fbpx

איך להפריד בין כלבים רבים בלי להפגע

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

[sociallocker id="2525"]

כלבים רבים

[divide color="#"]

 

הייתי בעלים, אימנתי, והרבתי כלבים כבר מעל 45 שנה. אימנתי כלבי שמירה וכלבי משטרה מאז 1974.

אם הגעת לדף הזה יש לך בעיה עם כלבים אגרסיבים. באמצע שנות 1990 כתבתי את המאמר הזה על "איך להפריד בין כלבים רבים בלי להפגע" שאתה יכול לקרוא בהמשך.

באתר שלי (leerburg.com) יש מעל 10,000 דפים וחלק גדול מהאתר מוכוון לכלבים אגרסיביים.

להפריד בין כלבים רבים יכול להיות מתכון לאסון בשניה. זה עניין רציני מאוד. אז דע את גבולותיך ואל תכנס למשהו שאתה לא יכול להתמודד איתו.

** המאמר הזה כולל תמונות של נשיכות כלבים. **

לפני שנתחיל, אני רוצה להגיד שאני תמיד מחפש אחר תמונות של נשיכות כדי להציג לאנשים כמה מסוכן זה להפריד בין כלבים רבים.

 

[divide color="#"]

נשיכת כלבים - כלבים רבים
נשיכת כלבים

 

[divide color="#"]

לפני שבוע הייתה לא תאונה בכלבייה שהזכירה לי כמה זה חשוב עבור כל מי שמתעסק עם כלבי עבודה, או שיש לו כלבים לדעת איך להפריד בין כלבים רבים בלי להפגע.

אני אתחיל באזהרה. אלא אם יש לך המון נסון אל תנסה להפריד בין כלבים רבים בעצמך. לעולם אל תכנס בין 2 כלבים ותנסה להחזיק אותם בקולר כדי להפסיק מריבת כלבים. אם תנסה את זה, הסיכויים שתקבל נשיכה רצינית הם גבוהים מאוד. אנשים לא מבינים ש2 כלבים באמצע מריבה נמצאים ביצר גבוה של הישרדות. אם בכלל הם רואים אותך, הם לא רואים אותך כהבעלים האהוב עליהם. אם אתה נכנס פנימה ותופס אותם, הם או יגיבו מתוך רפלקס לחימה וינשכו, או שיראו אותך כעוד תוקפן. כשהם במצב "הלחם או ברח" הם ינשכו אותך.

הנה מה שקרה אצלי בכלבייה השבוע. אשתו של חבר הגיע לכלבייה עם בתה. היא אמרה למזכירות שלי שאני אמרתי שזה בסדר להכנס לתוך החדרי גורים כדי להראות לבתה הקטנה את הגורים.

לעולם לא אמרתי לה את זה. בכל מקרה, זה לא משנה. ברגע שהיא עזבה, היא לא סגרה את אחד השערים כראוי (זה היה גם טעות עובד שלא בדק את השער).

מאוחר יותר, אחת הכלבות פרצה את השער ורצה החוצה והתחילה מריבה נוראית. לא אמרתי לעובד הצעיר שהיה בכלביה איך להפריד מריבת כלבים באמצע. הוא רץ וניסה לתפוס את 2 הכלבים בקולר. הם ננשך בצורה קשה מאוד שניה לפני שהספקתי להכנס לסצנה ולהפריד בין הכלבים בדרך הנכונה.

הדרך הבטוחה ביותר להפריד בין כלבים רבים לבין להפגע דורשת 2 אנשים. כל אחד תופס את הרגליים האחוריות של אחד הכלבים ומושך למעלה, כאילו הוא מרים מריצה, ואז 2 נמשכים אחורה אחד מהשני.

ברגע שהמריבה הופסקה והכלבים נמשכו אחורה אחד מהשני זה קריטי לא לשחרר את הכלבים או שהמריבה תתחיל מחדש. 2 האנשים צריכים להתחיל להסתובב במעגליות, או לנענע את הכלב במעגל בזמן שהם לאט לאט מתרחקים מהכלב השני. זה מונע מהכלב לפנות לצדדים ולנסות לנשוך את הרגליים של האדם שמחזיק אותו.

על ידי התנועה המעגלית הכלב צריך ללכת לצדדים בעזרת הרגליים הקדמיות או שהוא יפול על הפנים. כל עוד אתה לאט ובזהירות ממשיך להתרחק במעגליות, הכלב לא יכול לעשות לך נזק. להבטיח שקרב לא יתחיל שוב ברגל שאתה משחרר את הכלבים, אחד הכלבים צריך להגרר לתוך הסגר כלשהו לפני שניתן לשחרר את אחד הכלבים. אם לא תעשה זאת, רוב הסיכויים שהכלבים יפנו אחד לשני ויתחילו לריב שוב, או אם תשחרר את הכלב מהר מדי הוא יפנה אחורה וינסה לנשוך את הרגליים שלך.

קרבות כלבים הם דברים מאוד מסוכנים לנסות להתעסק איתו לבד. אתה לעולם לא אמור לרוץ פנימה ולנסות לתפוס את הכלבים ולהרחיק אותם אחד מהשני. הם נמצאים במצב גבוהה של "יצר לחימה" ולא חושבים בצורה בהירה כשהם נלחמים. אם מישהו תופס אותם הם ינשכו בלי לחשוב אפילו מה ומי הם נושעים. ככה הכלב האהוב לך יכול לנשוך לך תצורה בלי לחשוב שני וחצי.

למען האמת הוא אפילו לא יודע שהוא נושך אותך. אני משווה את זה למריבת ברים. אם בן אדם יבוא מאחורי 2 אנשים שרבים ורק יגע לאחד מהם בכתף רוב הסיכויים שהוא יסתובב ויעיף לו אגרוף בלי לחשוב את מי או מה הוא מכה. זה בגלל האדרנלין הגבוהה.

המקרה הכי גרוע הוא כשאתה לבד ופורצת מריבה קטלנית. יש כמה דברים שאתה צריך לזכור:

  • שמור על קור רוח, יש לך עבודה לעשות.
  • אל תבזבז זמן בלצעוק על הכלבים – נדיר שזה עובד.
  • המטרה שלך היא עדיין זהה: אתה חייב להפריד בין כלבים רבים בלי להפגע.
  • תמצא רצועה (תן לקרב להמשך בזמן שאתה עושה את זה)
  • הכלבים כמעט נעולים אחד על השני. תתקרב ושים על הכלב רצועה בעזרת לולאה שתעשה עם הרצועה (על ידי הלולאת אחיזה, או הקליפר) – כמו רצועת חנק.
  • עכשיו לאט לאט גרור את הכלב לגדר או לחפץ שתוכל לקשור אליו את הכלב ובכך ליצור עוגן לאחד הכלבים.
  • עכשיו לך לכלב השני ונסה לתפוס לו את הרגליים האחוריות כמו שתיארתי מקודם ולמשוך אותו אחורה. זכור לנוע במעגליות.
  • משוך את הכלב לכלוב או הסגר לפני שתשחרר את הרגליים האחרויות.
  • חזור וקח את הכלב השני לכלוב או הסגר
  • שב על כסא ותשתה משהו.

 

[divide color="#"]

[divide color="#"]

נקודה חשובה שאני רוצה לציין שאם אתה רואה 2 כלבים שמאיימים אחד על השני דרך תצורת גוף (לדוגמה כלב עם זנב ישר וקשיח שמנסה לשים את הראש שלו על הכתפיים של כלב אחר כדי להראות דומיננטיות) אם תתחיל לצעוק "לא לא לא!!!!!!". רוב הפעמים זה יהיה הטריגר לתחילת המריבה. הרבה פעמים כלבים יאיימו ואחד יוותר וילך. הם פותרים ענייני דומיננטיות ללא מריבה. אני לא ממליץ לעולם לבחון את הסיטואציה. זה לא שווה את הקרב שעלול להתפרץ במידה ואתה טועה. אבל אני יכול להעיד על הרבה מקרים ש2 זכרים משוחררים אצלי בכלביה שהייתי בטוח שהיו רבים למוות – לא רבים. כנראה החליטו שהיום הוא לא היום לריב. אני גם יודע שאם הייתי מתחיל לצעוק לםני שהם פתרו את זה ביניהם היה קרב קטלני.

אם יש לך 2 כלבים שאתה מנסה להרגיל אותם לחיות אחד עם השני הכי טוב לשים עליהם זמן כל הזמן.

אם אחד הכלבים מראה סימנים של אגרסיביות אתה חייב מיידית לתקן אותו בתור מנהיג להקה ומי שאחראי על מתי מותרת אגרסיביות.

נשיכת כלבים רבים קשה ** אזהרה תמונה לא נעימה **

 

[divide color="#"]

כלבים רבים – נשיכות כלבים

[divide color="#"]

מילת אזהרה אחרונה. מהנסיון שלי אם מישהו ננשך וצריך ללכת לטיפול רפואי, הטיפול הכי טוב הוא לא לגעת בפצע. הפעמים היחידות רוב הרופאים יתפרו פצע נשיכה הוא אם הוא בפנים. על ידי סגירת הפצע יש סיכוי גבוה יותר לזיהום. אם רופא רוצה לתפור, בקש חוות דעת נוספת. כי מהנסיון שלי עם כלבי משטרה ידעתי טוב יותר מהצוות הרפואי שרצו לתפור בדרך כלל. הבעתי את דאגותי והם התעקשו על תפירה. הפצע קיבל זיהום והיה צריך לחזור כדי לפתוח אותו שוב 2 ימים אחרי.

 

[divide color="#"]

נשיכת כלבים 1 כלבים רבים
נשיכת כלבים 1

 

[divide color="#"]

קישור מועיל:

בעיית אגרסיביות לכלבים אחרים – מה אני יכול לעשות?

[/sociallocker]

עקבו אחרינו

הירשמו לרשימת התפוצה לקבל עדכונים

תרמו לנו!

תרמו לנו עכשיו על מנת לעשות דברים טובים

תעזרו לנו לעזור לכלבים שיעזרו לכם