התעמלות ביום יחד עם פעילות מוחית כדי לשמור עליו לא משועמם ומתוסכל. במידה והוא כן – הוא ימצא במה להתעסק ולהרוס בבית.

נכון שהוא כלב חכם בצורה יוצאת דופן, הוא גם כלב מאוד עצמאי. כדי להצליח באילוף צריך לזכות לקבל ממנו כבוד ואמון. אימון טרוורן נעשה בשיטות חיוביות וברגישות. מדובר בכלב רגיש.

מסורים למשפחתם, כלבים אלה חברותיים מאוד ויסתדרו בקלות עם כלבים אחרים וכל בני המשפחה.

טרוורן בלגי נושא איתו יופי וחן של כלב תערוכה, נאמנות ואופי של כלב לוויה, ואנרגיה ואתלטיות של כלב רעייה, הכל כדי ליצור גזע שבאמת יש בו הכל מהכל. אם אתה מנוסה עם כלבים הגזע הזה יהיה חבר מושלם לריצות, רכיבות, ספורט כלבים ופעילויות אחרות.

[divide color="#"]

היסטוריה: טרוורן

[divide color="#"]

כאמור טרוורן בלגי הוא אחד מתוך 4 רועים בלגיים שנוצרו בבלגיה באותו הזמן בסביבות 1800. ארבעת הסוגים הם מלינואה, טרוורן, לקינואה וגרוננדל.

מועדון הרועים הבלגים נוסד ב1891 כדי לקבוע לעשות סדר בסוגים השונים של כלבי הרועים שהיו בבלגיה.

טרוורן קיבל את שמו מהכפר הבלגי הנקרא כך שהיה ביתו של M.F Corbeel שיצר את הגזע.

הכלב לא תפס כל כך בארה"ב ונעלם מהמדינה ב1930. רק ב1953 הגיעו טרוורן חדשים וב1959 הכריז הAKC על הגזע כנפרד משאר הרועים הבלגים.

מדורג 107 מתוך 155 גזעים בפופולריות בארה"ב.

 

[divide color="#"]

קישורים מועילים:

טרוורן בAKC

[divide color="#"]

סטנדרט הגזע: טרוורן

[divide color="#"]

[divide color="#"]

Instagram: #Tervuren

[divide color="#"]

 

[instagram-feed hashtag="#Tervuren"]

עקבו אחרינו

הירשמו לרשימת התפוצה לקבל עדכונים

תרמו לנו!

תרמו לנו עכשיו על מנת לעשות דברים טובים

תעזרו לנו לעזור לכלבים שיעזרו לכם